Kontuzjowany Holiday może nie zagrać z Pacers

sixers-300x300Rozgrywający Philadelphia 76ers Jrue Holiday doznał skręcenia lewej stopy i jego występ przeciwko Indiana Pacers jest niepewny. Informację o stanie zdrowia swojego gracza przekazał dział public relations klubu.

22-letni playmaker przeszedł już badanie rezonansem magnetycznym i prześwietlenie rentgenem, których wyniki pokazały że uraz nie jest poważny.

Zaleceniem lekarzy jest noszenie ochronnego buta i prawdopodobnie mecz lub dwa przerwy, która pozwoliłaby na powrót do pełnej sprawności.

Holiday zalicza do tej pory świetny sezon będąc najlepszym strzelcem (18.4 ppg) i podającym (8.9 apg) zespołu.

Trener Doug Collins zapytany o to, kto ewentualnie zastąpi Jrue w roli podstawowego rozgrywającego odpowiedział, że będzie nim Evan Turner.

Domyślnie zmiennikiem Holiday’a jest Royal Ivey, ale 30-letni weteran jest ostatnio przeziębiony i nie wybiera się z zespołem do Indianapolis. Alternatywą jest jeszcze wystawienie młodego Maalika Waynsa, który błyszczał w czasie spotkań przedsezonowych, lecz najwyraźniej uznano to za zbyt duże ryzyko.

Wraz z przesunięciem na jedynkę Turnera do składu prawdopodobnie wskoczyłby Nick Young (na SF) lub Spencer Hawes (PF/C), którzy dodaliby jeszcze trochę centymetrów potrzebnych przy grze przeciwko Paulowi George’owi lub Roy’owi Hibbertowi.