Pierwsza piątka: Chandler dołączy do Lakers, Bzdelik wróci do Rockets

Były Mistrz NBA z czasów gry dla Dallas Mavericks oraz ex najlepszy defensor NBA z czasów gry dla New York Knicks dołączy do gangu LeBrona Jamesa. O transferze donoszono od piątku i czekaliśmy tylko na potwierdzenie wykupu ze strony Phoenix Suns (13.6 mln USD). Teraz wszystkie te doniesienia potwierdza Adrian Wojnarowski, a sam Chandler za grę w sezonie 2018-19 zainkasuje od L.A. Lakers – 2.1 mln USD. Tyson w tych rozgrywkach rozgrywał średnio po 11 minut w meczach, notując średnie 5 pkt i 5 zb. Teraz w zespole Luka Waltona ma poprawić rotację pod koszem Lakers oraz wpłynąć na poprawę bardzo przeciętnej (by nie powiedzieć słabej) obrony teamu z L.A. Jeziorowcy jak na razie spisują się poniżej oczekiwań swoich fanów, i notują bilans 4-6. Chandler będzie zmiennikiem JaVale’a McGee.


Były szef obrony Houston Rockets dał się namówić na powrót z emerytury. Guru defensywy Rakiet dołączy ponownie do sztabu Mike’a D’Antoniego pod koniec listopada. Jeff Bzdelik, bo o nim mowa, ma pomóc w wyjściu z kryzysu Rakietom (które notują bilans 3-5). 65 letni trener-asystent pracował w lidze z Miami Heat, Washington Bullets, New York Knicks i Memphis Grizzlies. Najpierw jako scout by później stać się bardzo wysoce cenionym specem od obrony.


Problemów Shauna Livingstona nie ma końca. Problemy ze stopą obrońcy Mistrzów NBA wyrzuciły 33-latka poza ramy czasowe. Tym samym lekarze i trenerzy Warriors nie wiedzą dokładnie jak szybko do zdrowia wróci ich weteran. W tym sezonie Shaun rozegrał tylko 57 minut…


Do początku grudnia nie obejrzymy na parkietach NBA innego wetetana, Dirka Nowitzkiego. Niemiec nadal zmaga się z bólami kostki, która była operowana. Przypomnijmy, iż biegnący sezon ma być jego ostatnim podczas ścieżki zawodowca.


Russell Westbrook na Zachodzie, a Victor Oladipo na Wschodzie. To najlepsi gracze obu konferencji w tygodniu #3. Russ poprowadził OKC do 4. z rzędu wygranych i w każdym ze spotkań osiągał co najmniej 23 pkt. W każdym z nich zachował przynajmniej 50% skuteczność. Oladipo z kolei wygrał z Pacers 3 z 4 spotkań i jego średnia oscylowała na poziomie 24 pkt. Najlepszą akcją jaką wykonał był „game winner” przeciwko Celtics. Oladipo przeciwko Celtics zebrał też 12 piłek, a podczas meczu z Bulls aż 14.