Enbiej Insider: Larry Bird nie chciał wymieniać Paula George’a przed trade deadline

Bird: Nie byliśmy zainteresowani wymianą Paula George’a

Przed trade deadline Larry Bird rozmawiał przez chwilę z nowo powołanym prezydentem Los Angeles Lakers Magikiem Johnsonem i według niektórych raportów obaj panowie zahaczyli o temat ewentualnej wymiany Paula George’a. Sam Bird mówi jednak, że nie chciał on wymienić swojego najlepszego zawodnika.

Nie miałem żadnej motywacji do transferu Paula George’a przed deadlinem. Nie pamiętam, czy taki temat był nawet poruszany. Raczej nie był. Tak czy inaczej, wszystkie informacje były fałszywe. (…) Telefon [do Johnsona] nie dotyczył Paula George’a.

George w 2018 roku zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem i będzie zastanawiał się nad podpisaniem umowy z Los Angeles Lakers.
[źródło: Tania Ganguli/Los Angeles Times]

Lance Stephenson z drugim 10-dniowym kontraktem od Timberwolves

Lance Stephenson doznał kontuzji stawu skokowego w trakcie obowiązywania swojego pierwszego 10-dniowego kontraktu z Minnesotą Timberwolves, jednak zespół z Minneapolis zamierza mu dać kolejną szansę na pokazanie swoich umiejętności. Zwolniony w listopadzie z New Orleans Pelicans Stephenson podpisze niedługo kolejną 10-dniową umowę z Wilkami. W 4 meczach w barwach Wolves zaliczał średnio 4.3 punktu i 1.8 zbiórki w 12.3 minuty gry.
[źródło: Jon Krawczynski/Associated Press]

Wayne Selden dołączy do New Orleans Pelicans

New Orleans Pelicans zatrudnią Wayne’a Seldena na 10-dniowy kontrakt. 22-letni obrońca w tym sezonie występował do tej pory w barwach Iowa Energy w D-League i zaliczał tam średnio 18.5 punktu i 4.8 zbiórki w 31.1 minuty gry. Selden przystąpił do draftu 2016, jednak nie został wybrany przez żadną drużynę.
[źródło: Marc Stein/ESPN]