Wyniki i statystyki, play off dzień #5 : Cavs i Jazz doprowadzili do remisu

Autor: Woy

Minionej nocy mieliśmy trzy potyczki fazy I rundy play offs 2018. Na pierwszy plan wysunął się LeBron James zdobywca aż 46 punktów podczas nieznacznej wygranej Cavs nad Pacers (100-97). Gracze z Ohio tym samym wzięli rewanż za niespodziewaną porażkę przed własną publicznością w meczu otwarcia. Poza LBJem, reszta Kawalerii nadal wyglądała bardzo blado, ale na szczęście dla wicemistrzów ligi, pierwsza wygrana kwarta mocno ustawiła im spotkanie (33-18). Nadal pod kreską gra Kevin Love, autor 5 trafień przy 16 próbach. Z drugiej strony trochę mniej gorący niż w G1 okazał się Victor Oladipo (22 pkt). Teraz rywalizacja przenosi się do Indianapolis.

Bez emocji w Houston. W Toyota Center faworyci nie zawiedli i dominowali pod dowództwem Chrisa Paula, autora 27 pkt. Od drugiej kwarty ludzie D’Antoniego (37-17) udowadniali swoją siłę z fazy zasadniczej. Rockets w drodze po drugą wygraną nie napotkali oporu ze strony Karla Anthony’ego Townsa, zdobywcy tylko 5 pkt (2-9 z gry). Dodatkowo Jimmy Butler wrzucił rywalom tylko 11 pkt. Patrząc na słabe poczynania Wilków można odnieść wrażenie, iż Tom Thibodeau nie ma pomysłu gry na tę serię. Obie drużyny nie imponowały skutecznością, notując poniżej 40proc. z gry. Teraz wataha zagra przed własną publicznością i po 14 latach kibice w Target Center znów obejrzą mecz Play off.

Najwięcej emocji znaleźliśmy w starciu Thunder z Jazz. Za sprawą 13 punktów W czwartej kwarcie ( na 28 w całym meczu ) Donovana Mitchella goście przejęli pojedynek wygrywając finałową odsłonę 28-16. Trzech graczy Jazz bandu osiągnęło granicę 20 pkt *obok Mitchella – Ricky Rubio i Derrick Favors. Hiszpan zatarł złe wrażenie z pierwszego meczu dokładając 9 as i 7 zb. Z drugiej strony skutecznością nie grzeszyli Russell Westbrook (7-19) i Carmelo Anthony (6-18). Grający z urazem biodra Paul George okazał się jeszcze mniej skuteczny z 6-21 Z gry. Następne dwa mecze odbędą się w Salt Lake City przy stanie 1-1.

• Green – 21 Pts, 7-17 Fg, 5-12 Fg3, 12 Reb, 1 Ast, 26 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki, play off dzień #5 : Cavs i Jazz doprowadzili do remisu

1. Brawo Jazz. Kiedy w Utah kazdy gra swoje to są bardzo groźni, gdy tak będą grać okc mimo swoich big3 nie maja szans. Koszykówka zespolowa, budowana z młodym Mitchellem to mega plus ofensywy Utah… Indiana gdyby urwała ten mecz to Cavs byliby w trudnej sytuacji, szkoda, ale mimo 46pkt LBJ Cavs ledwo ledwo wygrali. Ciekawe jak Indy wyjdzie u siebie

2. Mecz OKC-JAZZ najlepiej obrazują statystyki z 4 kwarty big 3: Russ 2 pkt 0/6 z gry, Carmelo 0 pkt 0/6 z gry, PG13 0 pkt 0/6 z gry :P. Widać, że mają wszyscy dna zwyciezców :P. Mitchell na początku mega wkurzał odpalaniem rzutów za 3 jak mu nie siedziało ( łacznie z trója z okolic linii środkowej :) ), ale to jak przejął mecz pod koneic 3 kwarty i w czwartej to szacun.
    No i kto by pomysłał rok temu, że Rubio będzie siał tróję za tróją. WOW

1. co do meczu OKC – JAZZ nie byłbym tak huraoptymistyczny – spójrz w boxscore poza tym 0/14 w q4 – ogólnie OKC trafiło więcej rzutów i to 2pts jak i 3pts na przestrzeni całego meczu (miało też więcej prób ogólnie) – Utah wygrała głównie tym że dostała prawie 2x więcej osobistych (+11pktów w zestawieniu tej statystyki) – i popatrzmy z tej strony gdyby z tych 0/14 w q4 wpadło choć 30% tego to wynik byłby zupełnie inny – tak jak mówiono o tym że PG13 nie będzie miał już takiego dnia jak 8/11 3pts tak nie sądzę żeby powtórzyła się sytuacja jak 0/14 w q4 całej big3 (ktoś zacznie trafiać choćby to miałby być tylko 1 z 3)… jedyne to co martwi przy OKC to problemy ze zbiórka pod własnym koszem (dziś Utah +15rebs na atakowanej tablicy ;///)

2. Tu nie chodzi o hurra optymizm bo OKC pewnie przejdzie Jazzmanów, ale to tylko pokazuje, że ten kto dochodzi do OKC popada w jakiś marazm i zatraca swoje atuty.
      Szkoda szczególnie PG13, ale pewnie po nieudanym sezonie odejdzie i odżyje jak Harden czy Oladipo :).
      Z drugiej strony gdyby nie zryw OKC w 3 kwarcie jak im wpadły 3 trójki pod rząd to UTAH spokojnie by mogła ich klepnąć bez problemu. To chyba będzie najciekawsza para 1 rundy.

3. Bezsensu ze Cavs wychodzą piąteką na mecz… Lepiej byłoby gdyby sam LBJ grał przynajmniej nikt z własnej drużyny nie plątał by mu sie pod nogami. A wtedy reszta pierwszej piątki mogła by wychodzić w drugiej piątce jako zmiennicy LeBrona :)

A co do graczy Jazz… To życzę im zeby pokazali łapance z Oklahomy jak gra prawdziwa drużyna i odprawia ich z kwitkiem w pierwszej rundzie.

1. Za mało transferów zrobili. No i za wcześnie. Gdyby nie LBJ to byłaby największa zbieranina w dziejach ligi. Ale zaraz…może to własnie dzięki niemu tak wyglądają Cavs?

4. Kurka, nie przepadam za LBJ ale gość rzuca 46 ptk i ciągnie zespół ile może a po meczu pytają go co sądzi o śmierci Małżonki Popovicha? Jak to skomentować?

1. Moze to były media z TV trwam i askpekt sportowy ich nie interesowal tylko skupili sie na śmierci Pani Erin :D
      Pozdrawiam OR

2. straszny brak wyczucia, pytanie nie na miejscu, bardzo nieodpowiednie w stosunku do sytuacji, nie lubię takiego amerykańskiego nurzania się w tragediach, „co na to powiesz LeBron?”, ludzie on dopiero co wygrał w pojedynkę mecz, zabrali mu tą wielką (dla niego chwilę) takie rzeczy to mogli sobie zostawić EWENTUALNIE na konferencję pomeczową, ale nie z takim bezczelnym wjazdem

3. w sensie nie dali mu się psychicznie przygotować na taką akcję, a w szatni po meczu takie info na pewno by się już rozniosło więc na pomeczowej, nie pierdolneli by go jak obuchem (przepraszam za słowo)

4. James był przygotowany na to pytanie. Reporterka, za nim weszli na wizję, uprzedziła go o tym. LBJ sam to przyznał i wytłumaczył swoje zagubienie (emocje wzięły górę).

5. Cavs wygrali mecz dzięki 1 kwarcie, gdzie szalał Bron, ale też sędziowie trochę zgubili się w rzeczywistości. Gdyby nie 2 szybkie faule Oladipo mecz mógłby się inaczej ułożyć. Jednak fakt faktem, że Pacers się nie podłamali i w każdej kwarcie odrabiali straty walcząc o powrót do meczu – co dobrze im wróży na kolejne mecze. Generalnie gra Cavs nie wygląda dobrze. 15 asyst w meczu?!? Ile Bron jest w stanie grać po 40 minut, w takim tempie i bez żadnego wsparcia? Do tego dochodzi słaba defensywa. W Indianie z taką grą Cavs na zwycięstwa nie mają co liczyć. Po tych 2 meczach daję Indianie 80% szans na wygraną w serii.

Jazz wreszcie oprócz twardej defensywy zagrali dużo lepiej ofensywnie. Kluczem był świetny występ Favorsa – double double – wiele łatwych punktów. George niestety pokazał znów, że w tym sezonie jest chimeryczny. Pomimo, że Kosmita dzielił się piłką i jak na niego nie przesadzał z liczbą rzutów to ani George, ani Anthony nie zapewnili skuteczności. Ciekawe ile Kosmita wytrzyma, aż nie zacznie atakować kosza w każdej akcji?!?

Wilki pogrzebały swoją szansę na powalczenie z Rakietami. 2/18 Hardena i nawet nie zbliżyć się wynikiem?!? Nie widzę jak Wilki miałyby nadgryźć Rakiety. Przegrana na tablicach, straty, wpadanie w panikę i granie ISO, hero ball. Ciekawe czy Wilki wyrwą choć 1 mecz Rakietom.

6. Nie mogę się nadziwić jak odżywają goście po odejściu z OKC. Najpierw Harden, teraz Oladipo. Ten kto postawił na rozwój tej organizacji pod wodzą RW ma, delikatnie mówiąc, nierówno pod sufitem.

1. A co ma RW do sytuacji z Hardenem? Przeciez juz w OKC Harden byl swietny. Decyzja trenera gral z lawki. Rockets po prostu nie bali sie zaryzykowac i zbudowac wokol niego druzyne. RW to swietny gracz. Rozumiem ze to jego wina ze Anthony nic nie gra? A co powiesz o grze Adamsa? Nie sadzisz ze na jego postepy wplyw ma gra z RW?

2. @wg mnie jednak cos w tym jest ze RW „doluje” kolegow z druzyny… Oladipo Sabonis z tego roku Ibaka wczesniej jeszcze przed nimi Harden i Durant… Jezeli kazdy z nich pojedynczo stanowi o sile kontendera (ibaka troche naciagany ale wg mnie niezbedny w Toronto) to troche niekorzystnie świadczy o Russie. Statystyki nie grają (prztyczek w nos Simmonsa do jego wypowiedzi w kontekście ROY). Wielkim graczem jest sie wtedy gdy sprawiasz ze inni graja lepiej i druzyna wygrywa… Od lat spieram sie z kolegą, że druzyna ktora ma RW w skladzie niczego nie wygra i juz jestem blizej niż dalej do tego zebym miał rację;) co nie zmienia faktu ze RW to przyszly HOF i gwiazda ligi…