Wyniki i statystyki dzień #28: Dogrywka w Los Angeles, koniec serii Raptors

Witam. Miniona noc z NBA to aż 9 spotkań. Nie mogło więc zabraknąć ciekawych spotkań takich jak na przykład Jazz vs Grizzlies, Pelicans vs Raptors czy Warriors vs Clippers. Zapraszam na przegląd kolejki.

Washington Wizards (4-9) – Orlando Magic (6-8) 117:109 (30:30, 25:25, 28:28, 34:26)

Wizards wygrywają drugi mecz z rzędu. Tym razem pokonali u siebie Orlando Magic. Rzadka sytuacja miała miejsce ponieważ każda z pierwszych trzech kwart zakończyła się wynikiem remisowym. Kolejne double-double na konto Johna Walla (25pts, 10ast). Dobre wsparcie z ławki zaoferował Jeff Green (18pts, 6-7fg, 4-5fg3). Magic oddali aż trzy razy mniej rzutów wolnych i to okazało się być kluczowe pomimo, że byli świetnie dysponowani jeśli chodzi o rzuty zza łuku (15-30fg3). Najlepszy punktujący gości Terrence Ross (21pts, 7-14fg, 4-5fg3).

Totals 40-79 13-33 24-33 7 34 41 24 8 7 10 17 117

Miami Heat (5-8) – Philadelphia 76ers (9-6) 114:124 (26:32, 36:32, 28:32, 24:28)

W Miami mogliśmy oglądać kolejny maraton rzutów osobistych w wykonaniu Joela Embiida (35pts, 18reb, 16-20ft). Sixers wygrali a środkowego „Szóstek” dzielnie wspierał JJ Redick (25pts, 11-20fg). Hassan Whiteside (13pts, 11reb, 22min) za wiele sobie nie pograł bo miał problemy z faulami a 22 punkty Gorana Dragica to za mało na podopiecznych Bretta Browna.

Totals 37-77 13-31 27-33 8 32 40 19 5 6 15 30 114

Toronto Raptors (12-2) – New Orleans Pelicans (7-6) 110:126 (29:31, 32:35, 22:28, 27:32)

Pelicans niespodziewanie zakończyli zwycięską passę Raptors. Po 6 wygranych meczach w końcu przyszedł czas na porażkę i nie pomogło w tym ani 20 punktów Kawhi’a Leonarda ani double-double na poziomie 19 punktów oraz 14 zbiórek Serge’a Ibaki. Kyle Lowry (1-9fg, 0-6fg3, 11ast) lubi w tym sezonie asystować ale dziś był bardzo nieskuteczny jeśli chodzi o rzuty. Świetny występ 4 zawodników Pels – przede wszystkim Anthony Davis (25pts, 20reb, 6ast) i jego mecz 20-20. Niewiele gorsze double-double Jrue Holiday’a (29pts, 14ast) oraz Juliusa Randle’a (17pts, 12reb, 4ast) a także świetny mecz strzelecki E’Twauna Moore’a (30pts, 13-18fg).

Totals 39-97 13-45 19-22 13 30 43 22 9 5 10 20 110
Chicago Bulls (4-10) – Dallas Mavericks (5-8) 98:103 (20:25, 29:31, 26:22, 23:25)
Pierwszy słabszy mecz od dawna Luki Doncica (11pts, 6reb, 3ast) nie przeszkodził Mavericks w pokonaniu na wyjeździe Bulls. Najlepszym zawodnikiem tym razem okazał się być Harrison Barnes (23pts, 5reb, 4stl). Zach LaVine (26pts, 5reb, 5ast, 4stl) kontynuuje swoją dobrą formę w tym sezonie, jego wsad z pewnością ozdobą tego spotkania.

