Enbiej Insider: Nikola Mirotić chce zostać w Chicago

nikola-mirotic

Nikola Mirotić w jednym z wywiadów wspomniał o tym, że będzie chciał po tym sezonie podpisać nową umowę z Chicago Bulls. Jest jeszcze wcześnie, natomiast naturalizowany Hiszpan jest dosyć pewny tego, że nie chce wracać do gry w Europie i najchętniej pozostałby tam, gdzie jest.

Uwielbiam Bulls, uwielbiam moich kolegów i uwielbiam to miasto. To idealne miejsce dla mnie. Pierwszą myślą jest to, żeby podpisać tu nowy kontrakt.

[źródło: K.C. Johnson/Chicago Tribune]

Andrew Wiggins zdecydowanie poprawił swój rzut w trakcie offseason i według trenera Toma Thibodeau jego styl gry w ofensywie przypomina nieco styl Paula Pierce’a.

Potrafi zdobywać punkty na wiele różnych sposobów. Gra tyłem do kosza, ścina pod kosz. Potrafi wymuszać faule. Sposób, w jaki potrafi punktować przypomina mi trochę Paula Pierce’a: w szybkim ataku, pick and rollach, jako człowiek stawiający zasłony, jako ball-handler – umie to robić na wiele sposobów.

[źródło: Gary Washburn/Boston Globe]

Evan Turner jest zadowolony z tego, że w barwach Boston Celtics udało mu się ustabilizować swoją karierę, co pozwoliło mu na podpisanie lukratywnego z Portland Trail Blazers.

Zdecydowanie czułem się tam najlepiej. Przechodziłem przez różne sytuacje, w których trenerzy nie rozumieli mojej gry i nie znajdowałem się w pozycji, żeby czuć się komfortowo. Kiedy wreszcie znajdujesz właściwą recepturę na swoją grę w koszykówkę i rzeczy poza parkietem, wtedy zdecydowanie to doceniasz.

[źródło: Gary Washburn/Boston Globe]

Bradley Beal został ukarany 15 tysiącami dolarów grzywny za złapanie za gardło Evana Fourniera.