Wyniki i statystyki dzień #132: Vaughn znów wygrał, Bickerstaff z nową umową

CELTICS (43-21) @ Pacers (39-26) 114 – 111

Obraz może zawierać: 1 osoba
  • Celtics prowadzili przez 3/4 meczu grając bez odpoczywającego Jaylena Browna. Jayson Tatum z 30 pkt i Gordon Hayward z 27 pkt prowadzili atak Celtów do 43. wygranej w sezonie. Pacers próbowali wrócić do walki o zwycięstwo podczas finałowej odsłony i głównie dzięki postawie Domantas Sabonisa (28 pkt) i Victora Oladipo (27 pkt) odrobili 11 punktów, ale nie zdołali przechylić losów meczu na swoją korzyść. Była to druga potyczka obu ekip w tych rozgrywkach i przed ostatnim trzecim meczem, mamy bilans 1-1.

Knicks (20-45) @ WIZARDS (24-40) 115 – 122

• zgodnie z przewidywaniami przedmeczowymi Wizards poradzili sobie ze słabymi na wyjazdach Knicks. Ekipa Scotta Brooksa dobrze weszła w mecz i dzięki postawie Bradley’a Beala (40 pkt) wygrała w 24. meczu. 21 oczek dołożył Shabazz Napier, a Wizards zwyciężyli w sezonowej serii z Knicks 3-1. Po stronie pokonanych 20 pkt i 10 as zaliczył Frank Ntilikina.

Cavs (19-46) @ BULLS (22-43) 103 – 108

Znalezione obrazy dla zapytania: jb bickerstaff
Po Rockets i Grizzlies przyszła pora na Cavs
  • jeszcze przed meczem Adrian Wojnarowski jako pierwszy podał informację o nowym i dłuższym kontrakcie JB Bickertstaffa w Cleveland. Nowy trener Cavs zrobił na sternikach klubu na tyle dobre wrażenie, że zaoferowano jemu umowę do końca rozgrywek 2023-24.
  • spotkanie w Chicago było bardzo wyrównane a Byki dopiero w czwartej kwarcie przypieczętowały zwycięstwo, mimo gry bez Zacha LaVine’a. Coby White w swoim pierwszym starcie w sezonie zanotował 20 pkt prowadząc byczy team do trzeciej w sezonie wygranej nad rywalem z tej samej dywizji. 26 pkt po stronie przegranych zanotował Collin Sexton.

T’Wolves (19-45) @ ROCKETS (40-24) 111 – 117

• wymiana ognia pomiędzy Wilkami i Rakietami zakończyła się sezonowym sweepem na korzyść tych drugich. James Harden z 37 pkt i Russell Westbrook z 27 pkt poprowadzili Rockets do 22. domowej wygranej w rozgrywkach. Po stronie gości z 28 pkt wyróżnił się autor pięciu trójek – D’Angelo Russell.

MAGIC (30-35) @ Grizzlies (32-33) 120 – 115

• były najlepszy debiutant rozgrywek – Michael Carter Williams – przypomniał o sobie notując 20 pkt i przy asyście Terrence’a Rossa (24 pkt) poprowadził gości do 30. wygranej w rozgrywkach. Orlando dzięki wygranej ostatniej kwarcie (35-29) zwyciężyło w całym meczu. Sam Ross 18 ze swoich wszystkich punktów zdobył ostatnich minutach spotkania. 19 pkt / 11 zb / 7 as padło łupem Nikoli Vucevića. 27 pkt i 16 zb padło łupem najskuteczniejszego wśród Grizzlies – Jonasa Valanciunasa. W sezonowej i zakończonej serii to Magic okazali się lepsi, wygrywając 2-0.

Mavs (39-27) @ SPURS (27-36) 109 – 119

Obraz może zawierać: 1 osoba, uprawia sport
  • 38 pkt Luki Doncića nie wystarczyło do czwartego z rzędu zwycięstwa Mavs nad Spurs. Ostrogi broniły się dzielnie i głównie za sprawą LaMarcusa Aldridge’a oraz jego 24 pkt. wygrały po raz pierwszy nad Mavs. Ostrogom udało się zatrzymać Kristapsa Porzingisa na poziomie 4. celnych rzutów z gry przy 15. próbach (9 pkt). Cichymi bohaterami w ekipie Popa okazali się weterani z ławki – Marco Belinelli (16 pkt i 4×3 pkt) oraz Rudy Gay (17 pkt).

Suns (26-39) @ BLAZERS (29-37) 105 – 121

• po słabszych występach przyszła pora na wygraną Blazers. Już od pierwszej kwarty starcia z Suns gospodarze rzucili się w kierunku wygranej. Czterech graczy pierwszej piątki Terry’ego Stottsa – Ariza, Anthony, Lillard, McCollum – przekroczyło 20 pkt – pracując na 2. wygraną w sezonie nad Suns. Blazers swoją meczową dominację podkreślili w finałowej odsłonie, wygranej 39 – 27. Po drugiej stronie najwięcej punktował Devin Booker (29 pkt).

CLIPPERS (44-20) @ Warriors (15-50) 131 – 107

• w meczu bez większej historii Clippers bardzo łatwo ograli Warriors. Siedmiu graczy Doca Riversa zdobyło punktowe double figures, a wśród nich najbardziej wyróżnił się Kawhi Leonard (23). Tyle samo – 23 pkt – zdobył wśród pokonanych Dragan Bender.

NETS (30-34) @ Lakers (49-14) 104 – 102

• wydarzeniem nocy okazała się niespodziewana wygrana Nets w Staples Center. Team z Brooklynu dzielnie i skutecznie bronił się przed porażką z Jeziorowcami i zapracował nad drugą z rzędu wygraną dla swojego trenera – Jacque’a Vaughna. Głównym autorem zwycięstwa Siatek w Kalifornii okazał się Spencer Dinwiddie (23 pkt. Obrońca popisał się najważniejszym trafieniem w meczu na 29 sek przed końcową syreną. 22 oczka dołożył Caris LeVert. Wśród Lakers wyróżnili się LeBron James (29) i Anthony Davis (26).