NEWS ROOM: Morey pomoże Sixers, Silas nowym trenerem Rockets

Po zwolnieniu stanowiska Generalnego Managera w Houston – Daryl Morey – szybko znalazł nową pracę. Po pierwszych doniesieniach Adriana Wojnarowskiego i Shamsa Charanii – Morey przystał na warunki 5-letniego kontraktu z Philadelphią 76ers. Ex GM Rakiet będzie piastował funkcję Prezydenta klubu zostając bliskim współpracownikiem Eltona Branda (obecnego GMa).

2021 NBA Finals odds show how far Sixers have fallen over last year |  PhillyVoice

Sixers przed tygodniem sfinalizowali umowę z nowym trenerem Dockiem Riversem, a tymczasem zdecydowali się również na podpisanie umowy z Samem Cassellem. Cassell brał udział w walce o fotel pierwszego trenera w Clippers czy Rockets, ale ostatecznie znów trafił pod skrzydła Riversa, z którym przecież – jeszcze przed chwilą – współpracował w LAC.


Nawiązując do Rockets, nie Jeff Van Gundy, nie Kenny Smith, ani nie Sam Cassell – a trener debiutant – Stephen Silas będzie nowym head coachem teamu z Texasu. Siles jako asystent pracuje w lidze od 2006 roku, a ostatnio piastował fukcję pomocnika dla Ricka Carlisle w Dallas. 47-latek jest synem słynnego Paula Silasa, który z kolei pracował w lidze w latach 1980-2012 jako trener.

Silas ma otrzymać pomoc w postaci doświadczonego asystenta – a pod uwagę brani są Jeff Hornacek i Nate McMillan. Niewątpliwie współpraca z Russellem Westbrookiem i Jamesem Hardenem przypomina mi wrzucenie trenera na głęboką wodę…


Utah Jazz zmieniają właściciela. Za sumę 1. miliarda 660 milionów USD przejmie ich Ryan Smith. Smith był właściciel firmy Qualtrics – po jej sprzedaży zarobił 8 mln USD – to mieszkaniec stanu Utah i fan drużyny. Przejmie drużynę od rodziny Millerów, którzy z kolei prowadzili Jazz przez 30 lat!  


Na koniec krótkie spekulacje transferowe: Rajon Rondo ma być celem numer 1 dla L.A.Clippers. Rozgrywający Mistrzów NBA – Lakers – chce przetestować rynek wolnych agentów (dotychczas 2.7 mln USD za sezon) a Clippersi z kolei szukają lidera dla swoich gwiazd, które zawiodły w play offs. Przypomnijmy, że Rondo potrafił świetnie wejść w buty lidera prowadząc choćby grę drużyny z Nowego Orleanu a Clippersom ostatnio brakowało dowódcy na obwodzie, podczas serii przeciwko Denver Nuggets. Wiadomo, że Rondo uchodzi za fenomena jeśli chodzi o czytanie taktyki rywala i niewątpliwie pomógłby nowemu trenerowi Tyronnowi Lue.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *