Wyniki i statystyki dzień #25: game winner w Charlotte, najlepszy mecz Paula, niesamowity występ Beala

Kings (4-7) @ LAKERS (10-2) 97 – 99

• nieobecność De’Arona Foxa znów miała wpływ na słabszy atak Królów
  • grający w jego miejsce Cory Joseph zanotował 1/9 z gry
  • Lakers kolejny raz w bieżących rozgrywkach zatrzymali rywali poniżej 100. punktów
  • najlepszym na boisku okazał się, popisujący się atomowym wsadem, LeBron James (29 pkt i 11 as)
  • Anthony Davis dołożył 17 pkt
  • Kentavious Caldwell Pope dorzucił 16 oczek i jego obecność w pierwszej piątce Lakers będzie teraz częstsza. Avery Bradley zmaga się z kontuzją i nie wystąpi przez około 2 tygodnie. 12 oczek wpadło na konto KCP podczas finałowej odsłony
  • o zwycięstwie LAL zadecydowała sama końcówka meczu; LeBron trafił osobiste, a ostatnią próbę Harrisona Barnesa zablokował Davis
  • Buddy Hield z 21 pkt i 6. celnymi trójkami okazał się najskuteczniejszym wśród gości

CELTICS (10-1) @ Warriors (2-11) 105 – 100

• tercet Tatum (24 pkt) – Brown (22) – Walker (20) poprowadził gości do 10. wygranej w sezonie. C’s są na dziś numerem 1 w całej lidze i mają serię 10. zwycięstw
  • 20 pkt dla pokonanych zdobył rezerwowy Alec Burks, ale obrońca nie trafiał w finałowych akcjach spotkania
  • tylko 12 pkt zanotował D’Angelo Russell, a Warriors wrzucili tylko 5 z 28 trójek. Russell zszedł z boiska z kontuzją kciuka…D’Lo zanotował w 25 minut aż 9 strat. Te straty do zasługa dobrej obrony Celtów m.in. w wykonaniu Marcusa Smarta
  • w finałowych akcjach meczu nie zawiódł Kemba Walker, który wytrzymał presję i pociągnął końcówkę na korzyść C’s

Sixers (7-5) @ THUNDER (5-7) 119 – 127 OT

• aż 6 spotkań minionej nocy rozgrywane było na styku, bodajże największe emocje (z dogrywką) wzbudził pojedynek Szóstek ze Grzmotem
  • 31 pkt i 12 zb Joela Embiida, 28 pkt Josha Richardsona czy flirtujący z triple double Ben Simmons (16 pkt – 11 zb – 8 as) nie zaprowadzili Sixers po 8. wygraną
  • z drugiej strony imponowali Chris Paul (27 pkt i 8 zb) oraz Shai Gilgeous Alexander (24 pkt).
  • w dogrywce popisał się Danilo Gallinari, który trafił wszystkie cztery rzuty wolne oraz popisał się ważną trójką. Włoch zanotował łącznie 28 pkt

WIZARDS (3-7) @ T’Wolves (7-5) 137 – 116

• duża niespodzianka w Minnesocie, gdzie miejscowi przegrali z kretesem z niżej notowanymi Wizards
  • na wynik duży wpływ miała absencja Andrew Wigginsa, a Karlowi Anthony’emu Townsowi zabrakło wsparcia kolegów. KAT zakończył mecz z 36 pkt i 10 zb
  • z drugiej strony popisowe spotkania grał duet Bradley Beal – Mo Wagner. Beal zaliczył drugi z rzędu mecz z 40-stoma punktami, trafiając 15 z 22. rzutów (44 pkt i 10 as). Wagner rozegrał najlepsze spotkanie w karierze, zaliczając 30 pkt i 15 zb na wybornej skuteczności (13/15)
  • Wizards w Target Center oddali 100 rzutów i trafili 54 z nich. Zamienili też 20 strat gospodarzy na 27 pkt
  • Jeff Teague zapisał na koncie dublet z 13 pkt i 11 as
  • wynik Beala (40-10as) t o jego trzeci podobny mecz w karierze. Żaden inny gracz w historii Bullets/Wizards (ani Gilbert Arenas, ani Mitch Richmond czy Chris Webber) nie mieli więcej niż dwa mecze na podobnym poziomie

• kolejny atomowy występ Jamesa Hardena. Brodacz popisał się 44. punktami
  • świetne wsparcie dał zastępujący kontuzjowanego Erica Gordona – Ben McLemore (21 pkt)
  • po 18 pkt dla pokonanych zdobyli Domas Sabonis i Doug McDermott
  • Rockets wygrali 6. mecz z rzędu a Harden w pięciu kolejnych spotkaniach przekraczał 36 punktów; znów nawiązując do Wilta Chamberlaine’a
  • warto podkreślić , że Rakiety zagrały bez odpoczywającego (po wstrząśnieniu mózgu) Clinta Capeli
  • Rockets wystąpili w old-schoolowych strojach, na wzór tych, w których zdobyli dwa Mistrzostwa (grający z 17. numerem PJ Tucker wyglądał całkiem jak Mario Elie)

Spurs (5-7) @ MAGIC (5-7) 109 – 111

• kiedy wydawało się, że Spurs mogli odwrócić kartę i w końcu wygrać – nadeszła czwarta kwarta, dyktowana przez miejscowych Magic
  • Evan Fourier i Terrence Ross najmocniej przyczynili się do 4. z rzędu porażki Spurs; Francuz zdobył 26 pkt i trafił dwie kluczowe trójki, Ross 10 z rekordowych w sezonie 20. punktów zanotował właśnie w finałowej odsłonie. Fournier łącznie w całym spotkaniu trafił 5 z 6. trójek