Rozkład jazdy, dzień sto siódmy

chicago bulls logo200px-Boston_Celtics.svg

Mecz wieczoru: Chicago Bulls (30-21) – Boston Celtics (27-24) – godz. 1.30

rose rondo hinrich barbossaObu drużyn los nie oszczędza w tym sezonie. Bulls od początku rozgrywek radzić sobie muszą bez Derricka Rose’a, a do tego w ostatnich dniach bez rezerwowego rozgrywającego Kirka Hinricha. Podobnie jest w zespole Celtics, w których od ponad dwóch tygodni nie parkiet nie może wybiegać Rajon Rondo, a we wczorajszym meczu z Bobcats kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych eliminującej z gry do końca sezonu doznał Leonardo Barbossa. Czterech graczy, czterech rozgrywających. Różnica w obu przypadkach polega, że dwójka z Chicago powinna wybiec jeszcze w tych rozgrywkach na parkiet, natomiast gracze z Bostonu mają już sezon z głowy.

Jeśli dodać do tego, że w szeregach Bostonu kontuzjowany jest Jared Sullinger, a ostatnio na urazy narzekali Carlos Boozer i Joakim Noah to daje nam obraz prawdziwego szpitala w Chicago i Bostonie.

Pomimo tych kłopotów oba zespoły, wbrew opiniom wszystkich radzą sobie nadspodziewanie dobrze i zostawiają wiele serca na parkiecie. Bulls są czwartą siła Wschodu i kiedy Rose dojdzie do pełni formy, to mogą być czarnym koniem w tegorocznych play off.

Celtics z kolei w momencie, kiedy wszyscy postawili już na nich krzyżyk i zastanawiali się, czy to nie jest dobry czas na przebudowę starzejącego się zespołu. Wielu już widziało w innych zespołach Paula Pierce’a i Kevina Garnetta.

Zawodnicy Bostonu nic sobie jednak z tego nie robili i wygrali 7 kolejnych meczów bez Rondo. Przegrali dopiero z Bobcats, a gdyby to nie był mecz back-to-back po trzech dogrywkach w spotkani z Denver Nuggets, to jest wysoce prawdopodobne, że dalej legitymowaliby się najdłuższą serią wygranych spotkań z rzędu.

Liderzy zespołów (średnie na mecz):

Punkty: Luol Deng (16,9) – Paul Pierce (18,7)

Zbiórki: Joakim Noah (11,3) – Kevin Garnett (7,6)

Asysty: Kirk Hinrich (5,2) – Rajon Rondo (11,1)

Przechwyty: Joakim Noah (1,3) – Rajon Rondo (1,8)

Bloki: Joakim Noah (2) – Kevin Garnett (1)

Ostatnie 5 spotkań:

Bulls: @Hakws (Z), @Pacers (P), @Nuggets (P), @Jazz (Z), Spurs (P)

Celtics: Clippers (Z), @Raptors (Z), Lakers (Z), Nuggets (Z), @Bobcats (P)

Z – zwycięstwo, P – porażka, @ – wyjazd

Dotychczasowe mecze:

12.11. Celtics – Bulls 101:95, 18.12. Celtics – Bulls 89:100, 18.01. Bulls – Celtics 100:99

Pozostałe spotkania:

Atlanta Hawks (28-22) – Orlando Magic (15-36) – godz. 1.00

Hawks w 2013 roku tylko raz wygrali co najmniej dwa spotkania z rzędu. Lepszej okazji by powtórzyć dziś ten wyczyn, niż spotkanie z zespołem, który przegrał 12 z ostatnich 13 meczów, nie mogli sobie wymarzyć.

San Antonio Spurs (41-12) – Cleveland Cavaliers (16-36) – godz. 1.00

W dzisiejszym spotkaniu pod znakiem zapytania stoją występy Duncana, Ginobiliego, Jackson, Parkera i Splittera, czyli trzech graczy pierwszej piątki i dwóch istotnych rezerwowych, którzy spokojnie mogli by wybiegać na parkiet w pierwszym składzie. Pomimo tego to dalej Spurs są faworytem tego pojedynku.

Charlotte Bobcats (12-39) – Indiana Pacers (31-21) – godz. 1.00

Pacers mają serię 8 kolejnych zwycięstw na własnej hali przeciwko Bobcats, a w ostatnim wygranym 96:88 pierwsze triple-double w karierze zdobył David West (14 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst). Jego występ w dzisiejszym meczu stał pod znakiem zapytania po tym, jak Brook Lopez włożył mu łokieć w oko w meczu z Nets, ale wszystko już jest w porządku i podkoszowy ma pojawić się na parkiecie.

Denver Nuggets (33-20) – Brooklyn Nets (30-220 – godz. 1.30

Nuggets to prawdziwa maszynka do zdobywania punktów. Zdobywają średnio 113,4 punktów na mecz w ostatnich 12 spotkaniach, a także 111,2 w ostatnich 6 przeciwko Nets, z czego 5 wygrali.

Toronto Raptors (20-32) – New York Knicks (32-17) – godz. 1.30

Raptors mają bilans 4-2 od pozyskania Rudy’ego Gay’a który zdobywa w tym czasie średnio 22,3 punktów na mecz. To o 5,1 punktów więcej niż zdobywał w Grizzlies.

Washington Wizards (15-35) – Detroit Pistons (20-33) – godz. 1.30

Wizards wygrali już cztery mecze z rzędu, co jest ich najdłuższą taką serią w sezonie, a w jej trakcie pokonali Clippers, Nets, Knicks i Bucks. Podejrzewam, że gdyby nie kontuzje z początku sezonu dziś rozmawialibyśmy o ich szansach na wejście do play off.

Philadelphia 76ers (22-280 – Milwauke Bucks (25-25) – godz. 2.00

Jeden z najważniejszych spotkań w tym sezonie dla Sixers. Jeśli wygrają będą tracić do Bucks już tylko dwa mecz, jeśli przegrają cztery, a wtedy mogą się już na pewno pożegnać z tegorocznymi play offami.

Portland Trail Blazers (25-27) – New Orleans Hornets (18-34) – godz. 2.00

Ciekawe jak taka wymiana wpłynęłaby na grę obu zespołów?

lillard vs. davis

Utah Jazz (29-34) – Minnesota Timberwolves (19-30) – godz. 2.00

Jazz mają siódmy bilans w lidze, jeśli chodzi o mecze rozgrywane na własnym parkiecie i wyprzedzając pod tym względem m.in. Knikcs oraz Grizzlies. Gdyby jeszcze na wyjeździe grali ciut lepiej. Ale jak to mówią, wszystkiego mieć nie można…

Sacramento Kings (19-340 – Dallas Mavericks (22-29) – godz. 2.30

Jeśli jeszcze nie wiecie, to zawodnicy Mavericks obiecali sobie ostatnio, że ogolą się dopiero, kiedy osiągną bilans 0.500. Łatwiej będzie chyba poczekać do następnych rozgrywek i wygrać pierwsze spotkanie w przyszłym sezonie.

Houston Rockets (29-25) – Los Angeles Clippers (37-17) – godz. 4.30

Gdyby Clippers dziś przegrali, a jutro wygrali w derbach Los Angeles to Lakers chyba by się już nie podnieśli.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

1 Odpowiedź

  1. Bartek pisze:

    średnia ta wymiana, w NOH mają vasqueza, gordona, riversa więc lilard by na pewno wzmocnił, ale kosztem sporego ubytku pod koszem. w portland odwrotnie, brakuje drugiego klasowego pg ale pod kosze Aldrige, JJ i Leonard. Także trochę chybiona by ta wymiana była

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *