GRIZZLIES (7-16) @ Warriors (5-20) 110 – 102

• powracający do gry po przerwie Ja Morant zanotował 26 pkt i 7 as prowadząc Grizzlies do 7. wygranej w sezonie
  • Memphis zatrzymało Golden State na poziomie 37% skuteczności z gry
  • 18 pkt i 7 as zdobył dla Warriors D’Angelo Russell

THUNDER (11-12) @ Jazz (13-11) 104 – 90

• rozkręcają się zawodnicy Grzmotu, którzy po wygranej w Portland poszli za ciosem i zdobyli twierdzę Sal Lake City (gdzie Utah przegrało dopiero trzeci mecz)
  • Thunder przejęli spotkanie w trzeciej odsłonie, wygranej 34-21, mknąc w kierunki trzeciej z rzędu wygranej. Thunder ostatnich dniach wygrali łącznie 4 z 5. spotkań
  • wśród zwycięzców najbardziej wyróżnił się Dennis Schroeder, autor 27 pkt. 20 oczek dołożył Shai Gilgeous Alexander
  • 19 pkt i 17 zb dla pokonanych uzbierał Rudy Gobert, a 26 oczek zaaplikował rywalom Donovan Mitchell
  • Jazz zagrali na słabym poziomie skuteczności, 40% z gry

T’Wolves (10-13) @ SUNS (11-12) 109 – 125

• druga porażka z Suns dla T’Wolves. Świetna druga połowa w wykonaniu podopiecznych Monty’ego Williamsa zaprowadziła Słońca po 11. wygraną w sezonie. Phoenix wygrało drugą połowę 64-45
  • 33 pkt i 15 zb Karla Anthony’ego Townsa oraz 23 oczka Andrew Wigginsa nie uchroniły drużyny z Minnesoty przed 13. porażką w rozgrywkach
  • Wolves w całym meczu trafili tylko 6 trójek…Suns natomiast aż 16!
  • Devin Booker (26), Kelly Oubre (24) i Dario Sarić (20) okazali się najskuteczniejsi po stronie wygranych
  • Ricky Rubio popisał się dubletem z 16 pkt i 14 as

PISTONS (10-14) @ Pelicans (6-18) 105 – 103

• Derrick Rose oddał zwycięski rzut na 0.3 sek do końca meczu zapewniając teamowi z Mo-Town drugą z rzędu wygraną. Rose 17 ze swoich 21. punktów zanotował w finałowej odsłonie, w której Pistons bronili się przed atakami Pels (przegrali kwartę 24-29 a Rose zdobył 3/4 punktów dla gości)
  • Blake Griffin nie popisał się , trafiając 1 z 9. rzutów z gry i kończąc mecz na poziomie 5 pkt
  • gospodarzom nie pomógł 31-punktowy występ Brandona Ingrama, Pels przegrali 9. mecz z rzędu
  • tylko Washington Wizards mają gorszą defensywę w NBA. Pels są drudzy najgorsi tracąc powyżej 119 pkt na mecz (Wizards – 122)

Magic (11-12) @ BUCKS (21-3) 101 – 110

• 32 pkt – 15 zb – 8 as Giannisa zaprowadziło Kozły po 15. z rzędu wygraną. Kozły wygrały 11 z 12. meczów
  • wśród Magic wyróżnili się Evan Fournier z 26 pkt i Terrence Ross
  • Orlando miałoby większe szanse na sprawienie niespodzianki i wygraną w Milwaukee, gdyby nie słaba skuteczność z gry (38%)
  • Bucks z kolei rzucali na 47% i zanotowali 16. dystansowych trafień

KINGS (10-13) @ Rockets (15-8) 119 – 118

• Nemanja Bjelića (17 pkt) ma swoje pięć minut. Zawodnik wczoraj wyrównał rekord kariery w ilości punktów (30) a dziś ukradł show w Houston, aplikując Rakietom rzut za trzy punkty i równo z końcową syreną
  • tempa nie zwalnia Buddy Hield, który w drugim rzędu meczu imponował skutecznością; 26 pkt (6/13 za trzy)
  • 19 pkt i 8 zb dołożył Harrison Barnes
  • wśród Rockets rekordowe w karierze 19 zbiórek zanotował PJ Tucker (10 pkt)
  • 34 pkt Russella Westbrooka oraz 27 pkt Jamesa Hardena nie przyniosły tym razem wygranej ekipy z Houston

Cavs (5-18) @ CELTICS (17-5) 88 – 110

• wydarzeniem nocy był powrót do gry Gordona Haywarda. Skrzydłowy Celtics wyszedł w pierwszej piątce, trafił 7 z 10. rzutów, notując 14 pkt,5 zb i 4 as
  • najwięcej przy łatwej wygranej Celtów zanotował Kemba Walker, 22 pkt
  • C’s już po pierwszej kwarcie prowadzili 11 pkt, trafiając w całym meczu na poziomie 57% z gry. Zieloni trafili 15 z 27. trójek!
  • Cavs notowali 39% skuteczności z gry i ich punktowym liderem został Jordan Clarkson z 19 pkt
  • z Cleveland coraz więcej źródeł wynosi, że posada trenera Johna Beleina jest zagrożona, a zawodnicy nie lubią jego metod treningowych/szkoleniowych. Była to 7. z rzędu porażka teamu z Ohio

RAPTORS (16-7) @ Bulls (8-17) 93 – 92

• po porażce w Filadelfii swoją serię trzech przegranych zakończyli Mistrzowie NBA. Gracze trenera Nurse’a długo się męczyli, ale lay up Kyle’a Lowry’ego przyniósł im końcową wygraną

• aż 22. zbiórki przy 18. punktach zanotował Domantas Sabonis
  • Indiana zagrała na marnych 35% skuteczności z pola…

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #48: zwycięskie rzuty Rose’a i Bjelicy, 15. z rzędu wygrana Bucks

1. Pelicany strasznie mnie rozczarowują. Mają jedno zwycięstwo więcej od GSW. Wiadomo kiedy wraca Zion?