Telegram: Westbrook przegrywa z Rockets, (prawie) game-winner Belinellego

Brooklyn Nets (8-26) 109 – 121 Indiana Pacers (19-18)

Mecz pod stałą kontrolą Pacers, którzy na początku Q3 uciekli na 21 punktów. I mimo, iż Nets ucięli te straty, to Pacers wygrali czwarty mecz z rzędu. Nets z kolei przegrali czwarty z rzędu.

Nets: Booker 16, Hamilton 16, Dinwiddie 13
Pacers: George 26, Turner 25 (15 zb), Teague 21 (15 ast.)

Utah Jazz (22-15) 93 – 101 Toronto Raptors (24-11)

Dobry początek Jazz, którzy prowadzili przez pierwsze 44 minuty. Lecz było to show Lowry’ego w czwartej kwarcie, gdy PG Raptors rzucił 16 punktów, przy 20 Jazz. To również Lowry w spotkaniu w Salt Lake City świetną Q4 wygrał mecz dla Raptors.

Jazz: Mack 17, Hayward 16, Gobert 15 (16 zb.)
Raptors: Lowry 33, DeRozan 23, Valanciunas 18 (13 zb.)

Charlotte Hornets (20-17) 114 – 115 Detroit Pistons (17-21)

Marco Belinelli, for the win! A jednak nie… Włoch oddał trójkę na zwycięstwo, z 0.5 sekundy na akcję dla Hornets, ale oddał ten rzut za późno. Tym samym, comeback czwartokwartowy Szerszeni nie wypalił. Hornets wygrali Q4 44-30, po tym jak Detroit prowadziło przez trzy kwarty. Duża w tym zasługa Bobana Marjanovicia, który wobec fauli Andre Drummonda dostał więcej minut i zebrał 19 piłek, w tym aż 9 w ataku, już do przerwy mając double double.

Hornets: Walker 32, Williams 19, Hawes 18
Pistons: Harris 25, Jackson 22 (11 ast.), Morris 20 (10 zb.)

Oklahoma City Thunder (21-16) 116 – 118 Houston Rockets (28-9)

Sześć z rzędu Houston. Gdy Rockets postanowili wygrać zbilansowana atakiem (cała pierwsza piątka ma double digits + Gordon), Thunder postanowili oddać piłkę Russella Westbrookowi. I zadziałało. Westbrook włączył tryb Stephena Curry’ego, oddając aż 15 trójek i trafiając 8. Mimo to, Rockets prowadzili, a ich przewaga na starcie Q4 wyniosła 14 punktów. Thunder odrobili, jednakże rzuty wolne Nene załatwiły sprawę.

Thunder: Westbrook 49, Oladipo 17, Kanter 15 (13 zb.)
Rockets: Harden 26 (12 ast.), Gordon 22, Nene 18

Atlanta Hawks (20-16) 99 – 94 New Orleans Pelicans (14-23)

Bez Kyle’a Korvera na parkiecie Hawks i tak dali sobie radę. Po wyrównanym spotkaniu, dzięki runowi 14-6 w ostatnich minutach przerwali serię wygranych Pelicans na własnym parkiecie.

Hawks: Schroder 23, Millsap 17 (10 zb.), Hardaway Jr. 14
Pelicans: Davis 20 (19 zb.), Holiday 18, Hield 15

Phoenix Suns (12-25) 102 – 95 Dallas Mavericks (11-25)

Druga z rzędu wygrana Suns, tym razem w pojedynku na dole tabeli. Mecz rozstrzygnął się w końcówce, kiedy trójka Erica Bledsoe odpaliła run 9-2 dla Suns, na zwycięstwo.

Suns: Bledsoe 26, Booker 22, Knight 17
Mavs: Williams 20, Barnes 19, Curry 16

San Antonio Spurs (29-7) 127 – 99 Denver Nuggets (14-22)

Początek pod małą inicjatywą Nuggets, ale od drugiej kwarty Spurs sukcesywnie zaczęli zwiększać przewagę, tuż po tym, jak ją przejęli. Nuggets w drugiej połowie nie mieli absolutnie nic do powiedzenia.

