Druga aktualizacja: Leonard do Toronto ! DeRozan do San Antonio


DRUGA AKTUALIZACJA, wg Wojnarowskiego deal przedstawia się następująco:
Spurs dostają jeszcze Jakoba Poeltla oraz chroniony pick w pierwszej rundzie draftu 2019.
Raptors otrzymują dodatkowo Danny’ego Greena.

—————————–

AKTUALIZACJA, jak podał Adrian Wojnarowski Kawhi Leonard przenosi się do Raptors a DeMar DeRozan do Spurs. Detale i inne nazwiska wchodzące w skład wymiany poznamy w najbliższych godzinach.

——————————

Kto wie czy nie dobiega końca największa transferowa saga tego lata. Jak donoszą przemiennie – Shams Charania i Adrian Wojnarowski – San Antonio Spurs i Toronto Raptors są bliscy finalizacji wymiany dwóch swoich gwiazd – Kawhia Leonarda i DeMara DeRozana.

Jeszcze kilka dni temu faworytami w wyścigu po Leonarda byli Los Angeles Lakers i Philadelphia 76 ers. Tymczasem niespodziewanie do wyścigu wkroczyli sternicy Toronto Raptors, co z kolei jest bardzo na rękę działaczom z San Antonio (brak wzmocnionego rywala z Leonardem w konferencji zachodniej + nowa i bardziej pokorna gwiazda w ekipie Spurs).

Dinozaury jeszcze niedawno spotkały się z DeRozanem zapewniając go, że nie zostanie wymieniony i tkwi w planach organizacji z Toronto na najbliższą przyszłość. DeRozan ma kontrakt na następne trzy lata, po 27 mln USD za rok. Natomiast Leonard kompletnie nie myśli i nie miał w planach przeprowadzki na Wschód, a zwłaszcza do zimnego Toronto – co już wyraził na swoim twitterowym profilu. Stąd kolejny wniosek, po roku Raptors mogą zostać z niczym, bowiem Kawhi po odbyciu kolejnego roku (20 mln USD) ze swojego kontraktu, zostaje z opcją gracza (L.A.?).

Mnie osobiście nasuwa się jeszcze jeden wniosek, kto wie czy jeśli umowa zostanie zawarta, Leonard nie zostanie wytransferowany dalej? np. do Lakers?? Podejrzewam, że Masai Ujiri chętnie przejąłby młodych i perspektywicznych graczy (nie zostając po sezonie z kotem w worku).

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Druga aktualizacja: Leonard do Toronto ! DeRozan do San Antonio

  1. Drogi Dinozaurze Woyu, bardzo cenię Twoją pracę i zaangażowanie. Naprawdę ale uważam też, że nie powinno się używać określeń których się nie rozumie. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce każde forum tematyczne jest niezwykle elitarne niemniej jednak proszę o odrobinę wyrozumiałości. Po prostu rozbawił mnie ten kot i tyle. Pozdro

    1. Drogi Anonimie . Ja radzę zrozumieć tekst i rzeczywistość połączoną z faktami zanim się wchodzi w polemikę i chce być się śmiesznym. (ewidentnie to ci nie wyszło). Aby zrozumieć o co chodzi odsyłam do podcastu czy do pierwszej piatki. Puenta, bardzo możliwe, że Raps oddali gwiazdę DeRozana tylko za zadaniowca Greena. ,(A co ciekawe Danny był w grupie graczy Spurs przeciwko Leonardowi).

  2. OK, doczytam. Dzięki za odpowiedź. Pozdro i miłego dnia.

Comments are closed.