Wyniki i statystyki dzień #8: show time Aarona Gordona

Cleveland Cavaliers (3-1) – Chicago Bulls (0-3) 119:112
PKT: James 34, Love 20, Green 16, Crowder 11, Wade 11, Korver 11 oraz Holiday 25, Markkanen 19, Felder 13, Valentine 13, Grant 12, Lopez 11, Zipser 11

• tym razem LeBron zdobył 34 oczka i 13 as
  • Flash dołożył 11 pkt, natomiast Kevin Love kolejny dublet z 20 pkt i 12 zb
  • Justin Holiday jako najlepszy strzelec Bulls zanotował 25 oczek
  • Bulls trafili rekordowe w tym sezonie 17 trójek i do przerwy wrzucili wicemistrzom 68 punktów, prowadząc trzema oczkami
  • Lauri Markkanen zanotował 19 punktów, trafiając pięć trójek i stając się pierwszym zawodnikiem w historii ligi, który w trzech pierwszych spotkaniach trafił łącznie 10 trójek
  • początek czwartej odsłony dał Cavs prowadzenie, trafienia Love’a i Korvera z dystansu pozwoliły przejąć prowadzenie
  • tym meczem LBJ wyrównał rekord rozegranych spotkań w barwach Cavs. 771 meczów rozegrał dotychczas Zydrunas Ilgauskas i LeBron go dogonił
  • Jerian Grant zaliczył dublet z 12 pkt i 10 as
  • JR Smith przy powrocie do S5 był tylko 1/7 za trzy
  • Derrick Rose pauzował i nie zagra jeszcze w kolejnym meczu (kolejnych meczach?)

Orlando Magic (3-1) – Brooklyn Nets (2-2) 125:121
PKT: Gordon 41, Fournier 28, Augustin 19, Vucević 12, Simmons 12 oraz Russell 29, Hollis-Jefferson 18, Carroll 17, LeVert 15

• Nets mieli tylko 41.7 % skuteczności z pola gry
  • Magicy wygrali mimo absencji Elfrida Paytona czy nieskuteczności Nikoli Vucevića (6/17 i 12 pkt)

Aaron Gordon (22 years, 28 days) is the youngest player with at least 40 points, 10 rebounds & 5 3PM since Kevin Durant on 12/08/08 vs. GSW.

Boston Celtics (2-2) – New York Knicks (0-3) 110:89
PKT: Brown 23, Tatum 22, Irving 20, Horford 13, Theis 11 oraz Kanter 16, Lee 13, Porzingis 12, Hernangomez 12

• Knicks położyli się na parkiecie w pierwszej połowie i juz z niego nie wstali (33-54)
  • hamulocowymi byli Kristaps Porzingis (3/14) i Tim Hardaway Jr (2/11)
  • NYK byli fatalni na dystansie , 1/12 , „Titanic” tonie??
  • trzech Celtów zanotowało co najmniej 20 oczek – Brown (23), Tatum (22) i Irving (20)

Minnesota Timberwolves (2-2) – Indiana Pacers (2-2) 107:130
PKT: Towns 28, Bjelica 18, Crawford 18, Muhammad 14 oraz Oladipo 28, Joseph 21, Bogdanović 19, Collison 15, Sabonis 15, Leaf 11

• Jimmy Butler pauzował ze względu na infekcję
  • Pacers zdominowali tempo gry, o czym pisał w Tygodniku Michał, wygrywając drugą połowę 69-46
  • Domantas Sabonis miał drugi w nowym sezonie mecz na 100% z gry i takiej samej skuteczności 7/7
  • nie tylko Litwin, autor 15 pkt i 11 zb, popisywał się celnością. Wśród Pacers mocno wyróżniali się Cory Joseph (21 pkt i 5/6 za trzy) oraz Victor Oladipo (28 pkt i 11/16 z gry)
  • duży dublet zanotował Darren Collison, autor 16 asyst i 15 pkt
  • Wolves nie pomogły 41-punktowe zdobycze z drugiej odsłony
  • Pacers trafili na 66% z gry , gdzie Pana obrona Thibs?
  • Jeff Teague wcale nie wyglądał na kogoś, kto chciałby coś udowodnić byłemu pracodawcy – 1/7 z gry i 2 pkt
  • Andrew Wiggins był daleki od formy z zeszłego tygodnia, 3/9 z gry i uwaga – 1/6 z wolnych…
  • 27 punktów Anthony’ego Townsa to najjaśniejszy punkt Wilków w tym meczu

Portland Trail Blazers (3-1) – New Orleans Pelicans (1-3) 103:93
PKT: McCollum 23, Lillard 13, Turner 13, Nurkić 12, Davis 12 oraz Cousins 39, Holiday 14, Nelson 10

Los Angeles Clippers (3-0) – Utah Jazz (2-2) 102:84
PKT: Griffin 29, Beverley 19, Rivers 16, Gallinari 14, Jordan 11 oraz Mitchell 19, Gobert 12, Sefolosha 12

• trzecia kwarta była pogromem Jazz, 33-15
  • przed sezonem pisaliśmy, iż Clippers będa mieli mieć świetny defensive-core dzięki parze Jordan-Beverley; minionej nocy popisali się lepszą defensywą niż Jazz, zatrzymując Goberta i spółkę na 84 oczkach

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #8: show time Aarona Gordona

1. Przyznać się pogany! Który stawiał na Pacers? ;-D był jeden z jajami?

1. Chyba mi przemknął taki typ przed oczami w typerze. Można poszukać.

2. fajnie się ogląda ten szybki atak Indiany :) może coś z tego będzie na słabym wschodzie… bo na zachodzie to będą bić się do krwi o te 8 miejsc… a zespołów z aspiracjami 11-12 – to będzie niezła rzeźnia ;/ ale dla nas bardzo ciekawy sezon :)

3. Orlando, Indiana i Brooklyn są w top 8 pod względem tempa ataku i mogą sobie na to pozwolić patrząc na młodość w ich szeregach.

2. Do Bulls dodałbym jeszcze że Lopez 100% zza łuku, druga trójka w karierze w kolejnym meczu :D