Wyniki i statystyki dzień #103 – 12. z rzędu porażka Wolves, pogrom na 76ers

Image result for brett brown"
Na gorącym krześle…

Golden State Warriors (12-39) – Washington Wizards (17-32) 125:117

Drugie z rzędu zwycięstwo na wyjeździe zanotowali Warriors, którzy są w trakcie serii pięciu spotkań z kolei poza swoją halą. 30 punktów w 29 minut z ławki zdobył Alec Burks, który miał także w tym meczu 5 celnych trafień zza łuku. Draymond Green był trzy asysty od triple-double (12pts, 10reb, 7ast). Wizards nie dali rady mimo braku D’Angelo Russella oraz 43 punktów Bradley’a Beala.

Orlando Magic (22-28) – Charlotte Hornets (16-34) 112:100

Markelle Fultz rozdał 14 asysty (rekord kariery) a Nikola Vucevic zdobył 22 punkty w zwycięskim meczu Magic nad Hornets. To druga wygrana „Magii” w tym sezonie nad „Szerszeniami”. Pozostałe dwa mecze w sezonie regularnym odbędą się w Orlando. 6 graczy gospodarzy zakończyło rywalizację z dwucyfrową zdobyczą punktową. Najlepszym punktującym był Terry Rozier (18pts, 7-14fg, 35min).

New York Knicks (15-36) – Cleveland Cavaliers (13-38) 139:134

Jedyna dogrywka minionej nocy miała miejsce w Cleveland. Miejscowi nie zdołali jednak ograć Knicks mimo 18 trafionych trójek (51%fg3). Najlepszy po stronie gospodarzy Kevin Love miał double-double (33pts, 13reb). Dla Knicks 26 „oczek” zdobył Marcus Morris. Rozgrywający ekipy z Nowego Jorku – Elfrid Payton, popisał się potrójną zdobyczą (17pts, 11reb, 15ast).

Dallas Mavericks (31-19) – Indiana Pacers (31-19) 112:103

Brak Luki Doncica nie powstrzymał Mavericks przed wyjazdową wygraną nad solidnym punktem wschodu czyli Pacers. Sprawy w swoje ręce wziął Kristaps Porzingis (38pts, 12reb, 6-13fg3), który w obu połówkach zdobył po 19 punktów. Domantas Sabonis otarł się o triple-double (26pts, 12reb, 9ast) a Victor Oladipo w swoim trzecim meczu w tym sezonie ponownie zawodził. Póki co gwiazda Pacers podczas 66 minut spędzonych na parkiecie w tym sezonie trafiła zaledwie osiem celnych rzutów z gry (8-39fg, 20%) oraz trzy celne trójki (3-21fg3, 14%).

Phoenix Suns (20-30) – Brooklyn Nets (22-27) 97:119

Bez kontuzjowanego Kyriego Irvinga Siatki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Słońc. Caris LeVert z 29 pkt poprowadził Brooklyn do 22. wygranej w sezonie i 14. domowej. Nets lepiej prezentowali się na dystansie trafiając 15 trójek przy 6. Suns. DeAndre Ayton z 25 pkt i 17 zb okazał się najjaśniejszą postacią Słońc. W sezonowej rywalizacji obu ekip skończyło się remisem po 1.

Boston Celtics (34-15) – Atlanta Hawks (13-38) 123:115

Świetna trzecia kwarta, wygrana przez Celtics 35-22, zaprowadziła gości po 14. wyjazdową wygraną w rozgrywkach. 34 pkt Trae Younga nie dały tym razem zwycięstwa gospodarzom z Atlanty. Goście prowadzeni byli przez All Stara Jaysona Tatuma (28 pkt) a 24 pkt dołożył Gordon Hayward. Dla Zielonych było to drugie w sezonie zwycięstwo nad Jastrzębiami.

Philadelphia 76ers (31-20) – Miami Heat (34-15) 106:137

Heat trzeci raz z rzędu ograli Sixers i tym razem najbardziej we znaki rywalom dał się ich niedawny kolega z drużyny – Jimmy Butler. Butler trafił 14 z 20. rzutów z gry notując 38 pkt. 24 pkt dołożył rezerwowy Goran Dragić. Sixers najwięcej stracili w trzeciej odsłonie, przegranej 25-41…Joel Embiid najbardzie wyróżnił się wśród przegranych z 29 pkt i 12 zb

Detroit Pistons (18-34) – Memphis Grizzlies (25-25) 82:96

Gracze Johna Jenkinsa (trenera stycznia) zdominowali drugą połowę meczu z Pistons, pozwalając rywalom na 29 pkt w obu kwartach! Jonas Valanciunas zapisał dublet z c 26 pkt i 17 zb. Z drugiej strony wyróżniał się Andre Drummond, autor 25 pkt i 18 zb. Fatalnie natomiast spisywał się Reggie Jackson , trafiający 1 z 16 rzutów z gry…

Minnesota Timberwolves (15-34) – Sacramento Kings (19-31) 109:113

Trwa koszmar Wilków, który przekłada się na 12. przegranych spotkań w serii. Tym razem ich pogromcą zostali Kings, mający w szeregach 31-punktowego De’Aarona Foxa. 23 oczka dołożył Bogdan Bogdanović. Królowie wygrali dwa ostatnie starcia z Wilkami i sezonową serię 2-1.

San Antonio Spurs (22-27) – Los Angeles Clippers (35-15) 105:108

Wydarzeniem wieczoru było starcie super duetu Clippers z coraz lepiej radzącymi sobie Spurs. Paul George z 19 pkt i 12 zb był o dwie asysty od triple double, a Kawhi Leonard dorzucił 22 pkt przy 7 as. Z drugiej strony mocniej punktowali – LaMarcus Aldridge (27) i DeMar DeRozan (26) ale ich punkty nie przełożyły się na zwycięstwo.

Pytanie dnia; czy Brett Brown powinien już stracić posadę?

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #103 – 12. z rzędu porażka Wolves, pogrom na 76ers

1. Tak, Phila zdecydowanie potrzebuje trenera, Brown był dobry do tankowania i ogrywania młodzieży. Teraz jest mocny skład a co nie pojadą na wyjazd to sromotny oklep i nie widać tam większego planu na grę. Jaki impuls może dać zmiana trenera pokazali Lakers, myślę że z Waltonem biliby się o 6 miejsce z OKC.