Wyniki i statystyki dzień #185: Celtics wciąż żyją

Duet Tatum-Brown zaaplikował Heat 59 punktów i dzięki temu wymusił szóste spotkanie w Finałach Wschodu. Zapraszamy na Telegram.

Miami Heat (3-2) @ Boston Celtics (2-3) 108-121

• Tatum zdobył 31 oczek i miał 10 zbiórek, ale nie zachwycał skutecznością: z gry trafił tylko 8 z 22 rzutów, z czego jedynie 3/10 za 3; dobrze jednak radził sobie z linii rzutów wolnych (12/14);
  • Brown był skuteczniejszy: 28 pkt przy 12/23 z gry; on z kolei wykonywał tylko jednego wolnego, którego nie trafił
  • Heat ciągnęło duo Dragic (23 pkt) – Robinson (20), ale to było za mało
  • w pierwszej połowie dominowała ekipa z Miami – Celtowie ani razu nie prowadzili w ciągu pierwszych dwóch kwart, zaś drużyna Butlera i spółki utrzymywała kilku punktowe prowadzenie (maksymalnie było +12); do przerwy mieliśmy wynik 58-51
  • po zmianie stron wynik otworzył Adebayo – ale od tego momentu Heat stanęli w ataku; Celtics zanotowali run 13-0 (punktowali Brown, Walker, Theis, Smart i Tatum), dzięki czemu objęli pierwsze w meczu prowadzenie; niemoc „gości” przełamał trójką Dragic
  • prawie 5 minut bez punktów ekipy z Miami było kluczowe dla przebiegu tego spotkania – drużyna z Bostonu złapała wiatr w żagle i zaczęła powiększać przewagę, która po wsadzie Tatuma na minutę do końca Q3 wynosiła już 14 oczek; Heat jednak nie złożyli broni – zdobyli 5 punktów z rzędu i przed ostatnią odsłoną było 92-83 dla Celtics
  • wynik ostatniej kwarty tego meczu otworzył za 2 Herro – Boston jednak ponownie odskoczył; przez kolejne minuty trwała walka kosz za kosz i utrzymywało się około 10-punktowe prowadzenie
  • na 8,5 minuty do końca Celtics wrzucili piąty bieg – dwa razy zza łuku trafił Brown i było +14; 2 oczka oddał Dragic, ale po dwóch trafieniach Haywarda na tablicy był wynik 107-91, a do końca pozostało 6 minut i 34 sekundy; Heat walczyli, ale zdołali zbliżyć się jedynie na 11 oczek; spotkanie zakończyło się wygraną Bostończyków różnicą 13 punktów
  • obie ekipy z bardzo podobną skutecznością rzucały z gry – ale Heat dużo gorzej radzili sobie zza łuku (19.4%); Celtics ponadto wygrali deskę (13-6 w zbiórkach w ataku) i nieco lepiej wykonywali wolne