Telegram z Rio – 14/08/2016

kyrie-irving

USA 100-97 Francja

Trzeci kolejny raz Amerykanie musieli walczyć o zwycięstwo w końcówce i po raz trzeci im się to udało. Muszą jednak zdecydowanie coś poprawić, jeśli nie chcą spotkać się w fazie pucharowej z przykrą w skutkach niespodzianką. Francuzi grali bowiem bez swojego lidera – Tony’ego Parkera, a Amerykanie ponownie mieli problemy z defensywą. Tym razem jednak na ich szczęście obudził się Klay Thompson, który w samej trzeciej kwarcie zdobył 15 punktów, bardzo pomagając swojej drużynie w trudnym dla niej momencie.

Francuzi po porażce znaleźli się w tej samej części turniejowej drabinki co Amerykanie, co oznacza, że w przypadku zwycięstw obu drużyn w ćwierćfinałach, spotkają się one w półfinale.

Australia 81-56 Wenezuela

Australijczycy już przed spotkaniem wiedzieli, że na 99% zajmą w swojej grupie 2. miejsce i pozwolili odpocząć Patty’emu Millsowi (cały mecz) oraz Matthew Dellavedovie (większość meczu). Nawet bez nich, w pierwszych dziewięciu minutach meczu pozwolili Wenezuelczykom na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Mistrzowie obu Ameryk rzecz jasna nie poddali się i próbowali jeszcze wrócić do meczu, ale defensywa Boomers prowadzona przez Andrew Boguta poradziła sobie z ich rozpaczliwymi atakami.

Serbia 94-60 Chiny

Zarówno Wenezuelczycy jak i Chińczycy niestety dość wyraźnie odstawali od reszty stawki w grupie A i obie drużyny odniosły wysokie porażki w swoich ostatnich meczach. Serbowie zaliczyli w trzeciej kwarcie run 17-0 i odskoczyli mistrzom Azji (w trzeciej kwarcie trafiali 25% z gry) na 30 punktów. Bałkańczycy zatrzymali Chińczyków na 40% z gry, wymusili 19 strat oraz wygrali walkę na tablicach 40-29.