Timberwolves próbują sprowadzić Kirilenkę

Minnesota Timberwolves pozostają jedną z najbardziej aktywnych ekip na rynku transferowym. Ostatnie pogłoski mówią o tym, że T’wolves próbują skłonić dwa dodatkowe zespoły by doprowadzić do wymiany, która ostatecznie stworzy im warunki do zatrudnienia Andreja Kirilenki.

Najnowsza wersja wymiany zakłada dołączenie Phoenix Suns i New Orleans Hornets.

Suns wysłaliby Robina Lopeza i Hakima Warricka do Hornets. NOH z Minnesoty dostaliby jeszcze Wesley’a Johnsona i przyszły wybór w pierwszej rundzie draftu. Z Nowego Orleanu do Phoenix powędrowałby zaś Brad Miller.

W tej chwili wciąż nie jest jasne, kto miałby trafić do Timberwolves, ale w grę wchodzą przede wszystkim możliwości, które pozwoliłyby zejście jak najbardziej pod limit salary cap. Wszystko po to, by mieć wystarczająco dużo pieniędzy na skuszenie Kirilenki.

31-letni Rosjanin po tym jak zdecydował o powrocie do NBA z miejsca stał się jednym z najbardziej pożądanych graczy. Wciąż bardzo zainteresowani jego usługami są Brooklyn Nets z tym, że mają jeszcze trudniejszą sytuację budżetową niż T’wolves.

Duży udział w ew. zatrudnieniu Andrija przez Nets mają mieć Deron Williams (kolega z czasów gry w Utah) i Mihaił Prohorov – rodak Kirilenki i właściciel drużyny.

Skrzydłowy ma podjąć decyzję co do nowego klubu w ciągu najbliższych dni. Jak sam powiedział rosyjskiej prasie, wszystkie formalności chce załatwić przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

9 komentarzy

 1. Jakub Szefler pisze:

  ale brad miler lata od zespołu do zespołu. Najpierw z Minnesoty do Nowego Orleanu teraz do Suns

 2. pawel pisze:

  drobne sprostowanie – Johnson i 1st rd pick ma iść do Suns. Miller (a w zasadzie jego gwarantowane 800k) ma isc do Suns, dwa picki z 2 rundy od NOH ida do Wolves. To jeszcze niepotwierdzone (wymieniany jest tez Dyson z NOH). Tak czy siak Minne robi miejsce dla Kirilenki.

 3. Apapap pisze:

  Kolejny białas w Wilkach – Budinger, Stiemsma teraz Kirylienko. A podobno biali nie potrafią skakać.

 4. marek pisze:

  Minnesota staje sie jedynym zespołem w NBA który składa sie z praktycznie białych zawodników. Jeszcze jak Kirilienko dojdzie bedzie prawdziwy KKK w lidze [joke]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *