Wyniki i statystyki dzień #146: Dwie dogrywki w Miami, powrót Love’a

Witam w telegramie. Miniona noc to kolejny wielki mecz Jamesa. „LBJ” zanotował kolejne triple-double na swoje konto. W Miami byliśmy świadkami dwóch dogrywek a w hicie kolejki w okrojonych składach Spurs mierzyli się z Warriors.

Pierwszy mecz bez Ty Lue i Cavaliers dają radę ograć Bucks. Trzecie triple-double w ostatnich czterech meczach LeBrona Jamesa. „The King” zanotował 40 punktów, 12 zbiórek oraz 10 asyst wygrywając tym razem indywidualny pojedynek z Antetokounmpo (37pts, 11reb, 5ast) i prowadząc tym samym swój zespół do 41 zwycięstwa w sezonie. Cavs ponownie zajmują trzecią pozycję na wschodzie podczas gdy Bucks spadli na ósme miejsce. Do gry wrócił Kevin Love. Po prawie dwóch miesiącach absencji, środkowy Cleveland zagrał 25 minut i miał 18 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty oraz 2 bloki. Trafił 5 na 13 rzutów z gry a także 4 na 9 rzutów z dystansu.

Pacers obronili własny parkiet przed Lakers wygrywając z nimi 110-100. Gospodarze popełnili zdecydowanie mniejszą ilość strat i chyba ostatecznie to okazało się być kluczowe. 16 punktów w 30 minut z ławki zanotował Lance Stephenson. Myles Turner (21pts) oraz Victor Oladipo (20pts) przewodzili w pierwszej piątce. Po stronie gości trzech zawodników przekroczyło barierę 20 punktów. Kolejny dobry mecz Randle’a. Julius otarł się o double-double (21pts, 9reb). Brook Lopez dołożył 23 „oczka” a najlepsze w meczu 27 punktów zdobył debiutant Kyle Kuzma.

Na 6 minut do końca w meczu Hornets vs 76ers na tablicy wyników widniał remis: 88-88. Wtedy to świetną serią 13-0 popisały się „Szóstki” i prowadzenia nie oddały już do końca. Joel Embiid 25 punktów oraz 19 zbiórek w 31 minut. Byłby to wybitny występ gdyby nie fakt, że miał też 9 strat co jest ogromną ilością w ogóle a tym bardziej na pół godziny gry. 9 triple-double w karierze popisał się Ben Simmons (11-12-15) dołożył on do tego także 3 przechwyty a na parkiecie spędził ogólnie 33 minuty. Ogólnie to Ben pisze historie. Jest pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który w rookie season zanotował 15 asyst oraz nie popełnił żadnej straty uzyskując przy tym potrójną zdobycz.

W pojedynku dwóch drużyn z dołu tabeli Nets ostatecznie okazali się lepsi od Grizzlies. Gospodarze wlepili 16 trójek na 40% skuteczności. Allen Crabbe miał 22 punkty, 7-10 z gry oraz 4-7 z dystansu. Dobry występ z ławki zanotował Caris LeVert. Były zawodnik Michigan trafił wszystkie 4 rzuty zza łuku (ogólnie 7 na 9 rzutów z gry) oraz miał 22 punkty. Double-double popisał się JaMychal Green (14pts, 16reb).

Niespełna 20 tysięcy osób oglądało prawdziwą batalię w American Airlines Arena w Miami gdzie Heat podejmowali Nuggets. Mecz potrzebował dwóch dogrywek by rozstrzygnąć zwycięzcę ale ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi. To było ważne zwycięstwo dla podopiecznych Spoelstry, przesunęli się aktualnie na 7 pozycję w swojej konferencji. Nuggets przegrywają natomiast kolejne ważne spotkanie. To już 3 porażka w ostatnich 4 meczach i play offs odjeżdżają coraz bardziej. Każdy z ekipy „Bryłek” z wyjściowej piątki zanotował minimum 10 punktów a najlepszy występ zaliczył po raz kolejny Nikola Jokic, autor 34 punktów, 14 zbiórek oraz 3 asyst. Heat rzucali świetnie. Oddali 102 rzuty trafiając ponad połowę z nich (56), do tego dołożyli aż 20 celnych rzutów za 3 punkty. James Johnson zanotował najlepsze w karierze 31 „oczek” (13-17fg, 4-6fg3) do tego miał także 11 zbiórek oraz 6 asyst. Kelly Olynyk dołożył 30 punktów z ławki (11-16fg, 4-6fg3) do tego miał także 8 zbiórek, 5 asyst oraz 4 bloki. Strzelec wyborowy – Wayne Ellington miał 23 punktów i ustrzelił dziś najlepsze w meczu 6 trójek.

