Enbiej Insider: Terrence Jones podpisze kontrakt z Milwaukee Bucks

Terrence Jones dołącza do Milwaukee Bucks

Terrence Jones doszedł do porozumienia z Milwaukee Bucks w sprawie podpisania z nimi umowy do końca sezonu. Po dołączeniu DeMarcusa Cousinsa do New Orleans Pelicans, zespół z Luizjany starał się znaleźć wymianę dla Jonesa, jednak nie otrzymali satysfakcjonującej ich oferty. Po trade deadline 25-letni skrzydłowy został zwolniony i rozpoczął poszukiwania nowej drużyny.

Jones dołączy do drużyny Kozłów, którzy chcieli uzupełnić luki w składzie po kontuzjach Jabariego Parkera oraz Michaela Beasleya. W barwach Pelicans zagrał w tym sezonie 51 spotkań, zaliczając średnio 11.5 punktu i 5.9 zbiórki w 24.8 minuty gry. Do czasu powrotu Beasleya, Jones prawdopodobnie przejmie jego minuty, a potem będzie rywalizował o czas gry z Mirzą Teletoviciem i Thonem Makerem.
[źródło: Shams Charania/The Vertical]

James i Westbrook zawodnikami miesiąca

LeBron James i Russell Westbrook zostali wybrani zawodnikami miesiąca w swoich konferencjach.

W lutym Cavaliers z Jamesem w składzie mieli bilans 9-1 (jedyny mecz bez niego przegrali), a 32-letni skrzydłowy zaliczał w tym czasie średnio 25.9 punktu, 10.6 asysty i 7.2 zbiórki na mecz, rzucając ze skutecznością 63.7% z gry i 56.8% za trzy punkty.

Westbrook notował w ostatnim miesiącu średnio triple-double – 33.4 punktu, 11 zbiórek i 10 asyst – a jego zespół wygrał 7 z 11 spotkań, włączając w to zwycięstwa nad Cavaliers, Grizzlies oraz Jazz.
[źródło: oficjalna informacja ligi]

Sarić i Ferrell debiutantami miesiąca

Dario Sarić oraz Yogi Ferrell zostali wybrani najlepszymi debiutantami lutego w swoich konferencjach.

Wybrany z 12. wyborem draftu 2014 Sarić był w lutym najlepszym strzelcem wśród rookies, zaliczając średnio 17 punktów, 7.9 zbiórki i 2.8 asysty. Przewodził też wszystkim debiutantom w liczbie minut – 30.1 na mecz.

Ferrell był w ostatnim miesiącu najlepszym debiutantem na Zachodzie pod względem punktów (12 na mecz), asysty (4.7) oraz minut (31.5). Trafił także 21 rzutów za trzy punkty, co było najlepszym wynikiem wśród pierwszorocznych graczy w całej lidze.

Justin Harper z 10-dniówką od Sixers

Philadelphia 76ers zdecydowali się na zatrudnienie Justina Harpera na 10-dniowy kontrakt. 32. wybór draftu 2011 nie grał w NBA od swojego debiutanckiego sezonu, a w rozgrywkach 2016/17 reprezentował do tej pory barwy Los Angeles D-Fenders w NBA D-League. Harper może dostać minuty na pozycji silnego skrzydłowego, które zwolniły się niedawno przez wymianę Ersana Ilyasovy.

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Terrence Jones podpisze kontrakt z Milwaukee Bucks

1. Świetny transfer dla Bucks, troche szkoda Makera ale troche za łagodnie walczy o minuty, tak jakoś wydaje mi się że słabo się stara, a Jones bedzie się starał o dobry kontrakt na przyszły sezon