NEWS ROOM: dalsza przebudowa Thunder, Green zagra w Sixers

Po nieudanym sezonie wśród Sixers – Al Horford znów zmienia otoczenie. Były All Star oraz ex gracz Celtics czy Hawks przeniesie się na Zachód i będzie reprezentował OKC Thunder. To kolejny ruch Grzmotu po przejęciu z Phoenix Ricky’ego Rubio czy Kelly’ego Oubre. W drugą stronę, do Szóstek powędruje niedawno pozyskany przez Thunder – Danny Green. Świeżo upieczony Mistrz NBA po raz drugi w ciągu tygodnia zmieni klub.

Lakers: 5 Lessons learned from the Dennis Schroder-Danny Green trade
„Co tu się dzieje? Przecież przed chwilą zmienilem klub…”

34-letni Horford notował w ostatnim sezonie średnie bliskie 12 pkt i 7 zb. Jednak w taktyce „dwóch wież” grając obok Joela Embiida – nie czuł się najlepiej. Po wielkich zmianiach – Sixers zatrudnili Daryla Morey’a i Doca Riversa – Szóstki postawiły na gracza przypominającego Roberta Covingtona – czyli solidnie broniącego i trafiającego zza łuku. Takiego zawodnika jak Green brakowało Philly w poprzednich rozgrywkach.

Nie wiadomo co dalej wydarzy się z Horfordem. Thunder mają przecież w składzie Stevena Adamsa i być może jeden z tych wysokich również doczeka się transferu (w przypadku Ala – ponownego). Wiadomo było, że zbyt szeroka rotacja na pozycjach 2 i 3 – będzie skutkowała transferem jednego z graczy (doszedł Oubre, a w składzie OKC mamy jeszcze takie nazwiska jak Bazley, Dort czy Roberson).

Image
Sam Presti zapracował na 17 picków Thunder!

Na mocy tej wymiany Thunder otrzymają od Sixers wybór nr. 34 w nocnym drafcie oraz przyszły wybór w 2025. roku. Do składu Szóstek trafi też strzelec dystansowy – Terance Ferguson.


Kilkanaście godzin wcześniej Andre Drummond potwierdził, iż kolejny sezon spędzi w Cleveland. Środkowy zdecydował się na przyjęcie ostatniego roku kontraktu, który będzie na poziomie 27.8 mln USD.


Od ostatniego roku kontraktu w Denver odstąpił natomiast – rewelacyjny w play offs – Jerami Grant. Bratanek Mistrza NBA – Horace’a – spróbuje sił na rynku wolnych agentów, a podczas ostatniego sezonu z Nuggets notował średnie 12 pkt i 3 zb na mecz.


Coraz częściej w perspektywie gry dla Atlanty Hawks wymienia się dwa nazwiska – Rajona Rondo i Danilo Gallinariego. Rondo, który budzi również zainteresowanie L.A. Clippers mógłby liczyć na 15 mln USD w kontrakcie na 2 lata. Gallo natomiast nadal znajduje się też na celowniku Dallas Mavericks. Wszystko wskazuje na to, że włoski skrzydłowy będzie kolejnym zawodnikiem opuszczającym OKC…


Bulls z kolei zaoferowali Warriors swój 4. wybór draftu oraz Wendella Cartera JR. w zamian za 2. wybór Wojowników. Skończyło się na odrzuceniu oferty.


Wizards kontaktowali się z Rockets i sondowali możliwość wymiany Johna Walla na Russella Westbrooka. Ostatecznie Houston odmówiło propozycji Waszyngtonu, uważając, że Wizards oferuje zbyt niską liczbę picków…


Gordon Hayward oraz trzy picki w drafcie, tak wyglądała oferta Celtics dla Hornets przy potencjalnym przejęciu Jrue Holiday’a. Ostatecznie Jrue przeniósł się do Bucks. Hayward trafił teraz na celownik Knicks.


Miami Heat przedłużyli o rok debiutanckie umowy Kendricka Nunna i Duncana Robinsona.


Zanim Blazers pozyskali z Rockets Roberta Covingtona sondowali mozliwość przejęcia Aarona Gordona z Orlando Magic. Gordon był ich pierwszą opcją przed przejęciem RoCo.

C.D.N.