Najgorsze trade deadline w historii?

Wcale nie chodzi o wczorajszy dzień mimo, że emocji i spektakularnych wymian naprawdę nam brakowało. Okazuje się bowiem, że co najmniej cztery podobne okresy – jak nie gorsze – pamiętają w NBA najstarsi fani ligi. Tak naprawdę tylko przyjaciel każdego internauty – Doktor Google – potrafi coś więcej powiedzieć o niektórych zawodnikach – bohaterach – wymian last minute z poprzednich sezonów.

2007:

Dallas Mavericks – przekazują Atlancie Hawks Anthony’ego Johnsona (uczestnik finałów NBA z Magic i Marcinem Gortatem) za II rundowy wybór w drafcie.

Philladelphia 76ers wysyła do Utah Jazz Alana Hendersona (niegdyś zapowiadający się solidnie podkoszowy Atlanty Hawks) za II rundowy wybór w drafcie.

W końcu Blazers i Raptors wymieniają Juana Dixona (bardziej gwiazdę NCAA niż NBA) za specjalistę od wsadów piłki do kosza, Freda Jonesa.

2000:

Bohaterem tego zamknięcia okienka transferowego był również Anthony Johnson (jak wiecie wczoraj w podobnej roli wystąpili Leo Barbosa i Hakim Warrick, drugi raz zostali wymienieni przed upływem czasu). Point guard zamienił Hawks na Orlando Magic, do którego wróci w przyszłości..

1995:

Bohaterem tamtejszego okresu był obecny szkoleniowiec OKC Thunder, a ówczesny zmiennik Kenny’ego Smitha i Sama Cassella w Rockets, Scott Brooks. Brooks po zdobyciu pierwszego tytułu Mistrza w 1994 roku nie miał okazji bronić go, i znalazł się w Dallas, w zamian za Marlona Wiley’a oraz drugo rundowy pick.

1987:

Cavaliers wymieniają podkoszowego Bena Pouquette’a do Chicago Bulls za przyszły wybór w II rundzie draftu. Po tej wymianie środkowy Byków rozegrał 21 spotkań z przeciętną 8 minut na mecz. Po sezonie profesjonalista obrał kierunek ligi włoskiej.

Jak widzicie na pokazanych wyżej przykładach, przynajmniej plotki na temat Marcina Gortata, Josha Smitha i Monty Ellisa trzymały nas w małym napięciu;-) Na koniec pytanie; jak to będzie za rok?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *