Enbiej Insider: Podział pieniędzy na linii zawodnicy-liga pozostanie bez zmian

Adam-Silver-legal-NBA-sports-betting

Rozdział pieniędzy z tzw. „basketball-related income” (przychodów związanych bezpośrednio z koszykówką) w nowej umowie między zawodnikami a ligą (właścicielami) pozostanie na poziomie 50-50. To właśnie BRI było główną sporną kwestią w trakcie lock-outu w 2011 roku. NBPA naciska za to na wydawanie większej ilości pieniędzy na zawodników, którzy odeszli już na emeryturę. Obie strony doszły już do porozumienia w sprawie nowych programów fundujących ubezpieczenia zdrowotne dla byłych graczy NBA.
[źródło: Jon Krawczynski, Tim Reynolds/Associated Press]

Według Dwyane’a Wade’a, on i LeBron James zastanawiali się latem 2010 roku nad dołączeniem do Chicago Bulls. Wszystko zmienił jednak fakt, że Miami Heat znaleźli sposób, by zatrudnić zarówno ich duet, jak i Chrisa Bosha. Bulls, by w tamtym czasie pozyskać wszystkich trzech panów, musieliby wytransferować Luola Denga, by wyczyścić miejsce w salary, na co się nie zdecydowali.
[źródło: Vincent Goodwill/Comcast]

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zwolnieni:

  • Eric Dawson – Utah Jazz
  • Quincy Ford – Utah Jazz
  • Marcus Paige – Utah Jazz

Sheesh, @joelembiid. 😳

Film zamieszczony przez użytkownika Philadelphia 76ers (@sixers)

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *