Enbiej Insider: Kerr wróci już na Game 2?

Paul poważnie zastanowi się nad dołączeniem do Spurs

Jeśli Chris Paul zdecyduje się na odejście z Los Angeles Clippers, to poważnie zastanowi się nad podpisaniem umowy z San Antonio Spurs. Doświadczony rozgrywający jest podobno zaintrygowany pomysłem gry z Kawhi’em Leonardem, będąc trenowanym przez Gregga Popovicha. Ostrogi powinny dostać co najmniej szansę na spotkanie twarzą w twarz, gdy rozpocznie się tegoroczna wolna agentura.

Clippers już rozpoczęli planowanie zmian organizacyjnych w klubie, by tylko przekonać Paula do pozostania w zespole. Spurs są bardzo zainteresowani sprowadzeniem CP3, natomiast musieliby sporo poświęcić, by zrobić dla niego miejsce na swojej liście płac.

[źródło: Marc Stein/ESPN]

Kerr wróci na ławkę w Game 2?

Steve Kerr może wrócić na ławkę trenerską już w meczu numer 2 Finałów NBA. Szkoleniowiec Golden State Warriors czuje się ostatnio lepiej i według źródeł, jeśli w najbliższych kilku dniach nie dojdzie do pogorszenia jego samopoczucia, to być może spróbuje wrócić właśnie na Game 2. Bob Myers powiedział w czwartek, że Wojownicy nie odrzucili jeszcze możliwości powrotu Kerra na ławkę w trakcie finałowej serii.

[źródło: Ramona Shelburne, Chris Haynes/ESPN]

C.J. Miles na celowniku Detroit

Detroit Pistons będą zainteresowani sprowadzeniem C.J.’a Milesa. Tłoki chciałyby tego lata poprawić swoją rotację na skrzydle. Miles miał na kolejny sezon opcję zawodnika wartą 4.8 miliona dolarów, lecz zrezygnował z niej, by poszukać na rynku bardziej lukratywnej umowy. W 76 spotkaniach w barwach Indiany Pacers, Miles zdobywał w tym sezonie 10.7 punktu, trafiając 41.3% za trzy punkty i 90.3% rzutów wolnych.

[źródło: Vince Ellis/Detroit Free Press]

Wspólne zainteresowanie Amira Johnsona i Raptors

Niektóre ligowe źródła donoszą, że istnieje wspólne zainteresowanie pomiędzy Amirem Johnsonem, a Toronto Raptors. Priorytetem dla klubu z Kanady będzie tego lata pozostawienie w swoim składzie Kyle’a Lowry’ego oraz Serge’a Ibaki, ale chcieliby także doprowadzić do powrotu Johnsona. 30-letni silny skrzydłowy, który wychodził w tym sezonie w pierwszej piątce w 77 spotkaniach Boston Celtics, rozegrał w Raptors 6 sezonów.

[źródło: Sean Deveney/Sporting News]

Bosh oficjalnie niezdolny do gry, jego wynagrodzenie zniknie z listy płac Miami

Badanie medyczne oficjalnie potwierdziło, że Chris Bosh doznał kończącej karierę kontuzji i po zwolnieniu go ze składu, jego pozostałe wynagrodzenie zniknie z payrollu Miami Heat. Bosh przez zakrzepy płucne opuścił cały sezon 2016/17, a wcześniej drugie połowy rozgrywek 2014/15 i 2015/16. Na kolejny sezon miał zagwarantowane 25.3 miliona dolarów, a rok później aż 26.8 miliona – kwoty te zostaną mu wypłacone z ubezpieczenia.

[źródło: Ira Winderman/South Florida Sun Sentinel]

Waiters odrzuca opcję zawodnika

Dion Waiters zdecydował się na odrzucenie opcji zawodnika w swoim kontrakcie z Miami Heat i zostanie tego lata wolnym agentem. Decyzja ta nie jest zaskakująca, bowiem zarobiłby w sezonie 2017/18 tylko 3.2 miliona dolarów. Waiters ma za sobą najlepszy sezon w karierze, w którym zdobywał średnio 15.8 punktu na mecz i kilkukrotnie wyraził już chęć pozostania w Miami.

[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Bucks chcą uzyskać pozwolenie na rozmowę z Becky Hammon

Milwaukee Bucks chcą uzyskać pozwolenie na rozmowę z Becky Hammon w sprawie objęcia przez nią posady generalnego menedżera drużyny. Hammon nie ma doświadczenia w pracy jako członek zarządu, ale od trzech sezonów jest asystentką Gregga Popovicha w San Antonio Spurs. Bucks szukają następcy – a być może następczyni – Johna Hammonda, który przyjął propozycję posady generalnego menedżera Orlando Magic.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *