• Trae Young tym razem zaliczył występ z 20 pkt , miał skuteczność 4/16 z gry

BLAZERS (5-8) @ Spurs (5-8) 121 – 116

• trwa fatalna seria Ostróg, gospodarze spotkania przegrali pierwszą kwartę aż 23-41 i w efekcie cały mecz. Seria porażek wzrosła do pięciu
  • Gregg Popovich wyleciał z boiska podczas trzeciej odsłony meczu i w dalszej fazie spotkania zastępował go Tim Duncan
  • ani Popovich , ani Duncan nie znaleźli recepty na występ CJ McColluma (32 pkt i 6×3 pkt). Blazers nie zatrzymała też słaba skuteczność Damiana Lillarda (22 pkt i 4/19 z gry)

• po przerwie ekipa Ricka Carlisle poprawiła defensywę, a Raps w trzeciej kwarcie zdobyli tylko 17 pkt
  • gorzej dysponowany tym razem okazał się Pascal Siakam, autor 15 pkt (6/24 z gry i w tym 2/10 za trzy)

• Rockets trafili 19 trójek przy 12. Wolves
  • Wilki grające znów bez Andrew Wigginsa mieli najlepszego strzelca w osobie Karla Anthony’ego Townsa (27 pkt i 15 zb)

HORNETS (6-7) @ Knicks (3-10) 103 – 102

• Knicks już byli w ogrodzie, już witali się z 4. wygraną i do piłki doszedł Devonte’ Graham. Hornets i Graham (9/16 za trzy) trafili 17stą trójkę na 2 sek przed końcem meczu i w drugą noc z rzędu wyrwali zwycięstwo game winnerem
  • Graham z 29. punktami i PJ Washington z 19 pkt okazali się najlepszymi strzelcami gości
  • 22 pkt zanotował rookie RJ Barrett, 16 pkt i 12 zb dołożył drugoroczniak Mitchell Robinson

BUCKS (9-3) @ Pacers (7-6) 102 – 83

• w meczu bez historii – prowadzeni przez Giannisa – Bucks łatwo wygrali w Indianie. Pacers w pierwszej połowie rzucili tylko 36 pkt
  • miejscowi zagrali bez odpoczywającego Malcolma Brogdona
  • Giannis zanotował 26 pkt – 13 zb – 6 as
  • Pacers mimo, że u siebie, rzucali na poziomie 32% skuteczności z gry (najniższa tej nocy)
  • powrót Mylesa Turnera też nie wpłynął na wynik meczu

NETS (5-7) @ Bulls (4-9) 117 – 111

• oglądanie tego spotkania było swego rodzaju katorgą dla oczu, mimo wszystko zdecydowałem się wytrwać w mękach ;-)
  • w pierwszej odsłonie Nets wyglądali świetnie, znakomicie układali grę i nie mieli problemów z organizacją ataku pod nieobecność Kyriego Irvinga
  • gorzej Bulls; myślę, że 9 strat w pierwszych 12. minutach mówi samo za siebie. Były to straty mocno juniorskie, zawodnicy łapali piłkę na linii bocznej lub nie potrafili złapać prostej piłki (i ta lądowała na oucie)
  • Spencer Dinwiddie w całym meczu zapracował na 24 pkt i praktycznie poza drugą kwartą udanie prowadził grę osłabionych Nets
  • Nets mieli przewagę pod obręczami dzięki postawie Jarretta Allena (11 pkt i 7 zb), ale tylko w pierwszej kwarcie
  • Kenny Atkinson zbyt lekko potraktował rywala, w szeregi jego drużyny wkradło się rozprężenie i od drugiej odsłony oglądaliśmy inny mecz. Nonszalancko grający DeAndre Jordan oraz forsowanie dystansowych rzutów przez Nets podczas drugiego kontaktu z piłką szybko odbiły się na wyniku
  • Bulls znaleźli piątkę, która przywróciła ich do życia; Wendell Carter Jr już przed przerwą miał 10 pkt i zb (popisał się też efektownym wsadem). Coby White próbował na siłę swoich dystansowych rzutów, ale ostatecznie spisał się w obronie (7 pkt, 7 zb i 2 przech) i wraz z Carterem Jr rozpoczął pogoń za rywalem. Z dobrej strony zaprezentował się Chandler Hutchison (11 pkt), który udanie penetrował pod kosz i łapał kolejne faule rywali
  • oglądając Bulls widać było, że mimo zamysłu grania szeroko i prób zdobywania punktów z dystansu, te pomysły im nie leżą. Brakuje odpowiednich wykonawców (np. Denzel Valentine) . Tacy gracze jak Thad Young, wspomniany Hutchison czy Kris Dunn nie są wybornymi strzelcami i ich próby były dalekie od celu (ledwo łapały obręcz czy nie dolatywały)
  • słabo też wygląda gra Zacha LaVine’a (36 pkt), który indywidualnymi akcjami nie organizuje ataku Chicago, nie zachęca do gry swoich kolegów czy momentami ich nawet nie widzi. Ot takie wezmę piłkę , chwilę pokozłuję i oddam rzut przy asyście obrońcy. Zdecydowanie lepiej wyglądali Bulls w drugiej odsłonie, grając bez niego i szybko dzieląc się piłką
  • 37 – 20 kwarta wygrana przez Bulls była chyba najlepszymi ich 12.stoma minutami w tych rozgrywkach. Nets przez blisko 6 minut zostawali bez punktów, ich atak był dość czytelny, a wysoka obrona Chicago odcinała możliwość trafiania z dystansu
  • po przerwie oglądaliśmy poprawianą organizację obrony od strony Nets. Goście wykorzystywali słabości rywala i bardzo nierówną, falową grę gospodarzy
  • trójki Harrisa, Pinsona, Shumperta czy Temple’a obudziły atak brooklynczyków. Dobrą zmianę dał żywiołowo reagujący podkoszowy – Nick Claxton
  • wąska ławka Bulls i 35% skuteczność z gry nie znajdowały odpowiedzi na bardziej zmobilizowanych rywali. Dunn , Arcidiacono czy White grzeszyli nieskutecznością. Poprawiona obrona Nets nie dawała już miejsca na skuteczne dobitki Cartera Jr (18 pkt i 14 zb oraz 6. fauli)
  • nadal obserujemy nienależycie wykorzystywanego Lauriego Markkanena, który błąka się się po obwodzie i znajduje sobie miejsca w ataku Bulls. Fin miał parę udanych akcji, ale 16 pkt i 10 zb to za mało jak oczekiwania względem jego osoby. Jego trójka w ostatnich sekundach zbliżyła Bulls do wyniku 111-113, ale nie odwróciła już wygranej na korzyść Nets

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #26: kolejny game winner w meczu Hornets, Harden o punkt od pięćdziesiątki, Doncić zatrzymał Mistrzów

1. A gdzie jest napisane o wydrukowaniu meczu Spurs Blazers. Nawet chelenge nie pomógł. Wszystko zamiecione pod dywan.

2. Jednak Bulls to samo co w ostatnich latach , a wielu typowało ze moga o 8 powalczyć .