NEWS ROOM: Morey pomoże Sixers, Silas nowym trenerem Rockets

Po zwolnieniu stanowiska Generalnego Managera w Houston – Daryl Morey – szybko znalazł nową pracę. Po pierwszych doniesieniach Adriana Wojnarowskiego i Shamsa Charanii – Morey przystał na warunki 5-letniego kontraktu z Philadelphią 76ers. Ex GM Rakiet będzie piastował funkcję Prezydenta klubu zostając bliskim współpracownikiem Eltona Branda (obecnego GMa).

2021 NBA Finals odds show how far Sixers have fallen over last year |  PhillyVoice

Sixers przed tygodniem sfinalizowali umowę z nowym trenerem Dockiem Riversem, a tymczasem zdecydowali się również na podpisanie umowy z Samem Cassellem. Cassell brał udział w walce o fotel pierwszego trenera w Clippers czy Rockets, ale ostatecznie znów trafił pod skrzydła Riversa, z którym przecież – jeszcze przed chwilą – współpracował w LAC.


Nawiązując do Rockets, nie Jeff Van Gundy, nie Kenny Smith, ani nie Sam Cassell – a trener debiutant – Stephen Silas będzie nowym head coachem teamu z Texasu. Siles jako asystent pracuje w lidze od 2006 roku, a ostatnio piastował fukcję pomocnika dla Ricka Carlisle w Dallas. 47-latek jest synem słynnego Paula Silasa, który z kolei pracował w lidze w latach 1980-2012 jako trener.

Silas ma otrzymać pomoc w postaci doświadczonego asystenta – a pod uwagę brani są Jeff Hornacek i Nate McMillan. Niewątpliwie współpraca z Russellem Westbrookiem i Jamesem Hardenem przypomina mi wrzucenie trenera na głęboką wodę…


Utah Jazz zmieniają właściciela. Za sumę 1. miliarda 660 milionów USD przejmie ich Ryan Smith. Smith był właściciel firmy Qualtrics – po jej sprzedaży zarobił 8 mln USD – to mieszkaniec stanu Utah i fan drużyny. Przejmie drużynę od rodziny Millerów, którzy z kolei prowadzili Jazz przez 30 lat!  


Na koniec krótkie spekulacje transferowe: Rajon Rondo ma być celem numer 1 dla L.A.Clippers. Rozgrywający Mistrzów NBA – Lakers – chce przetestować rynek wolnych agentów (dotychczas 2.7 mln USD za sezon) a Clippersi z kolei szukają lidera dla swoich gwiazd, które zawiodły w play offs. Przypomnijmy, że Rondo potrafił świetnie wejść w buty lidera prowadząc choćby grę drużyny z Nowego Orleanu a Clippersom ostatnio brakowało dowódcy na obwodzie, podczas serii przeciwko Denver Nuggets. Wiadomo, że Rondo uchodzi za fenomena jeśli chodzi o czytanie taktyki rywala i niewątpliwie pomógłby nowemu trenerowi Tyronnowi Lue.