Totals 35-89 8-33 20-22 8 37 45 16 11 4 17 26 98

Memphis Grizzlies (7-5) – Utah Jazz (7-6) 88:96 (16:20, 27:20, 26:34, 19:22)

To już trzecie starcie w tym sezonie między tymi drużynami. Został jeszcze jeden pojedynek. Do tej pory dwa mecze wygrali Grizzlies, dziś pierwsze zwycięstwo w serii odnieśli Jazz. Double-double miał Rudy Gobert (15pts, 16reb). 19 „oczek” Joe Ingles. Bardzo słabo jednak zaprezentowała się para obwodowych czyli Ricky Rubio (7pts, 3-11fg, 1-5fg3) oraz Donovan Mitchell (12pts, 3-14fg, 0-2fg3). W obozie gospodarzy najlepiej punktującym graczem był Mike Conley (24pts).

Totals 33-79 4-24 18-23 8 34 42 19 7 9 16 28 88
Minnesota Timberwolves (5-9) – Brooklyn Nets (6-8) 120:113 (30:31, 27:22, 36:32, 27:28)
W Minnesocie czekają na debiut nowych zawodników, którzy przybyli ostatnio w wymianie z Filadelfii. Póki co od odejścia Butlera był to pierwszy mecz T-Wolves. Ubiegłej nocy mierzyli się oni we własnej hali z Nets i pokonali ich nieznacznie. Niemal perfekcyjny mecz gdyby nie te straty Karla-Anthony’ego Townsa (25pts, 21reb, 9-11fg, 10to). 23 „oczka” dołożył będący ostatnio w bardzo dobrej formie Derrick Rose a powracający po kontuzji Jeff Teague popisał się double-double (24pts, 11ast). D’Angelo Russell (31pts, 10-22fg, 9-15fg3) ustanowił nowy rekord kariery w trafionych trójkach. Zabrakło jednak wsparcia w ofensywie ze strony kolegów z drużyny. Smutne chwile w karierze niespodziewanego bohatera ostatnich tygodni Carisa LeVerta (10pts), który złamał nogę pod koniec drugiej kwarty.

Totals 42-80 10-23 26-31 9 43 52 26 8 6 23 17 120

Oklahoma City Thunder (8-5) – Phoenix Suns (2-11) 118:101 (32:13, 32:27, 22:35, 32:26)

Pierwsza kwarta wygrana przez Thunder 32:13 ustawiła spotkanie i pomimo niewielkich problemów w trzeciej odsłonie OKC pewnie wygrali we własnej hali z Suns. Zawodnikiem meczu zdecydowanie został Paul George (32pts, 11-19fg, 6-10fg3). Dennis Schroder (20pts, 9ast, 4stl) otarł się natomiast o double-double. Po stronie gości, którzy swoją drogą wciąż pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe najlepszym graczem był TJ Warren (21pts, 10-14fg).

Totals 43-92 13-27 19-20 12 30 42 23 12 6 13 15 118

Sacramento Kings (8-6) – San Antonio Spurs 104:99 (7-5) (25:24, 31:31, 21:21, 27:23)

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Sacramento, gdzie gospodarze ograli Spurs. Kings rzucali na zdecydowanie lepszej skuteczności od swoich rywali (50%-44%FG oraz 46%-32%FG3). Willy Cauley-Stein (13pts, 13reb) popisał się double-double. Dojrzały basket zaprezentował nam De’Aaron Fox (19pts, 7ast, 7-9fg, 3-4fg3). 22 „oczka” z ławki dorzucił Bogdan Bogdanovic. Po stronie gości 23 punkty oraz 8 asyst miał lider DeMar DeRozan. Dublet powędrował na konto LaMarcusa Aldridge’a (14pts, 18reb).

Totals 43-86 11-24 7-12 7 38 45 27 12 3 12 20 104

Los Angeles Clippers (8-5) – Golden State Warriors (11-3) 121:116 (34:30, 30:31, 26:20, 16:25, 15:10)

