Atlanta Hawks postawili na Lloyda Pierce’a

Były już asystent Philadelphii 76ers – Lloyd Pierce – zostanie w poniedziałek oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Atlanty Hawks. Dotychczasowy asystent trenerów w Filadelfii, Memphis (Lionell Hollins), Oakland (Mark Jackson) czy Cleveland przejmie drużynę po Mike’u Budenholzerze i po 11 latach pracy za plecami pierwszego szkoleniowca rozpocznie przygodę na własną rękę. Pierce ma 42 lata i w przeszłości występował na uczelni Santa Clara. 

Hawks nie mieli wielkich atutów, ani nawet nie próbowali przyciągnąć większego nazwiska na opuszczony przez „Buda” stołek. Wiadomo, że po słabym sezonie zasadniczym będą celowali w młodych graczy i kolejne wybory w drafcie. Stąd też decyzja o zatrudnieniu młodszego szkoleniowca. Teraz dodatkowo, nie wydaje się by Pierce był magnesem do pozyskania większych nazwisk podczas otwierającego się w czerwcu okienka transferowego.

Były asystent Bretta Browna dostanie w Atlancie trzyletni kontrakt i nie będzie on wysoki pod względem finansowym. W krótkim czasie dobierze sobie sztab asytentów i nie wykluczone, że część asystentów po Budenholzerze zostanie nadal z Jastrzębiami i Piercem. Następnie Pierce będzie brał udział w work-outach z potencjalnymi wyborami w drafcie, do Hawks.