Przed sezonem 2019-20: Cleveland Cavaliers (6)

SKŁAD: Collin Sexton, Jordan Clarkson, Brandon Knight, Matthew Dellavedova, Darius GarlandJ.P. MacuraKevin Porter Jr., Cedi Osman, Dylan Windler, Larry Nance Jr., John Henson, Kevin Love, Tristan Thompson, Ante Zizic

1.TYPY NA SEZON. Czego w ogóle można sie spodziewać po Cavs, prowadzonych przez nowego trenera – Johna Belleina?

Adrian: Osobiście uważam, że w ich grze niewiele się zmieni. Rozpoczął się nowy etap dla tego klubu i to dopiero początek drogi do powrotu na szczyt. Przed nowym trenerem i młodymi zawodnikami mnóstwo pracy, ponownie mnóstwo szukania tych odpowiednich ludzi by plan odniósł sukces. Spodziewam się, że w trakcie sezonu zespół może opuścić Kevin Love i Cavs zainwestują w 100% w młodych i nowych zawodników licząc przy tym na odrobinę szczęścia, że wszystko potoczy się po ich myśli w nadchodzącej przyszłości.

Woy: Myślę, że dalszego stawiania na młodych graczy, próby ogrywania ich, a być może dalej ustawiania systemu gry, którego w ostatnich latach brakowało słabym Cavs. W końcu jakiejś wizji w taktyce i gre, która pozwoli im rozwijać graczy i poprawiać wyniki poprzedniego roku. Bellein pracował w NCAA więc nie powinien mieć problemów w pracy z młodymi zawodnikami. Jeśli odpowiednio przekona i zmotywuje nową dla siebie grupę ludzi to wydaje mi się, że jest szansa na rozpoczęcie długofalowego procesu czyli budowy systemu gry. Jeśli Bellein otrzyma wsparcie sterników klubu i oni wykażą cierpliwość co do jego pracy to będziemy mogli mówić o małym sukcesie.

2. TRANSFERY. Najlepszy i najgorszy transfer w zakończonym off-season? Na jakiej pozycji widzisz braki??

Adrian: Pozytywne jest na pewno to, że do zespołu dołączyły mało znane nazwiska o niezłym potencjale i w ich przypadku to były odpowiednie ruchy i offseason przepracowali tak jak można było się tego spodziewać. Dalej przypuszczam, że kontynuacja nastąpi w trakcie sezonu a i w kolejnym okienku zapewne nie będą próżnowali tylko wciąż będą szukali tych odpowiednich opcji.

Woy: ten najlepszy to z pewnością Kevin Porter Jr, do którego prawa kupiono od Detroit aż za 5 mln USD i jest to najwyższy tego typu zakup w podraftowej historii NBA. Zwróciłbym uwagę też na pozyskanie gwiazdy sezonu 2017-18 z NCAA – J.P. Macury (ex Xavier). Macura nie mógł przebić się w Charlotte i wystąpił tylko 2 meczach. Teraz być może pod nowym trenerem dostanie więcej szans i pokaże swój strzelecki potencjał. Pod znakiem zapytania stawiam transfer Dariusa Garlanda, bowiem wydawało się, że pierwszą jedynką jest Collin Sexton, a tymczasem Cavs wybrali podobnego gracza.

Na pewno też dobrym ruchem jest rozstanie z JR Smithem. Teraz można skoncentrować się na młodych graczach i budować trzon nowego zespołu.

3. PYTANIE NA SEZON. Czy należy spodziewać się wymiany z udziałem Kevina Love’a?

Adrian: Stawiam, że jest to bardzo prawdopodobne z prostego względu. Obecny status zespołu jest taki, że budują drużynę od nowa. Era LeBrona Jamesa się zakończyła, teraz idzie nowe a Kevin Love jest jeszcze zawodnikiem za którego można dostać niezłą ofertę, która będzie korzystniejsza na dłuższą metę a nie na obecną chwilę a to w przypadku Cavaliers jest chyba najważniejsze na ten moment.

Woy: Szanse na wymianę Love’a oceniam 50 na 50. Wydaje się, że gdyby Cavs otrzymali dotychczas dobrą ofertę to Kevina nie byłoby już w Ohio. Tymczasem mamy wiele spekulacji i przymiarek transferowych (GSW, LAC) a kończy się to wszystko tylko i wyłącznie plotkami transferowymi. Wydaje mi się, że potencjalny nabywca czeka aż Love pojawi się na dłużej na parkiecie i zostawiając dobre wrażenie, udowodni, że kontuzje ma za sobą. Myślę, że kilku managerów czeka na jego powrót i stan zdrowia czy formy sportowej.

4. PRZEWIDYWANY BILANS:

Adrian: Osobiście uważam, że będzie to jedna z najsłabszych jak nie najsłabsza drużyna w lidze w sezonie regularnym. Obstawiam, że ponownie zakręci się to w okolicach liczby 20 zwycięstw, może 19 może 21.

Woy: 25 zwycięstw to realna liczba. Jeśli będą 2 czy 3 więcej również nie będzie niespodzianki. Na dziś trudno rokować coś więcej.

BOHATER OFF-SEASON: John Bellein

Zwycięstwo więcej w nowym sezonie i Cavs złapią próg 20stu…

66-letni – ex szkoleniowiec na uczelni Michigan. Najlepszy trener roku 2018 w USA zastąpi odchodzącego Larry’ego Drew i będzie miał wpływ na budowę nowych Cavs.Nowy opiekun Kawalerii parafował 5-letni kontrakt i od razu zamierza zabrać się do pracy wykorzystując wszystkie wybory w nadchodzącym drafcie.