Spurs: Aldridge 28, Leonard 24, Parker 21
Nuggets: Jokić 19 (11 zb.), Gallinari 15, Arthur 13

Los Angeles Lakers (13-26) 109 – 118 Portland Trail Blazers (16-22)

Powrót Damiana Lillarda. Blazers prowadzili po Q1, ale 38-24 Lakers w drugiej odsłonie pozwoliło im odskoczyć. Prowadzeni przez duet McCollum/Lillard PTB nie dali Lakers dojść do głosu w drugiej połowie, odzyskując prowadzenie i je spokojnie doprowadzając do końca.

Lakers: Russell 22, Clarkson 21, Randle 17
Blazers: McCollum 27, Lillard 21 (10 ast.), Turner 20

Komentarze do wpisu: “Telegram: Westbrook przegrywa z Rockets, (prawie) game-winner Belinellego

1. No i ładnie. Strachu było, ale tak jak mówiłem, heromode zawiodło z zespołowością, JH>RW :)

1. W sezonie Harden > Westbrook ale w tym meczu akurat indywidualnie lepszy był Westbrook, a bez Hero mode Thunder nie odrobili by 18 punktów straty. Trzeba przyznać, że ostatnie akcje Russa na siłę trochę ale taki on już jest:)
      Harden ma lepszą drużynę – ławka 41: 22 dla Houston,
      zawodnicy Thunder bez Russa – 43.9% z gry, 26.7% za 3
      zawodnicy Houston bez Hardena – 50% z gry, 40.6 % za 3

Trzeba być obiektywnym, jak Russ cegli to o tym wspominam ale jak gra dobrze, a niewiele braknie to też trzeba to docenić.
      Pamiętajmy, że OKC jest w przebudowie i tak gra lepiej niż większość kibiców i ekspertów oczekiwało.
      Dla Hardena wielkie brawa za ostatnie podanie i za zwycięstwo w meczu w którym nie grało mu się najlepiej.

2. Ok masz dużo racji, ale cóz z tego że OKC jest w przebudowie, Houston miało być w ogonie konferencji a już są na 4 miejscu w lidze z bilansem niemal identycznym jak CAVS. Ławka OKC słaba, bo Russel gra po blisko 40 minut i gra w zasadzie jak ktoś to zauważyl na swoje staty. Harden od niego statystycznie niemal nie odstaje, a wyniki druzyny troszke inne. Potencjal OKC na pewno nie est mniejszy niż Houston. Harden otoczony jest zgrają zadaniowców od rzutów za 3, tam poza Beverley’em i w coraz mniejszym stopniu Arizą nie ma rollsa do obrony. Harden ma być osaczany przez 2-3 rywali, ma odrzucac na obwód i ma wpadać, ewentualnie run & gun. Jaki plan mają Thunder? Jaki system gry? Ja nie wiem. Heromode Russela i zobaczymy na ile starczy?

3. Sasoo stary zakapiorze. Z trudem mi to przychodzi, ale… gratuluję Tobie tegorocznych Rockets:D Ciekawe, co z tego będzie…

2. Moim zdaniem Houston jest jedyną ekipa(no może jeszcze SAS jak maksymalnie zwolnią grę) za zachodzie, która może pójść na wymianę ognia z GSW i ją wygrać w PO. Grają naprawdę fajny basket i mają do tego ludzi. Ławka jest lepsza niż ławka GSW więc czemu nie. Pewnie drabinka po RS na to nie pozwoli żeby spotkali się w 2rundzie. Ale chciałbym zobaczyć taka serie.

1. Moim zdaniem przy playoffowej obronie łatwo będzie ich powstrzymać.
      Byli by bez szans z GSW.

2. jak będzie wpadać to i GSW do ogrania. Dzisiaj z -14 w I kwarcie zrobili +14 w drugiej kwarcie. W 10 minut zmiana o 28 pktow?

3. Houston z 17 obroną w lidze to w Playoff i ze Spurs polegna, ja też bym chciał żeby Rockets czy Clippers, SA grali w finale. Tylko trzeba zauważyć że GSW już się dotarło i są najlepsi w lidze i w ataku i w obronie.

3. nadal nie doceniacie Rakiet. Daj Boże żebyście się przejechali

1. Też bym się chciał przejechać ale od 3-4 lat widzę że generalnie analizy mają rację

4. Takie pytanie do autora. Czemu autor nie wstawia skrótów meczów? Po to wbijam tutaj żeby nie wbijać na stronę oficjalną NBA bo jest do dupy. Chciałem zobaczyć skróty a tu lipa ;/