Ciekawostki statystyczne – Yogi Ferrell nowym objawieniem sezonu, Harden, Westbrook, Isaiah Thomas walczą o MVP

Yogi Ferrell 2017-02-03 11 17 .647 9 11 .818 1 2 .500 2 5 0 0 2 32
Brandon Jennings 2009-11-14 21 34 .618 7 8 .875 6 8 .750 5 5 0 0 4 55
Anthony Morrow 2008-11-15 15 20 .750 4 5 .800 3 3 1.000 11 1 0 0 2 37
Rodrigue Beaubois 2010-03-27 15 22 .682 9 11 .818 1 1 1.000 8 3 0 3 1 40

Mavs podpisali Yogi’ego Ferrella na 10 dniowy kontrakt a on poprowadził ich do serii 4 zwycięstw, najdłuższej w tym sezonie. Zdobywał on średnio 17.8 punktu, 5.0 asysty i 1.8 przechwytu w 37.5 minut na mecz. Źródła donoszą, że po zakończeniu 10 dniowego kontraktu podpisze on minimalny kontrakt do końca sezonu 2017/18, 0.2 mln $ w tym roku i około 1.3 mln $ w 17/18.

Ferrell z najlepszymi w karierze 32 punktami został pierwszym debiutantem spoza draftu w historii NBA z 30 lub więcej punktami w grze i największa liczbą asyst w swoim zespole. Przed nim innym niewydrafowanym debiutantem z co najmniej 30 punktami w pierwszych 15 meczach w NBA był Anthony Morrow, który miał 37 punktów dla Warriors w swoim czwartym meczu.

Yogi trafił dziewięć z 11 rzutów za trzy punkty a tylko jeden Rookie poza nim w historii trafił tyle trójek . W marcu 2010 roku, Roddy Beaubois, tak jak Ferrell, miał 9/11 za 3 punkty, też dla Mavericks w zwycięstwie na wyjeździe z Golden State.

Najwięcej punktów w pierwszych 15 spotkaniach w karierze – 55 – miał Brandon Jennings w 2009 roku.

Devin Booker 11 24 .458 4 8 .500 7 10 .700 2 2 2 1 1 33

Russell Westbrook miał 25 TD w sezonie i OKC w końcu wygrało, dodatkowo zdobył wszystkie 15 punktów z końcowych 2:35 gry, przez co sam ograł w tym czasie całą drużynę Grizzlies 15-0.

Jamesowi Hardenowi zabrakło asysty do triple-double, ale jego linijka: 42 punkty (13 na 33 Fg, 11 na 14 Ft), 12 zbiórek, dziewięć asyst, pięć trójek, dwa przechwyty , jeden blok i tylko dwie straty przez 44 minut jest naprawdę imponująca. Ma on teraz 34 gier z ponad 40 punktami w barwach Rockets, drugi jest Hakeem Olajuwon z 32 takim występami.

Isaiah Thomas poprowadził Celtics do wygranej z 38 punktami i jak zwykle, najlepsze zostawił na koniec, zdobywając 17 punktów w samej czwartej kwarcie. Dodatkowo Boston dzięki wygranej zepchnęli Lakers z 1 miejsca na liście wygranych w historii z 3253 wygranym spotkaniem.

Drugie dziś, a pierwsze w karierze TD miał Jokic, który poprowadził Nuggets do zwycięstwa 121-117 nad Bucks z 20 punktami (8/15 Fg, 2/2 Ft), 13 zbiórkami, 11 asystami, dwoma trójkami, jednym przechwytem i 2 stratami w 32 minut gry.

DeMarcus Cousins również dodał swoje triple-double zdobywając 22 punkty, 12 asyst, 12 zbiórek, a od czasu kontuzji Rudy’ego Gay’a jego USG% wzrosło do 40.3%.

Devin Booker trafił na równo z syreną i Suns pokonali Kings 105-103 i zakończył spotkanie z 33 punktami.

Marcus Morris zdobył najlepsze w karierze 36 punktów.