Świetna końcówka czwartej kwarty w wykonaniu Warriors doprowadziła do dogrywki w meczu z Clippers w której to jednak ostatecznie gospodarze pod wodzą Lou Williamsa wraz z małą pomocą sędziów (25pts, 14-14ft) okazali się lepsi. Osamotniony Klay Thompson (31pts) dwoił się i troił w OT ale cała obrona była skupiona na nim i rzucający obrońca mistrzów NBA miał ciężkie zadanie z którego i tak wywiązał się nieźle. Gdy tylko Kevin Durant (33pts, 11reb, 10ast) na samym początku dogrywki zakończył mecz z powodu popełnienia 6 faulu (słusznie czy niesłusznie to już inna kwestia) szanse gospodarzy na pokonanie GSW we własnej hali pierwszy raz od niemal 4 lat wzrosły. Świetny występ z ławki dał od siebie Montrezl Harrell (23pts, 8reb, 10-13fg, 4blk). Do kadry Warriors powrócił Draymond Green (6pts, 14reb) oraz Shaun Livingston (8pts), poza grą nadal pozostaje Stephen Curry oraz DeMarcus Cousins.

Totals 43-91 5-20 30-34 6 43 49 23 11 5 15 23 121

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #28: Dogrywka w Los Angeles, koniec serii Raptors

1. Oglądałem ostatnio powtórkę Bucks z Clippers na nc+ i wg Michałowicza Gilgeous-Alexander to es dżi ej, Eric Bledsoe to i bi itd. Niech ktoś mu w końcu wybije z głowy to infantylne nazewnictwo

1. Też mnie to wkurza, jak i notoryczne przerywanie współ-komentującym.

2. Szkoda, że nie ma możliwości włączenia oryginalnego komentarza na NC+ :/

3. Dokładnie, czasami mam ochotę posłuchać w naszym języku ale po trzecim takim przerwaniu koledze prowadzącemu nie wytrzymuję i szukam oryginału. Niby siedzą w USA i naprawdę mają od kogo się uczyć a jednak słoma z butów wystaje. Już kiedyś o tym pisałem, że na NC+ potrafią zrobić świetne studio piłki nożnej (nie jestem fanem ale bardzo dobrze się to ogląda) a NBA to nędza i rozpacz, jak zobaczyłem studio w MLK day (studio w Polsce) to nie mogłem uwierzyć, że szefowie stacji pozawalają na takie pajacowanie, zero merytorycznej rozmowy, ciekawostek, nawet sama postawa prowadzących przypominała bardziej spotkanie kumpli w barze przy piwie niż TV na poziomie.

2. Przyznam się, że oglądałem LAC – GSW i byłem zachwycony ostatecznym rozstrzygnięciem. Clippers mieli łącznie 5 (!) trafionych trójek. Właściwie od początku twarda koszykówka, walka na tablicach i wbijanie się jak najbliżej kosza – piękna sprawa ; )

Zdaje sobie sprawę, że w 9 na 10 przypadków ten wynik się nie powtórzy – tym bardziej, że brakowało Kury. Myślę jednak, że większość z nas (wnioskując po komentarzach) oglądając podobnie jak ja syczałaby z radości, że jednak można wygrać mecz nie biegając od kosza do kosza i siepiąc 3 z 9 metrów :)

3. 40 osobistych dla Filadelfii robi wrażenie, tym bardziej że w meczu Spurs – Kings 10 minut do końca trzeciej kwarty Spurs – 1 osobisty, Kings chyba 5, czyli można jakoś normalnie prowadzić grę bez gwizdania przy każdym dotknięciu. Z ciekawości zapytam bo nie oglądam Pana Twittera i 76’s czy to już staje się tradycją że tyle tego dostaje?

1. Faktycznie parę gwizdków było dyskusyjnych, ale obiektywnie Joel niszczył i Whiteside i Adebayo (dwóch naprawdę dobrych centrów). Zresztą Embiid z trójki młodych w 76, jako jedyny gra w tym sezonie na miarę oczekiwań. Simmonsa się ogląda fajnie, ale rywale wiedzą, że gość nie odda rzutu nawet z 4m i to ułatwia zadanie obronie. Jak dla mnie regres w tym sezonie. Fultz to totalna porażka jako pick nr 1. Gość rzuca osobiste z techiniką rorszą niż przeciętny 12latek trenujący w kosza w Polsce. Wymieniałbym chłopaka, może jeszcze teraz się ktoś nabierze i da coś ciekawego w zamian. Pozdrawiam.