Power Ranking #10: Ostatnie notowanie przed przerwą

UWAGA: Z racji przerwy na weekend gwiazd w przyszłym tygodniu zestawienie nie pojawi się ponieważ zespoły rozegrają zbyt mało spotkań w okresie od 14.02 – 20.02. Ranking powróci za dwa tygodnie.

#1 Houston Rockets (43-13)
                      Poprzednie zestawienie – 1

Rockets wygrali swoje wszystkie 4 spotkania i nie było innej możliwości niż pozostawienie ich na pierwszym miejscu. Co więcej, zbliżyli się oni do pierwszych w konferencji Warriors i na chwilę obecną posiadają jedynie jedno zwycięstwo mniej. Posiadają oni także serię 9 zwycięstw z rzędu co jest drugą obecnie najdłuższą passą w całej lidze. „Rakiety” rozegrały w minionym tygodniu 2 spotkania u siebie a także 2 na wyjeździe. Ograli takie zespoły jak Heat, Nuggets, Mavericks oraz Timberwolves. Cały czas na poziomie MVP gra James Harden, który wciąż utrzymuje niesamowitą średnią ponad 31 punktów na mecz. W meczu z „Wilkami” jako pierwszy w tym sezonie przekroczył próg 200 trafionych trójek.

W nadchodzących dwóch tygodniach Rockets rozegrają 4 mecze. Zaczną od dwóch spotkań u siebie (Kings, Timberwolves), następnie zagrają na wyjeździe z Nuggets oraz Jazz.

#2 Golden State Warriors (44-13)
                      Poprzednie zestawienie – 2

Warriors w minionym tygodniu rozegrali 3 spotkania, wszystkie odbyły się w Oracle Arena. Ich rywalami byli Mavericks, Spurs oraz Suns. Każdy mecz wygrali bez większych problemów. Mimo wszystko w ekipie mistrzów nadal są rzeczy, które wymagają poprawy. Przede wszystkim koncentracja, skupienie, mobilizacja oraz zaangażowanie. Te rzeczy najczęściej szwankują u „Wojowników” i są przyczyną porażek. Również muszą popracować nad zniwelowaniem ilości strat, które popełniają.

Przed przerwą na weekend gwiazd czeka ich jeszcze jeden mecz. Zagrają na wyjeździe z Blazers. Po przerwie zmierzą się jeszcze z Clippers (dom), Thunder (dom), Knicks (wyjazd).

#3 Toronto Raptors (40-16)
                      Poprzednie zestawienie – 3

Trzecia drużyna już, która zakończyła ubiegły tydzień bez porażki. Raptors rozpoczęli od domowego zwycięstwa z Knicks, następnie pozytywny wynik uzyskali także w meczu z Hornets a na koniec powrócili do Kanady na mecz z Heat, który również wygrali. Raps posiadają obecnie serię 6 zwycięstw z rzędu, awansowali oni także na pierwsze miejsce wschodu wyprzedzając Celtics.

Bulls, Bucks oraz Pistons to ich najbliżsi przeciwnicy.

#4 Boston Celtics (40-18)
                      Poprzednie zestawienie – 4

Dla Celtics najważniejszym wydarzeniem w ostatnim tygodniu było uhonorowanie Pierce’a. Wyniki zespołu nie były najlepsze ale wciąż pozostają oni jedną z najlepszych drużyn obecnie w NBA. Rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa po dogrywce z Wizards. Następnie w meczu dzień po dniu przegrali nieznacznie z Pacers u siebie i na koniec w także domowym starciu byli bez szans z Cavaliers.

#5 Cleveland Cavaliers (34-22)
                      Poprzednie zestawienie – 10

Odrodzeni Cavaliers notują ogromny awans w zestawieniu. Spowodowane jest to, że są czwartą już ekipą, która miniony tydzień zakończyła bez porażki. Zakończyli go bilansem 4-0 a także rywale, których wyprzedzili grali bardzo słabo. Rozpoczęli od zwycięstwa po dogrywce nad Timberwolves, gdzie można powiedzieć, że w pojedynkę ten mecz wygrał im LeBron James w kluczowym momencie najpierw blokując Butlera a następnie równo z syreną trafiając nad nim rzut z odchylenia. Następnie bez problemów odnieśli zwycięstwo w Atlancie i później już z nowymi zawodnikami wygrali dwa ważne i trudne mecze wyjazdowe odpowiednio z Celtics oraz Thunder.

