Enbiej Insider: Lance Stephenson na 10-dniowej umowie w Minnesocie, złamana ręka Evana Turnera

 

Lance Stephenson podpisze 10-dniową umowę z Minnesotą Timberwolves. Leśne Wilki szukały zawodnika, który będzie uzupełnieniem rotacji po tym, jak z kontuzją ACL do końca sezonu wypadł Zach LaVine. Stephenson rozpoczął sezon w barwach New Orleans Pelicans, jednak po odniesieniu urazu pachwiny i operacji został zwolniony po rozegraniu w ich barwach zaledwie sześciu spotkań. Później uczestniczył także w work-outach Cleveland Cavaliers.
[źródło: Shams Charania/The Vertical]

Evan Turner złamał trzecią kość śródręcza w prawej dłoni i w najbliższym czasie zabraknie go na parkiecie. Nie wiadomo na razie ile dokładnie czasu opuści swingman Portland Trail Blazers. W tym sezonie Turner zalicza średnio 9.7 punktu, 3.8 zbiórki i 3.4 asysty i słabo wpasował się w drużynę po tym, jak podpisał latem 4-letni kontrakt wart 70 milionów dolarów.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Według lokalnych źródeł, posady prezydenta Chicago Bulls Johna Paxsona i generalnego menedżera zespołu Gara Formana nie są zagrożone pomimo ostatnich zawirowań wokół organizacji. Zarówno właściciel drużyny Jerry Reinsdorf, jak i jego syn Michael mają podobno zaufanie do obecnych sterników drużyny w sprawach budowania drużyny. Podoba im się, że duet Paxson-Forman stroni od związywania się długimi kontraktami z zawodnikami o wątpliwym znaczeniu dla drużyny i nie zamierzają w najbliższym czasie znajdywać dla nich następców.
[źródło: K.C. Johnson/Chicago Tribune]

DeMarcus Cousins został zawieszony na jeden mecz ze względu na zebranie już 16 fauli technicznych w tym sezonie. Dodatkowo zapłaci także grzywnę w wysokości 25 tysięcy dolarów. Środkowy Sacramento Kings opuści przez to dzisiejsze spotkanie przeciwko Boston Celtics. Co ciekawe, zaraz po ogłoszeniu swojego zawieszenia, Cousins dezaktywował swoje konta na Twitterze oraz Instagramie.
[źródło: oficjalna informacja ligi]


Dziennikarz Bleacher Report Kevin Ding napisał niedawno krytyczny w stosunku do Carmelo Anthony’ego artykuł, a prezydent New York Knicks Phil Jackson uznał, że najlepiej będzie się do tego odnieść za pośrednictwem Twittera. Wielu ten właśnie tweet uważa za kolejny bezpośredni cios w stronę gwiazdora klubu z Manhattanu.