Przedsezonowe zapowiedzi 2019-20: OKC Thunder (17)

SKŁADChris Paul, Dennis Schroeder, Shai Gilgeous-Alexander, Terrance Ferguson, Andre Roberson, Hamidou Diallo, Abdel Nader, Deonte Burton, Darius BazleyDanilo GallinariMike Muscala, Steven Adams, Nerlens Noel, Justin Patton

1 . TYPY NA SEZON. O co właściwie gra i walczy ten zlepek graczy?

Kacper: Tankujemy. Trzeba przyznać, że włodarze Thunder to bardzo przezorni goście. Do 3 razy sztuka – Russell Westbrook i spółka trzy razy pod rząd odpadali w pierwszej rundzie Playoffs i się skończyło. Gruntowny remont. O tyle o ile, picków otrzymali bardzo dużo plus perspektywicznego SGA, o tyle o trade Paula czy Gallinariego nie będzie łatwo. Jeśli byłbym kibicem Thunder to jednak nie przejmowałbym się, zarząd to ciężko pracujący zespół. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek w historii zdarzyło się, że w ciągu jednego offseason „pozbywano się” 2 gości, którzy są w top10 (na bank) dyskusji o tytuł MVP… Pamięta ktoś podobną sytuację?

Woy: Tylko o te przyszłe picki i one są nadzieją na kolorowe jutro. Zespół po prostu się rozpadł i ciężko się dopatrywać większych pozytywów. Iskierką przyszłości zdaje się być Shai Gilgeous Alexander. Zobaczymy jeszcze kogo i co za Chrisa Paula dostaną Grzmoty w trakcie potencjalnej wymiany? Swoją drogą nie zazdorszczę pracy Billy’emu Donovanowi. Przy okazji, transfer podatnego na kontuzje Danilo Gallinariego też do wspaniałych nie należy.

2. TRANSFERY. Czy możemy dopatrzyć się personalnych pozytywów podczas lata transferowego w OKC?

Kacper: Chyba dopiero w przyszłych latach będziemy mogli ocenić, co faktycznie te ruchy dały Thunder i w jakim stopniu pomogły/zaszkodziły organizacji z Oklahoma City. SGA trafia do zupełnie nowego otoczenia, gdzie nagle oczekiwania od jego gry drastycznie wzrosną. Ciekaw jestem czy od razu wejdzie w buty lidera drużyny. Ma mentora w postaci CP, ale na jak długo? Pamiętam, że w zeszłym roku Marcin Gortat bardzo chwalił sobie współpracę na pick&rollach z młodym Kanadyjczykiem, więc z Adamsem też powinni się dogadać, ale no właśnie… biedny Steven Adams. W zeszłym roku grając u boku Westbrooka i George’a zrobił kolejny krok do przodu, według mnie będąc jednym z lepszych centrów na Zachodzie. Jednak zawsze był on dobrze kreowany przez partnerów, a w tym roku, to on będzie jedynym co ostał się po Westbrooku, Hardenie, Durancie i George. Zupełnie inna rola centra Thunder i wydaje mi się, że jednak negatywnie wpłynie to na grę Aquamana – może jednak trade? Pracowite lato w OKC trwa nadal i myślę, że to nie koniec ruchów transferowych – poza pozycją rozgrywającego (Schroder, SGA) mamy katastrofę.

Woy: Shai Gilgeous Alexander. Jeśli szybko pozbędą się CP-3 to Kanadyjczyk może być świetnym wyborem na lidera w niedalekiej przyszłości. Ponadto wspomniane picki mogą zaprocentować i wydaje się, że odpowiednie wybory docenimy za 2 sezony. Zastanawiam się jeszcze czy dojdzie do wymiany Stevena Adamsa, bo środkowy może mieć większą wartość niż starzejący się CP-3.

3. PYTANIE NA SEZON: Czy to ostatni rok pracy z Thunder Billy’ego Donovana?

Kacper: Myślę, że nie. Donovan zaczął pracę w 2015 i zaliczył 3 sezony, które były porażką i niczym Elton John – „I’m still standing”. Jaki sens miałoby teraz zwalnianie tego trenera, skoro nie oczekujemy wyników od tegorocznych Thunder? Zespół jest nowy, pozbawiony swoich liderów, zwolnienie coacha w takim wypadku cofnie ich do epoki kamienia łupanego. Czas nadać Thunder nowe oblicze. Trener, który jest w organizacji jakiś czas na pewno zrobi to szybciej niż żółtodziób.

Woy: 50na50. Pamiętam jak słabe lata mieli Mavs a mimo wszystko trzymali się Ricka Carlisle. Kto wie czy podobnie nie będzie z Donovanem, który potrafi prowadzić młodych graczy i ma w sobie ogromne doświadczenie z NCAA. Osobiście życzę cierpliwości i spokoju szkoleniowcowi, który ma przed sobą nielada wyzwanie…

4. PRZEWIDYWANY BILANS:

Kacper: Cieniutko. 30 zwycięstw będzie sukcesem. Zobaczymy też kiedy pojawią się pierwsze tradey i czy OKC oprze wymiany na prospectach, czy kolejnych pickach. To będzie spadek z wysokiego konia. Suns – czujcie się zagrożeni.

Woy: Trochę zagadkowo. Jeśli zostaliby Paul i Adams to gdzieś w granicach 35. zwycięstw. Jeśli oni opuszczą zespół przed ASG wówczas ok 27-28 zwycięstw.


Zwycięzca czy przegrany? Okaże się za 2 lub 3 sezony

GWIAZDA OFF-SEASON: SAM PRESTI – wyciągnął 8 przyszłych picków za transfery Russella Westbrooka i Paula George’a. Być może dziś odbierany jest jako przegrany i ktoś, kto zepsuł nadzieje na lepsze jutro Thunder, ale przypomnijmy sobie choćby Sama Hinkiego, który zbudował silnych Sixers na kolejnych, draftowych wyborach.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *