Pierwsza piątka: dłuższa przerwa Morrisa, transferowe ostatki

Sześć do ośmiu następnych tygodni straci skrzydłowy Washington Wizards – Markieff Morris. Morris przeszedł operację przepukliny i nie weźmie udziału ani w campie ani w pre-season Wizards. Co ciekawe za Morrisem ciągnie się też sprawa sądowa, gdyż w styczniu 2015 pobił wraz z bratem Marcusem niejakiego Erika Hooda. 36-letni Hood podczas napaści doznał obrażeń ciała oraz złamania nosa.

 

Vonleh z kontuzją ramienia

Noah Vonleh doznał kontuzji prawego ramienia i wg ostatnich doniesień będzie pauzował przez cały okres przygotowawczy oraz dwa pierwsze tygodnie sezonu zasadniczego. 22-latek w ostatnim sezonie w barwach Portland TrailBlazers notował średnie 4.4 pkt i 5.2 zb.

Robinson do Moskwy

26 letni , były numer 5 draftu, Thomas Robinson walczył o miejsce w składzie Minnesoty T’Wolves i Boston Celtics. Niestety żaden z klubów ligi nie był w stanie mu zapewnić stałej i gwarantowanej umowy. Teraz wg doniesień Davida Picka dołączy do Khimki Region Moskwa, na zasadzie rocznej umowy. Robinson w ostatnich rozgrywkach reprezentował L.A. Lakers. Podczas 48 spotkań notował średnie 5.0 pkt i 4.6 zb.

Daniels oddany do Suns, Bennett również w drodze do Arizony

Troy Daniels, który potrafił się pokazać z dobrej strony podczas ubiegłosezonowych występów w Memphis Grizzlies  (8 pkt na mecz) przenosi się do Phoenix. Suns przy okazji wymienili z Grizzlies drugoroundowe wybory w przyszłym drafcie. Dodatkowo Suns zdecydowali się na ściągnięcie Mistrza Euroligi z Fenerbahce Stambuł – Anthony’ego Bennetta. Bennett – były pierwszy numer draftu do Cavs – w przeszłości próbował swoich sił również w Minnesocie T’Wolves oraz Toronto Raptors.

Rautins spróbuje sił w Raptors

Andy Rautins, który ostatni sezon również spędził w Turcji (Gaziantep), zgodził się umowę na okres przygotowawczy wśród Toronto Raptors. 30-latek z Kanady zrobił wrażenie na trenerach Raps swoimi zdolnościami strzeleckimi. Rautins w przeszłości próbował swoich sił w Knicks, Mavs, Clippers czy Thunder.

Perkins wraca do Cavs

Jak na razie na okres przygotowawczy do sezonu, ale wraca, ulubieniec Shaqtin’ A Fool – Kendrick Perkins – spróbuje jeszcze dostać się na swój 14. sezon do ekipy wicemistrzów NBA. 32-letni Perk rozegrał 17 meczów w barwach Cavs, w rozgrywkach 2014-15. Wówczas notował 2.6 pkt oraz 2.4 zb na mecz.

Humph w Sixers, Pullen też

32-letni Kris Humphries, który ostatni sezon spędził w Atlancie Hawks oraz Phoenix Suns dołącza do składu Szóstek. Były mąż Kim Kardashian, będzie miał okazję zagrać w 9 klubie w lidze, po 800 spotkaniach rozegranych na przestrzeni zawodowej kariery. Szóstkom na pewno przyda się doświadczenie i coraz lepszy rzut dystansowy Humpha.

Była gwiazda Khimek Moskwa – Jacob Pullen – również zdecydował się na powrót do NBA (jak Rautins). 27-latek jest znany ze swoich snajperskich zdolności. Przed laty zaaplikował 12 z 15 trójek słynnej Barcelonie.

Marshall i Green powalczą o miejsce wśród Bucks

Kendall Marshall, który w przeszłości już współpracował z Jasonem Kiddem w Milwaukee Bucks, ponownie zasili zespół Kozłów. Jak na razie na okres campu. 26-latek dotychczas występował też wśród Suns, Lakers i Sixers , ale nigdzie nie miał szczęścia zabawić na dłużej. W sezonie 2014-15 jako gracz Bucks, Marshall zerwał ACL. Teraz powalczy o miejsce za plecami Malcolma Brogdona.

Gerald Green też spróbuje przekonać do siebie Kidda i postara się wesprzeć młody zespół nie tylko swoim doświadczeniem, ale również celnymi rzutami z dystansu. 31-letni Green podpisał niegwarantowaną umowę i po roku gry w Bostonie spróbuje swoich sił w 9 drużynie ligi (podobnie do Humphriesa). W Celtach rozegrał 47 spotkań i rzucał 5.6 pkt na mecz.

Brooks znów z Thibsem

32-letni Aaron Brooks znów będzie współpracował z Tomem Thibodeau. Największy Postęp w NBA w 2010 – po roku gry w Indianie Pacers – przeniesie się znów na Zachód. Brooks w swojej karierze grywał w Rockets, Suns, Kings i Nuggets, a następnie przeniósł się na Wschód. W ostatnich rozgrywkach ten obrońca notował średnie 5 pkt i 2 as. Kontrakt Brooksa nie jest gwarantowany.