#6 Milwaukee Bucks (32-24)
                      Poprzednie zestawienie – 9

Póki co można określić zwolnienie Jasona Kidda jako strzał w dziesiątkę. Odkąd to się stało Bucks są 9-2, dodatkowo posiadają serię 5 wygranych z rzędu we własnej hali. Miniony tydzień zakończyli dwoma zwycięstwami oraz jedną porażką. Rozpoczęli od przegranej w Miami, później jednak wygrali dwa kolejne spotkania odpowiednio z Magic (wyjazd) oraz Hawks (dom).

Teraz czekają ich mecze z Nuggets (dom), Raptors (wyjazd), Pelicans (dom), Wizards (dom).

#7 Minnesota Timberwolves (35-25)
                      Poprzednie zestawienie – 5

1-3, takim rekordem zakończyli miniony tydzień Timberwolves. Rozpoczęli od dwóch pechowych porażek na wyjeździe z Cavaliers oraz Bulls. Następnie ograli u siebie Kings oraz ulegli Rockets, którzy przerwali ich passę i jako pierwsza drużyna od prawie dwóch miesięcy zdobyli Target Center. Mimo niezbyt udanego tygodnia, „Wilki” wciąż pozostają na czwartym miejscu konferencji zachodniej.

W nadchodzących dwóch tygodniach zmierzą się oni z Lakers (dom), Rockets (wyjazd), Bulls (dom) oraz Kings (wyjazd).

#8 San Antonio Spurs (35-24)
                      Poprzednie zestawienie – 6

Spurs ponownie jak miejsce wyżej T-Wolves ubiegły tydzień nie zagrali dobrze, również zakończyli go z bilansem 1-3. SAS rozpoczęli serię 6 meczów z rzędu na wyjeździe. Do tej pory rozegrali 4. Jak wiadomo, w obecnym sezonie na wyjazdach grają słabo, więc póki co zdołali wygrać jedynie z Suns. Przegrali natomiast z Warriors, Jazz oraz Nuggets.

Nadchodzące mecze rozegrają dopiero po All-star break. Ich rywalami będą ponownie Nuggets a także Cavaliers.

#9 Washington Wizards (32-24)
                      Poprzednie zestawienie – 8

Wizards w ostatnich 7 dniach rozegrali jedynie 2 spotkania. U siebie z Celtics przegrali po dogrywce a na wyjeździe z Bulls odnieśli zwycięstwo. To jednak zbyt mało by utrzymać swoją pozycję w zestawieniu i stąd spadek o jedną lokatę. Trzeba jednak przyznać, że bez Johna Walla radzą sobie całkiem nieźle póki co, osobiście myślałem, że będzie gorzej, bądź co bądź jest to najlepszy zawodnik drużyny.

Knicks, Cavaliers, Hornets, 76ers i Bucks to ich najbliżsi rywale.

#10 Oklahoma City Thunder (32-26)
                      Poprzednie zestawienie – 7

Thunder rozegrali 3 mecze w ostatnim tygodniu. W dwóch z nich zabrakło Westbrooka oraz Anthony’ego. Rozpoczęli od porażki z Lakers oraz zwycięstwa z Grizzlies, gdzie właśnie wspomniana dwójka nie zagrała i większy ciężar spoczywał na PG. Na koniec we własnej hali ulegli jeszcze Cavaliers. Westbrook i Anthony już zagrali w tym starciu, rozegrali dobre zawody ale nie zdołali doprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa. „Grzmoty” ostatnio grają słabiej. W lutym odnieśli do tej pory jedynie dwa zwycięstwa przy pięciu porażkach.

Już dziś czeka ich ponowne starcie z Grizzlies, tym razem na wyjeździe. Następnie zmierzą się jeszcze z Kings (wyjazd), Warriors (wyjazd) oraz Magic (dom).

#11 Portland Trail Blazers (31-26)
                      Poprzednie zestawienie – 11

Blazers zachowują miejsce z poprzedniego notowania. Rozpoczęli od zwycięstwa z Hornets po dogrywce we własnej hali. Następnie okazali się lepsi w wyjazdowym spotkaniu z Kings, gdzie 50 punktów w 29 minut uzyskał Damian Lillard. Na koniec jednak przyszła porażka z Jazz w Portland, kolejny świetny mecz rozegrał jednak „Dame”, który tym razem zanotował 39 „oczek”.

#12 Indiana Pacers (32-25)
                      Poprzednie zestawienie – 13

Pacers mieli rozegrać 3 spotkania w ubiegłym tygodniu, zagrali jednak tylko 2. Mecz z Pelicans został przełożony. Rozpoczęli więc od starcia z Celtics na wyjeździe, które zdołali wygrać. Następnie w meczu domowym również okazali się lepsi, tym razem od Knicks. W obu spotkaniach w roli głównej wystąpił rewelacyjny w tym sezonie Victor Oladipo, który miał odpowiednio 35 oraz 30 punktów.

Teraz czekają ich 3 pojedynki. Rozpoczną od wyjazdowej potyczki z Nets, następnie we własnej hali podejmą Hawks i na koniec udadzą się do Dallas na mecz z Mavericks.

#13 Denver Nuggets (31-26)
                      Poprzednie zestawienie – 14

Nuggets rozpoczęli od bolesnej porażki z Rockets. Nie mieli żadnych szans w tym spotkaniu, zakończyli tym samym także swoją serię 3 zwycięstw z rzędu. Następnie jednak zdołali wygrać z Suns i minionej nocy we własnej hali ograli Spurs. Wydaje się, że wrócili na zwycięskie tory i w końcu mają ekipę, która zagwarantuje im grę w play offs.

Bucks, Spurs, Rockets oraz Clippers to ich najbliżsi przeciwnicy.

#14 Philadelphia 76ers (29-25)
                      Poprzednie zestawienie – 16

76ers to szósta już ekipa, która zakończyła miniony tydzień bez porażki. Rozegrali 3 mecze, wszystkie we własnej hali. Ograli takie ekipy jak Pelicans, Clippers i Knicks. „Szóstki” wyprzedziły Heat i są obecnie siódmą ekipą wschodu. Posiadają oni także passę 4 zwycięstw z rzędu.

Już dziś czeka ich ważne spotkanie właśnie z Heat, które rozegrają u siebie. Następnie zmierzą się jeszcze z Bulls (wyjazd), Magic (dom), Wizards (wyjazd) oraz ponownie Heat (wyjazd).

#15 New Orleans Pelicans (30-26)
                      Poprzednie zestawienie – 15

Pelicans rozegrali 3 spotkania zamiast 4 ponieważ mecz z Pacers został przełożony. Rozpoczęli więc od porażki z 76ers. Następnie po dwóch dogrywkach ograli Nets i na koniec wygrali z Pistons (wszystkie mecze wyjazdowe). W tych dwóch zwycięstwach świetną dyspozycję zaprezentował Anthony Davis, autor 44 oraz 38 punktów.

Teraz Pelicans przyjdzie stawić czoła z Lakers (dom), później zagrają jeszcze z Heat (dom), Bucks (wyjazd), Suns (dom).

#16 Miami Heat (30-27)
                      Poprzednie zestawienie – 12

1-2, takim bilansem zakończyli miniony tydzień zawodnicy Heat. Ostatnio są jedną z drużyn, która ma najgorszą formę w lidze. Dla potwierdzenia tego może być przykład, że jeszcze dwa tygodnie temu byli na 8 pozycji w rankingu, teraz są na 16. W luty wygrali tylko jedno spotkanie, przegrali 6 z ostatnich 7 spotkań. W ostatnich 7 dniach ulegli Rockets oraz Raptors, zdołali wygrać jedynie z Bucks.

W nadchodzących dwóch tygodniach zmierzą się z 76ers oraz Pelicans na wyjeździe a także z Grizzlies i ponownie 76ers u siebie.

#17 Utah Jazz (29-28)
                      Poprzednie zestawienie – 19

Okazuje się, że Jazz byli w stanie utrzymać świetną dyspozycję i nie jest to chwilowy przebłysk. Zastanawiałem się nawet czy nie dać ich wyżej ale uznałem, że powoli, nie wszystko od razu. Ostatnio poczynili ogromne postępy ale jednak wciąż znajdują się poza czołową ósemką zachodu. Spaprali sobie to słabą grą od początku grudnia w sumie, nie można wszystkiego tak szybko odbudować. Jeżeli faktycznie zasługują na wyższe miejsce to z pewnością je osiągną jeżeli dalej będą tak grali. W ubiegłym tygodniu wygrali z Grizzlies, Hornets, Blazers oraz Spurs. Posiadają najlepszą obecnie w lidze serię 10 wygranych z rzędu. Są oni już siódmą drużyną, która zakończyła miniony tydzień bez porażki.

Teraz, dobrą passę będą chcieli kontynuować w meczach z Suns, Blazers, Mavericks oraz Rockets (wszystkie mecze domowe).

#18 Los Angeles Clippers (29-26)
                      Poprzednie zestawienie – 17

Clippers rozpoczęli serię 7 spotkań na wyjeździe. W minionym tygodniu rozegrali 3 z nich. W dwóch udało im się uzyskać pozytywny rezultat. Wygrali z Pistons oraz Nets, ulegli 76ers. Ekipa z Los Angeles wciąż zajmuje 9 pozycję na zachodzie. Czołowa ósemka jednak jest już coraz bliżej.

W nadchodzących dwóch tygodniach dokończą oni swoją serię wyjazdową mierząc się z Celtics, Warriors, Suns oraz Nuggets.

#19 Detroit Pistons (27-29)
                      Poprzednie zestawienie – 18

Pistons po serii pięciu zwycięstw z rzędu teraz notują passę trzech porażek. Ubiegły tydzień rozpoczęli od zwycięstwa z Nets, następnie jednak przegrali z Clippers, Hawks oraz Pelicans.

Na zwycięskie tory Blake Griffin i spółka będą mieli okazję wrócić już dzisiaj, gdzie zmierzą się z Hawks. Następnie jeszcze stoczą walkę z Celtics, Hornets oraz Raptors.

#20 Los Angeles Lakers (23-32)
                      Poprzednie zestawienie – 22

Lakers ostatnio grają naprawdę całkiem nieźle. W lutym mają do tej pory jedną porażkę a wciąż są bez Lonzo Balla. W ostatnich 7 dniach rozegrali jedynie 2 spotkania. Najpierw ograli u siebie Thunder a następnie na wyjeździe przegrali z Mavericks gdzie zadebiutował Isaiah Thomas. „IT” miał bardzo udany debiut i kibice LAL liczą na kolejne dobre występy nowego zawodnika.

Podopieczni Waltona są jedyną drużyną, która zagra jeszcze dwa mecze przed przerwą na weekend gwiazd. Reszta ekip rozegra jedno spotkanie albo wcale. Pelicans oraz Timberwolves będą ich rywalami (oba mecze wyjazdowe). Następnie zmierzą się jeszcze z Mavericks (dom), Kings (wyjazd) oraz Hawks (wyjazd).

#21 Charlotte Hornets (23-33)
                      Poprzednie zestawienie – 20

Hornets rozegrali w minionym tygodniu trzy spotkania. Niestety dla nich wszystkie przegrali. Obecnie posiadają serię 4 porażek z rzędu. „Szerszenie” aktualnie zajmują 10 pozycję na wschodzie.

Magic, Nets, Wizards, Pistons oraz Bulls to ich najbliżsi rywale.

#22 New York Knicks (23-35)
                      Poprzednie zestawienie – 21

Knicks zdecydowanie nie radzą sobie bez Porzingisa. Będą jednak musieli jakoś zacząć to robić bo ich lider nie będzie w stanie pomóc im przez wiele nadchodzących miesięcy. Knicks w minionym tygodniu przegrali wszystkie 3 spotkania a ogólnie notują serię 7 porażek z rzędu. W tragicznej formie jest ostatnio Hardaway Jr. który w ostatnich 5 spotkaniach notuje niewiele ponad 10 punktów na mecz na skuteczności 32% z gry a także 16% zza łuku.

#23 Atlanta Hawks (18-40)
                      Poprzednie zestawienie – 23

1-3, takim bilansem zakończyli ostatni tydzień Hawks. Rozpoczęli od dwóch porażek, najpierw z Magic na wyjeździe a następnie z Cavaliers u siebie. Później przyszło domowe zwycięstwo z Pistons a na koniec wyjazdowa przegrana z Bucks. „Jastrzębie” wciąż zajmują ostatnią pozycję w konferencji.

W nadchodzących dwóch tygodniach sprawdzą się najpierw w dwóch meczach wyjazdowych a ich rywalami będą Pistons oraz Pacers. Na koniec zagrają we własnej hali z Lakers.

#24 Chicago Bulls (20-36)
                      Poprzednie zestawienie – 26

Bulls przerwali passę 7 porażek z rzędu zwycięstwem nad Timberwolves. Następnie przegrali z Wizards i na koniec również u siebie wygrali ważny mecz z Magic. Wystarczyło, że wrócił Markkanen i wróciły także zwycięstwa. Trzeba jednak dodać, że młody Fin świetnie wspierany jest przez Zacha LaVine’a.

Teraz „Byki” rozegrają 5 spotkań. Najpierw 2 domowe, gdzie ich rywalami będą Raptors oraz 76ers a następnie 3 wyjazdowe, gdzie zmierzą się z Timberwolves, Nets oraz Hornets.

#25 Sacramento Kings (18-38)
                      Poprzednie zestawienie – 25

Kings co prawda miniony tydzień zakończyli z ujemnym bilansem (1-2) ale te końcowe drużyny rankingu mają za sobą tak tragiczny okres, że te 1-2 i tak wygląda całkiem nieźle. „Królowie” przegrali z Blazers u siebie oraz z Timberwolves na wyjeździe. Zwycięstwo odnieśli w meczu wyjazdowym z Mavericks.

Dzisiaj czekają ich jeszcze baty od Rockets i będzie można udać się na przerwę. Dlaczego baty? Raz, że różnica w jakości obu zespołów, zawodników w nich grających, dwa obecna forma obu ekip, trzy Kings mają najgorszą ofensywę w lidze, Rockets jedną z najlepszych jak nie najlepszą, cztery ekipa z Sacramento tragicznie broni obwodu, stąd przeciwne drużyny trafiają sporo trójek w starciach z nimi a wiemy jakim stylem gry charakteryzują się „Rakiety”. Oprócz tego zagrają jeszcze z Thunder, Lakers i Timberwolves u siebie a także z Blazers na wyjeździe. Te spotkania oczywiście już po All-star break.

#26 Memphis Grizzlies (18-37)
                      Poprzednie zestawienie – 24

Kolejny tydzień Grizzlies pozostają bez zwycięstwa. W minionym rozegrali 2 mecze i oba przegrali. Lepsi od nich okazali się Jazz a także Thunder. „Miśki” posiadają także serię 6 porażek z rzędu. W lutym jeszcze nie wygrali.

Teraz czeka ich bardzo trudny terminarz. Najpierw zmierzą się z Thunder oraz Cavaliers (dom), następnie z Heat oraz Celtics (wyjazd).

#27 Orlando Magic (18-38)
                      Poprzednie zestawienie – 28

Magic ubiegły tydzień rozpoczęli od zwycięstwa nad Hawks przedłużając tym samym swoją serię do trzech wygranych z rzędu. Później jednak przyszły dwie porażki. Najpierw u siebie z Bucks a następnie na wyjeździe z Bulls. „Magicy” zajmują obecnie drugie miejsce od końca na wschodzie.

#28 Brooklyn Nets (19-39)
                      Poprzednie zestawienie – 27

Nets rozegrali 3 spotkania w minionym tygodniu i wszystkie przegrali, to dopiero niespodzianka, co nie? No niestety, tak to jest z tymi drużynami z końcówki. W końcu z drugiej strony też jest wyścig o jak najwyższy pick, hehe. Pistons, Pelicans oraz Clippers, to drużyny, które ograły ekipę z Nowego Jorku. Nets przegrali 6 ostatnich spotkań. W lutym są jeszcze bez zwycięstwa.

Szansę by to zmienić mają już dziś, gdzie zmierzą się z Pacers u siebie. Następnie przyjdzie im jeszcze stawić czoła z Hornets, Bulls oraz Cavaliers.

#29 Dallas Mavericks (18-40)
                      Poprzednie zestawienie – 30

Mavs wygrali tylko jedno spotkanie przy aż trzech porażkach ostatnio ale jak widać to jedno zwycięstwo wystarczyło do tego by awansować jedno miejsce w zestawieniu. Ograli oni Lakers u siebie. Porażki doznali natomiast w meczach z Warriors, Rockets (wyjazd) oraz Kings (dom).

Nie zagrają oni teraz żadnego spotkania. Dopiero po przerwie na weekend gwiazd przyjdzie zmierzyć im się z Lakers, Jazz (wyjazd) oraz Pacers (dom).

#30 Phoenix Suns (18-40)
                      Poprzednie zestawienie – 29

4 zwycięstwa od początku nowego roku kalendarzowego. Tragedia w Phoenix. Obecnie passa 6 porażek z rzędu. W minionym tygodniu przegrane mecze z Spurs, Nuggets oraz Warriors z czego dwa z nich po prostu przegrane w sposób niedopuszczalny. Różnica klas w meczach z SAS oraz GSW była jakby grali juniorzy z seniorami. Oba spotkania przegrane prawie 50 punktami. Niech Booker wraca jak najszybciej i ratuje honor tej organizacji w tym sezonie bo bez niego to jest kompletna klapa.

Jazz, Clippers, Blazers oraz Pelicans to ich najbliżsi przeciwnicy.