Ciekawostki Statystyczne 22-23.12.2016 r.

Witam wszystkich!

Dzisiaj zebrane z dwóch dni, w nawiasie będę od dziś podawał źródła ciekawostek, gdyż były takie prośby na forum. Jeśli sam coś wynalazłem korzystając z jakiegoś narzędzia to też to zaznaczę w nawiasie.

23.12.2016

• 117-101 wygrali Warriors z Brooklyn Nets odrabiając 16-punktową stratę do przerwy. Już po raz ósmy od początku ubiegłego sezonu, drużyna z Kalifornii wygrywa kwartę przynajmniej 20 pkt.
    Ostatni zespół NBA, który wygrał minimum 15 pkt grając na wyjeździe i odrobił minimum 15 pkt stratę do przerwy to Suns, przeciwko Clippers 30 grudnia 1987.
    (Elias Sports Bureau)
  • Największa stratę w meczu na wyjeździe do przerwy w historii NBA (22 pkt) odrobili także Wojownicy, było to 15.02.1988 r. w meczu z San Antonio, Do przerwy było 79-57, a końcowy wynik wynosił 126-122. Chris Mullin z Warriors miał 28 pkt, 7 zb. i 8 as.
    (Wróbel/Basketball-Reference)
  • Isaiah Thomas zdobył 28 punktów i rozdał dziewięć asyst w wygranej 109-102 Celtics nad Indianą. Po powrocie po kontuzji pachwiny, Thomas zdobył 121 punktów i 24 asysty w czterech meczach, wszystkie te mecze wygrał.
    Ostatnim zawodnikiem Bostonu z takimi statystykami w czterech kolejnych wygranych meczach był Larry Bird w marcu 1990 r.
  • Michael Jordan w kwietniu 1989 r. i Russel Westbrook w tym sezonie w listopadzie mieli po 6 meczy pod rząd z minimum 28 punktami i 9 asystami.

22.12.2016

• Russell Westbrook zdobył 42 punkty, zebrał dziesięć zbiórek i rozdał siedem asyst w wygranej 121-110 w Nowym Orleanie. Czyniąc to, Westbrook stał się pierwszym graczem w historii NBA z co najmniej 900 pkt, 300 zbiórkami i 300 asystami w pierwszych 29 meczach sezonu (ma on na teraz 908 punktów, 305 zbiórek i 312 asyst). Poprzedni rekord, dla najmniejszej ilości gier potrzebnych do osiągnięcia tych wyników w sezonie wynosił 30 gier, a posiadał go nasz stary dobry znajomy Oscar Robertson 1961/62.
  • Ostatni gracz, który miał minimum 42 pkt, 10 zbiórek i 7 asyst w dwóch meczach pod rząd to Kobe Bryant w marcu 2013 r. (Lakers wygrali wtedy oba mecze).
    Więcej (trzy) takich gier pod rząd miał Jordan w kwietniu 1989 r. ale Bulls przegrali wtedy wszystkie mecze.
  • Marc Gasol wyrównał rekord kariery z 38 punktami trafiając 14 na 17 rzutów z gry (82.4%) w wygranej 98-86 nad Pistons.
    Jedynym innym zawodnikiem w historii Grizzlies, który zdobył aż 38 punktów w meczu, z co najmniej 80 procentami celnych trafień z pola był Shareef Abdur-Rahim (38 punktów, 15/17, 88.2%) w wygranej 120-117 Vancouver nad Bucks w dniu 7 stycznia 2001 r.
  • Najwięcej punktów na skuteczności minimum 82% (dane o FG% BR poddaje od sezonu 83/84) miał M. Jordan 16.11.1988 r. w przegranym meczu z 76ers, 52 pkt.,  24/29 FG (82.8%),  4/4 FT, 9 zb., 4 as.
    Ktoś z ostatniego dziesięciolecia to Amar’e Stoudemire, 19.03.2010 r. w wygranym meczu z Jazz,  44 pkt, 14/16 FG (87.5 %), 16/17 FT

Pozdrawiam wszystkich.

Komentarze do wpisu: “Ciekawostki Statystyczne 22-23.12.2016 r.

1. Im częściej są ciekawostki, tym bardziej uświadamiam sobie jak mi ich brakowało ;-)

2. Im częściej j czytam ciekawostki. .. tym bardziej sobie uswiadamiam jakie to bzdury (ktoś zdoby 40 pkt 4 zb 13asyst- to podstawa się do tego kto?kiedy? Coś takiego osiagnal… ktoś pusci baka w trzeciej kwarcie w 7 min. I już są staty kto tez to zrobił w 7 min na tym samym parkiecie z białej koszulce lub innej…paranoja!).
    Ale ok Wróbel robisz świetna robotę zbierając to w kupę :)