Knicks wygrali każdą kwartę a całe spotkanie ostatecznie 110-92 pokonując u siebie Bulls. To druga wygrana NYK z rzędu (dwa dni temu ograli Hornets). Hardaway Jr. miał najlepsze w meczu 22 punkty. Beasley dołożył 17 „oczek” w 23 minuty a Enes Kanter double-double (10pts, 13reb) w 18 minut. W ekipie gości nie zagrał Robin Lopez, Zach LaVine, Kris Dunn oraz przede wszystkim Lauri Markkanen. „Byki” zagrały tragicznie. Jedynie 36% skuteczności z gry. Koszmarne 3-30 zza łuku. Przegrana zbiórka 61-48. Justin Holiday w 18 minut spędzonych na parkiecie nie zdobył żadnego punktu pudłując przy tym 6 rzutów z gry. Cameron Payne tylko 2-12 z gry, Paul Zipser wcale nie lepiej bo 1-8. Z pierwszej piątki jedynie przyzwoity występ miał Cristiano Felicio (8-10 z gry oraz 17 punktów w 30 minut). Nadrabiać trochę próbowała ławka gości, Portis (16pts), Blakeney (16pts) czy Vonleh (9pts, 12reb) ale skończyło się tylko na próbowaniu.

Jakby popatrzyło się na same nazwy – Warriors kontra Spurs to od razu się myślało, że mega mecz się szykuje. Niestety. Plaga kontuzji u „Wojowników” oraz brak Leonarda w SAS sprawiła, że był to mecz zwyczajnie słaby. Masa spudłowanych rzutów, wymuszonych posiadań, strat, chaosu. Nieciekawy mecz do oglądania dla neutralnego kibica, moim skromnym zdaniem. Kolejny występ na poziomie Aldridge’a – 33 punkty oraz 12 zbiórek w 35 minut. Jakby było mało kłopotów w ekipie mistrzów to wypadł im jeszcze Draymond Green. Najlepszy obrońca ligi poprzedniego sezonu zagrał jedynie 12 minut, doznał kontuzji po czym nie wrócił już na parkiet w tym spotkaniu. Sam Green mówi jednak, że nie wydaje mu się aby uraz był poważny. Tyle dobrego. Teraz Warriors czeka kilka dni przerwy. Najbliższy mecz zagrają w piątek z Hawks. Do gry prawdopodobnie wróci Curry.

Pistons ograli Kings w meczu o nic. Co prawda szanse na PO wciąż mają ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że nie dadzą rady. „Królowie” dali sobie włożyć 14 trójek na prawie 50% skuteczności. Najlepszy na boisku Blake Griffin miał 26 punktów, 9 zbiórek oraz 7 asyst. W ekipie gospodarzy na wyróżnienie po raz kolejny zasługuje Buddy Hield, autor 20 punktów. To już jego czwarty mecz z rzędu z minimum 20 „oczkami” na koncie. Dziś wystąpił nawet w pierwszej piątce.

• Mason – 7 Pts, 3-8 Fg, 5 Reb, 2 Ast, 16 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #146: Dwie dogrywki w Miami, powrót Love’a

1. Simmons kręci historyczne cyfry a i tak znajdą się fani Mitchella na ROTY :)

1. Simmons teoretycznie nie jest pierwszoroczniakiem i podobnie do Embiida poznał NBA od kuchni już rok temu . Jeśli Mitchell zrobi P.O. to on powinien być ROTY. Zwłaszcza że godnie zastąpił Haywarda.

2. Kurde, oglądam praktycznie każdy mecz sixers, jestem psychofanem od ~2000 r. I okay, może ja się nie znam na koszykówce, spoko. Ale tak mnie irytuje to ciągłe podniecanie się Simmonsem…

1. Statystyki: OFFrtg najgorszy z pierwszej piątki; AST/TO i ASTratio gorsze od TJ „undrafted” Mcconnela

2. Obserwacje: jakby Howard grał na PG w sixers to też by kręcił podobne cyferki… Plusem Bena jest niewątpliwie wzrost i warunki fizyczne, dzięki którym przeważa nad swoimi vis-a-vis. Ale nawet to nie gwarantuje pozytywnych efektów kiedy znajduje się w post, bo jego niecelne „haki” są potwornie irytujące, a jedyny pozytyw to rozgrywanie własnie z post, poszukiwanie cutterów i ew. odrzucenie na obwód przy mini-podwojeniu. Wygląda to topornie, kiedy nie wychodzi to nie jest w stanie w żaden sposób urozmaicić swojej gry, bo umiejętności dryblingu jeszcze nie wyhodował.

Wiem, że to bardzo subiektywny wpis i mocno przesadzony, ale to w ramach balansu przy hype na Bena :)

1. Cześć,
      Troszkę chyba konfabulujesz :)

1. MA 3 OOFRtg w zespole : Za Embidem i Saricem, DEFrtg 2 w zespole, 2 z REB, 1 AST, 1 ST, 1 BL, 2 w PER ( prawie 20 wow )
      2. Jego nietrafione „haki” mogą denerwować, ale mówisz o kolesiu, który ma 54% skuteczności :). Niesamowicie mija na pierwszym kroku. I gra niesamowicie mądrze jeśli chodzi o zmiany rytmu akcji. Pamietaj, że to pierwszy rok i będzie coraz lepiej .

Wiem, że to trochę subiektywny wpis, ale młodość trzeba bronić jak nie broni się sama :)

2. Coś słabo sledzisz grę Simmonsa Allen.
      Jego największym atutem jest selekcja rzutowa. Nie podpala się i nie rzuca na siłę. Nie podejmuje rzutów w których nie czuje się mocny np.daleki dystans. Za to szuka pozycji na 4-5 metrze, tam gdzie jest mocny.
      Btw. Wygląda jak gracz z 2czy3 letnim stażem w lidze. W Play off może być jeszcze lepszy grając na maxa