Statystycznie: po 4 meczu ECF 2012.

Celtics rzadko przegrywają dogrywki w play offs we własnej hali i odbili sobie stratę meczu numer 2 na Florydzie. Tym razem do finałowego zwycięstwa poprowadził ich Rajon Rondo.

Rondo goni Magica Johnsona i Johna Stocktona i potrzebuje jednej gry na poziomie 10 asyst lub więcej by osiągnąć ich poziom – 14 spotkań w post season z dwucyfrową liczbą. Liderem w tej klasyfikacji jest Magic, który w sezonie 1988 osiągnął 19 takich spotkań. By Rondo zmierzył się z legendą Lakers potrzebuje awansu do NBA Finals.

Rondo również dotknął klubowej historii Celtów, notując w sumie 38 mecz w play offs z podwójnym wynikiem asyst. Tym samym też zrównał on się z legendarnym Bobem Cousym i kto wie czy w następnym spotkaniu nie zostanie liderem wszech czasów.

Nową historię NBA tworzy LeBron James, a swoją pierwszą trójką podczas meczu numer 4 prześcignął on Kobego Bryanta. 27-latek został najmłodszym zawodnikiem, który wyłącznie podczas play off rzucił rywalom 3 tys. punktów! Bryant uczynił to w wieku 28 lat..

LeBron trafił 10 rzutów z odległości pięciu metrów od kosza, co przyniosło mu wyrównanie najlepszego wyniku z całego sezonu, ustanowionego w meczu numer 4 przeciwko Pacers.

Po raz pierwszy w karierze LBJ był zmuszony opuścić mecz przed syreną końcową, za 6 fauli, podczas P.O. Ogólnie w całej swojej karierze i podczas regular season zdarzyło mu się to wcześniej 3 razy, a ostatni raz w 2008 roku.

Teraz uwaga: Heat mieli dwukrotnie szansę na wygranie meczu 4. Jednak ani Udonis Haslem w regulaminowym czasie, ani Dwayne Wade (rzucał za 3 przy stanie 91-93) w dogrywce nie trafili do kosza Celtów. Jak się okazało po meczu, Żar przegrał 7 spotkanie mając w zanadrzu ostatni rzut i szansę na wygraną. Dotychczas nie wygrali Heat żadnego meczu na styku w przeciągu 2 sezonów, kiedy przy stracie lub remisie posiadają oni tzw. game-tying lub go-ahead shot. 4 takie próby spudłował w tych wszystkich meczach dwóch play offs (2011 i 2012) LeBron James, a trzy Dwayne Wade.

Celtics zdobywali 2 punkty na minutę, kiedy na parkiecie przebywał RR#9. Kiedy go nie było – 4 minuty – notowali Zieloni słabą skuteczność: 2/9.

Udonis Haslem zanotował 17 zbiórek, co jest jego rekordem tegorocznych play offs.

17 punktów z drugiej szansy to najwyższy wskaźnik Zielonych w obecnych P.O.

LeBron James miał aż 7 strat, a Dwayne Wade zmagał się z nieskutecznością (7/22).

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *