Grizzlies zatrudnili Johna Hollingera

Memphis GrizzliesZnany większości kibiców NBA dziennikarz John Hollinger został zatrudniony przez Memphis Grizzlies. Twórca słynnego wskaźnika PER (Player Efficiency Rating) będzie pełnił w organizacji rolę wice-prezydenta do spraw sportowych (vp of basketball operations).

41-latek ma być wedle zarządzających Grizzlies wartościowym pomocnikiem dla GM’a zespołu Chrisa Wallace’a i będzie miał znaczący głos w sprawie decyzji personalnych, a jego praca ma wychodzić poza samą analizą statystyczną.

Zatrudnienie Hollingera, a także Stu Lasha jest efektem zmian jakie klub z Memphis przechodzi  po tym jak kontrolę nad nim przejęli Robert Pera i Jason Levien.

Zadaniem nowych pracowników ma być podniesienie standardu praca analitycznych, a co za tym idzie podejmowanie lepszych decyzji zarówno z punktu sportowego jak i biznesowego.

Hollinger był dziennikarzem ESPN od lutego 2005, wcześniej był zatrudniony m.in przez Sports Illustrated i The Oregonian.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *