Wyniki i statystyki dzień #186: Przygoda Nuggets z Playoffs dobiega końca, Lakers w Finale

fot. Kim Klement – USA Today Sports

W piątym meczu pomiędzy Lakers i Nuggets nie doszło do kolejnej niespodzianki. Mimo wątpliwości dotyczących kontuzji kostki, Anthony Davis wystąpił, jednak to LeBron James poprowadził Jeziorowców do zwycięstwa w serii.

Król zanotował kosmiczne triple-double (38pts, 16zb, 10as), w czwartej kwarcie był nie do zatrzymania i po raz dziesiąty w swojej karierze zagra w Finałach NBA, w historii dokonało tego tylko 3 innych zawodników. Sam LeBron, w pomeczowym wywiadzie wyznał, że personalnie uważa, że robota została wykonana. Oczywiście, dla LeBrona występ w Finałach to nie pierwszyzna, jednak warto byłoby je wygrać. W duecie z Anthonym Davisem (27pts, 5zb) wyglądają znakomicie, i zarówno Heat jak i Celtics będzie niezwykle ciężko pokonać te dwójkę otoczoną tyloma strzelcami.

Wracając do spotkania, niemalże przez cały jego przebieg Lakers kontrolowali wynik, a w czwartej kwarcie jak wspominałem wyżej, mecz przejął LeBron. Ekipa Bryłek trafiała w całym meczu z 42-procentową skutecznością, z kolei Jeziorowcy byli zabójczy w tej kwestii, trafiając prawie 55% rzutów z gry. Dla Nuggets po 20 punktów rzucili Nikola Jokić oraz Jerami Grant. 19 oczek oraz 8 asyst dołożył Jamal Murray. To koniec pięknej przygody ekipy z Kolorado, która dwukrotnie odbiła się ze stanu 3-1 w serii, a oprócz tego pokonała faworytów do tytułu, Los Angeles Clippers. Dla organizacji Lakers, będą to 32. Finały w historii, najwięcej spośród wszystkich organizacji.

Damian Wełna

Dwudziestolatek zakochany po uszy w NBA, do tego student dziennikarstwa. Zainteresowanie tą ligą rozpoczęło się z otrzymaniem nowego komputera w 2008 roku. Nie wiedzieć czemu na tym urządzeniu zamiast FIFY była zainstalowana nowa wersja gry NBA od 2K, najwidoczniej ktoś "z góry" kazał mi zmienić obiekt kultu sportowego. Wierny kibic Chicago Bulls. Bezapelacyjne najlepszy koszykarz - Michael Jordan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *