Pierwsza piątka: dwa numery Kobego

Podczas przerwy nocnego meczu Los Angeles Lakers – Golden State Warriors dojdzie do uroczystej ceremonii pożegnania legendy Jeziorowców – Kobego Bryanta. Oba numery z którymi w przeszłości grywał Kobe – czyli 8 i 24 – powędrują pod kopułę Staples Center i od tej pory nikt z Lakers nie będzie mógł ich nosić (staną się zastrzeżone). 39-letni Bryant przez wszystkie swoje 20 sezonów lidze reprezentował barwy złoto-purpurowe, zdobywając w nich 5 tytułów mistrzowskich. KB rozegrał w sezonie zasadniczym 1346 spotkań, dodatkowo 220 w play off. Jego średnie punktowe z sezonu regularnego i play off są bardzo podobne – 25.0 i 25.6 na mecz. W 2008 roku Kobe zdobył swój jedyny tytuł MVP sezonu zasadniczego i dwukrotnie też został wyróżniony jako MVP Finałów (2009 i 2010). 4-krotnie zostawał wybierany MVP Meczów Gwiazd, w których w sumie wystąpił 15-krotnie. Kobe dwukrotnie został królem strzelców rozgrywek (2006 i 2007) oraz 9-krotnie wybierany był do piątki najlepszych defensorów. W 1997 roku wygrał Konkurs Wsadów. W latach 2008 i 2012 dwukrotnie miał okazję zdobywać złoto olimpijskie. Łącznie w karierze zdobył 33 643 pkt.

LEBRON JAMES I CHRIS PAUL GRACZAMI TYGODNIA

Lider Cavs zanotował trzy triple-double w ostatnich 4 spotkaniach i poprowadził wicemistrzów NBA do bilansu 4-0. LBJ notował w czterech meczach 24.8 pkt – 13.5 as – 10.5 zb. Natomiast CP-3 popisał się średnimi 26.0 pkt i 7.8 as prowadząc Rockets do bilansu 4-0. Paul rozegrał swój najlepszy tydzień od momentu przeprowadzki do Houston.

KILPATRICK W MILWAUKEE

Sean Kilpatrick, który stracił miejsce w składzie Nets w związku z transferem Jaihila Okafora, został zatrudniony przez Bucks. By zrobić miejsce dla ex gracza Siatek – Kozły zwolniły ze składu Gary’ego Paytona II. 27-letni Kilpatrick notuje w tym sezonie średnie 4.9 pkt i 2.2 zb.

MITCHELL W KONKURSIE WSADÓW?

Debiutant Utah Jazz, rewelacyjny Donovan Mitchell, wyraził zainteresowanie konkursem wsadów podczas tradycyjnego Weekendu Gwiazd. Mitchell notuje dla Jazz średnio 18 pkt na spotkanie.

“It would be great, but I haven’t paid any attention to that whatsoever, Not even the whole weekend. That’s not even been on my head at all”

BOOZER NA EMERYTURZE

Były silny skrzydłowy Cleveland Cavaliers, Utah Jazz, Chicago Bulls czy Los Angeles Lakers – Carlos Boozer – zdecydował się na koszykarską emeryturę. W wywiadzie dla ESPN przyznał, że oficjalnie przeszedł na emeryturę. W 2002 roku Booz został wybrany w drugiej rundzie draftu z numerem 35 przez Cavs. 36-latek rozegrał w lidze 861 spotkań, zdobywając dwa awansy do Meczu Gwiazd (2007 i 2008). Najwyższy poziom na jakim zagrał to finały konferencji wschodniej z Chicago Bulls w 2011 roku. Absolwent Duke i Mistrz NCAA z 2001 roku ostatnie miesiące kariery spędził w Chinach, grając dla Guangdong Southern Tigers.

PARKER W G-LEAGUE

Wielkimi krokami zbliża się powrót do gry – po kontuzji ACL – Jabariego Parkera. Najbliższe treningi i sparingi Parker rozegra w barwach Wisconsin Herd. Na pewno podczas tych przygotowań jego stan zdrowia będzie dokładnie monitorowany.

MIROTIĆ I PORTIS NADAL NIE ROZMAWIAJĄ

Jak donoszą chicagowskie źródła – bohaterowie walki jesieni – nadal nie rozmawiają. Mimo serii 5. wygranych klubu obaj podkoszowi Bulls nie zamieniają ze sobą słowa poza parkietem…