Mavericks i Hawks zamienili się zawodnikami

Atlanta-Hawks-Logo200px-Dallas_Mavericks_logo.svg

Hawks nie wymienili wczoraj Josha Smitha, ale dokonali za to dwóch innych transakcji. Po pierwsze pozyskali Jeremy’ego Tylera z Golden State Warriors, o czym mogliście przeczytać tutaj, a po drugie oddali Anthony’ego Morrowa do Dallas Mavericks w zamian za Dahnthay’a Jonesa.

Danthy Jones rozegrał w tym sezonie 50 spotkań w barwach Dallas Mavericks, w 15 wychodząc na parkiet w pierwszej piątce. W przeciągu średnio 12,7 minut zdobywał 3,5 punktu i 1,4 zbiórki.

Obrońca został wybrany z 20 numerem w Drafcie w 2003 roku przez Boston Celtics, ale od razu został oddany do Memphis Grizzlies, gdzie spędził 4 kolejne sezony. Później grał w Sacramento Kings, następnie Denver Nuggets, by w 2009 roku podpisać 4 letni kontrakt z Indianą Pacers. Latem ubiegłego roku został oddany do Mavs razem z Darrenem Collisonem w zamian za Iana Mahinmiego.

W 561 dotychczasowych spotkaniach w karierze zdobywa średnio 5,7 punktów i 1,8 zbiórek w przeciągu 16,5 minut. Wystąpił także w 33 meczach w playoff 916 jako starter) – średnio 15,3 minut, 5,9 punktów i 1,9 zbiórek.

Anthony Morrow dostał się do ligi trochę inną drogą niż większość zawodników. Pominięty w Drafcie w 2008 roku podpisał kontrakt z Golden State Warriors. Ten świetny strzelec za trzy punkty w każdym z 4 dotychczasowych sezonów w lidze zdobywał co najmniej 10 punktów na mecz, a najwięcej w swoim pierwszym sezonie w New Jersey Nets dokąd trafił z Warriors w 2010 roku. Rzucał wtedy średnio 13,2 punktów na spotkanie. Trafił do Atlanty Hawks latem ubiegłego roku jako część rozliczenia w transferze Joe Johnsona.

W tegorocznych rozgrywkach w barwach Hawks obniżył jednak loty i zdobywa najmniejsze w karierze 5,2 punktu. Wystąpił do tej pory w jedynie 24 spotkaniach i gra średnio tylko 12,5 minuty na mecz, czyli o ponad połowę mniej niż wynosi jego średnia w karierze. Morrow znany jest jako dobry strzelec za trzy punkty – skuteczność 42,5 proc. w karierze – ale tą rolę w Hawks pełnił Kyle Korver i Morrow nie miał zbyt wielu okazji do gry.

Hawks zaoszczędzili na tym transferze 1,1 mln dolarów, ponieważ Morrow, którego oddali zarobi w tym sezonie 4 mln dolarów, a pozyskany przez nich Jones 2,9 mln.