Wyniki i statystyki – Playoffs, dzień #6: Pelicans się nie zatrzymują, powrót Embiida

Witam. Kolejne mecze w playoffs za nami. Dla niektórych drużyn przygoda z tegorocznym postseason powoli dobiega końca. Sprawdźmy zatem co działo się minionej nocy.

76ers wygrywają mecz w Miami i prowadzą w serii już 2:1. Powrócił Joel Embiid czyli „The Phantom of the Process” bo w masce. Wynik w sumie nie oddaje aż takiej przewagi gości. Przez trzy kwarty była toczona równa, zacięta walka, typowa dla playoffs. W czwartej odsłonie coś się zacięło u gospodarzy. „Szóstki” rozpoczęły od serii 9:1, potem kolejny run 12:3 i na trzy minuty do końca przewaga już była dwucyfrowa. Przez te ostatnie 180 sekund Heat nie zdobyli ani jednego punktu przez co ostatecznie przegrali aż dwudziestoma. „JoJo” w debiucie w PO zagrał pół godziny. Wpędził w kłopoty z faulami Whiteside’a i nie miał godnego siebie przeciwnika. Kameruńczyk zanotował 23 punkty, 7 zbiórek, 4 asysty, przechwyt oraz 3 bloki. Oczywiście, także występ na poziomie dał od siebie Ben Simmons (19pts, 12reb, 7ast, 4stl). W obozie gospodarzy najjaśniejszym punktem był Goran Dragic (23pts, 8ast). Dobre wsparcie z ławki dał Justise Winslow (19pts, 10reb). Hassan Whiteside zagrał jedynie 13 minut, kolejny raz już tak mało. Jest kompletnie nieprzydatny w tej serii zdaniem Erica Spoelstry. Sam zawodnik nie kryje swojej frustracji i już nie pierwszy raz publicznie wygłasza, że chce grać więcej, że chce otrzymywać więcej minut.

Pierwsza kwarta wygrana 36-20 przez Pelicans i nie było czego zbierać po Blazers. Goście świetnie kontrolowali rozwój spotkania w kolejnych minutach i utrzymywali bezpieczną przewagę zgarniając tym samym trzecie zwycięstwo w serii. Najlepszy wynik w karierze w playoffs zanotował Nikola Mirotic. Były zawodnik Chicago Bulls w pół godziny uskładał 30 punktów notując 12-15 z gry oraz 4-6 zza łuku. Dołożył on do tego także m.in. 8 zbiórek. Naturalnie Anthony Davis swoje zrobił (28pts, 11reb) a Rajon Rondo umiejętnie kierował zespołem (16pts, 11ast). Damian Lillard póki co nie istnieje i zawodzi. Jest przykryty czapką przez obrońców Pels, nie ma go po prostu. Pudłuje na potęgę a dziś dołożył do tego jeszcze nieostrożność (8 strat). Najgorszy współczynnik +/- w zespole (-24). Z taką dyspozycją lidera Blazers, następny mecz tej drużyny będzie tym samym ich ostatnim w tym sezonie.

Ze względu na zaistniałe okoliczności wiadomym było, że Spurs będą musieli radzić sobie dzisiaj bez swojego trenera. No cóż, do przerwy kibice jeszcze mieli nadzieję, ale w drugiej połowie z każdą minutą ta wiara była coraz mniejsza. Warriors robią swoje i się nie zatrzymują. Dziś wygrali każdą kwartę. Rzucali na 51% skuteczności przy 42% rywali. Kluczem jednak była ich zmora do tej pory czyli straty. Popełnili ich zaledwie 10, czyli dokładnie tyle samo co Spurs. Świetny mecz, szczególnie w obronie Draymonda Greena (10pts, 6reb, 7ast, 2stl, 4blk). Warriors przewodził Kevin Durant (26pts, 9reb, 6ast) wspierany przez Klaya Thompsona (19pts, 50%fg). Fajne minuty z ławki dali gracze obwodowi (Livingston i Cook). Ten pierwszy miał 16 punktów a ten drugi 12. Po drugiej stronie barykady nadzwyczajnie jak na niego niewidoczny LaMarcus Aldridge (18pts, 10reb) ale i tak był najlepszym strzelcem zespołu… Tony Parker 16 punktów w 17 minut z ławki. Aha, pod koniec spotkania Kevin Durant podkręcił kostkę, ale nie ekscytować się, to nic groźnego. „KD” mówi, że to nic i jest w porządku. Zagra w niedzielę.

Philadelphia 76ers(52-30) Miami Heat (44-38) 128:108