Enbiej Insider: Kevin Durant poza grą jeszcze co najmniej dwa tygodnie

Kevin Durant poza grą jeszcze co najmniej przez dwa tygodnie

Co jakiś czas pojawiają się nowe informacje na temat rehabilitacji kontuzji Kevina Duranta, mówiące m.in. o tym, że Golden State Warriors wciąż liczą na jego powrót przed końcem sezonu regularnego. Może to być jednak dość życzeniowe myślenie, bowiem wczoraj Steve Kerr poinformował, że Durantowi do powrotu brakuje jeszcze co najmniej dwóch tygodni. Jeśli byłoby to dokładnie 14 dni, KD zdołałby zagrać w dwóch ostatnich meczach sezonu.

Skrzydłowy Wojowników odniósł kontuzję zwichnięcia więzadeł pobocznych piszczelowych 28. lutego w spotkaniu przeciwko Washington Wizards od tamtego czasu nie pojawił się na parkiecie, a zespół bez niego notuje bilans 7-4, będąc jednocześnie na 5-meczowej serii wygranych. W 59 spotkaniach Durant zaliczał średnio 25.3 punktu, 8.2 zbiórki, 4.8 asysty i 1.6 bloku na skuteczności 53.7% z gry i 37.8% za trzy punkty.

[źródło: Anthony Slater/San Jose Mercury News]

John Henson nie zagra przez tydzień

John Henson opuści około tydzień ze zwichnięciem kciuka w lewej dłoni. 26-latek odniósł kontuzję w trakcie wtorkowego spotkania Milwaukee Bucks przeciwko Portland Trail Blazers i opuścił ostatnie dwa mecze swojej drużyny. W tym sezonie Henson gra dość nieregularnie (choć w ostatnim czasie zwykle pojawiał się na parkiecie na 15-20 minut w meczu), zaliczając średnio 6.8 punktu, 5.2 zbiórki i 1.4 bloku.

Kozły walczą obecnie nie tylko o utrzymanie się na miejscu gwarantującym im play-offy, ale również o jak najlepsze rozstawienie przed fazą posezonową. Jak na razie są na szóstym miejscu w konferencji wschodniej z bilansem 37-35.

[źródło: Chris Haynes/ESPN]