Wyniki i statystyki dzień #113 – Dwie dogrywki w Bostonie, porażka Pelicans z Thunder

Oklahoma City Thunder (33-22) – New Orleans Pelicans (23-32) 123:118

Pelicans nie dali rady pokonać we własnej hali przyjezdnych z Oklahomy mimo 32 punktów zdobytych przez Ziona Williamsona (32pts, 6reb, 11-19fg). Thunder wygrywają z Pels już po raz czwarty w tym sezonie i dokonują sweepa w serii z nimi w sezonie regularnym. Zawodnikiem meczu tym razem był Włoch Danilo Gallinari, autor 29 punktów w 33 minuty. Steven Adams (11pts, 11reb) i Chris Paul (14pts, 12ast) zapisali na swoje konto double-double.

Los Angeles Clippers (37-18) – Boston Celtics (38-16) 133:141 (2 OT)

Na koniec fantastyczny pojedynek między bardzo silnymi zespołami walczącymi o najwyższe cele w tych rozrywkach. Nikt tego spotkania nie chciał przegrać stąd zobaczyliśmy aż dwie dogrywki. Ostatecznie to gospodarze wygrali po raz 38 w tym sezonie. 39 punktów zdobył będący ostatnio w wybornej dyspozycji Jayson Tatum (39pts, 9reb, 14-23fg). Niestety Paul George spędził na parkiecie jedynie kwadrans w którym zdążył zdobyć 4 punkty trafiając 2 z 7 rzutów z gry po czym na boisko już nie powrócił z powodu urazu. Kawhi Leonard (28pts, 11reb, 10-27fg) miał bardzo ciężkie zadanie stając na przeciwko defensorów C’s. Dla gości dzielnie walczyli jeszcze oczywiście rezerwowi. Lou Williams zanotował 35 punktów oraz 8 asyst. Montrezl Harrell dołożył 24 „oczka” i 13 zbiórek.