Telegram z Rio – 11/08/2016

587150934-nigeria-v-argentina-mens-basketball-olympics-day-2-850x560

Brazylia 76-80 Chorwacja

Po raz trzeci z rzędu, Brazylijczycy zaliczyli świetną końcówkę spotkania, jednak w przeciwieństwie do meczu z Hiszpanami, na Chorwatów dobra czwarta kwarta nie wystarczyła. Przewaga Europejczyków zmalała co prawda z 11 do zaledwie 3 punktów, natomiast fantastyczny w tym spotkaniu – jak i w całym turnieju – Bojan Bogdanović i jego koledzy nie pozwolili sobie na wyrwanie prowadzenia w końcówce.

Nigeria 87-96 Hiszpania

Po dwóch porażkach na rozpoczęcie turnieju, Hiszpanie nie mogli sobie pozwolić na kolejną i mało by brakowało, a po niemal tygodniu zmagań nadal mieli na swoim koncie 0 punktów. Nigeryjczycy prowadzili bowiem po trzech kwartach jednym punktem, ale wtedy do głosu doszli Pau Gasol, Ricky Rubio i Rudy Fernandez, którzy wyprowadzili swoją reprezentację na prowadzenie. Mistrzowie Afryki przegrywali jeszcze w końcówce zaledwie 83-82, ale od tamtego czasu nie potrafili zdobywać punktów w najważniejszych akcjach meczu.

Litwa 81-73 Argentyna

W walce niepokonanych do tej pory na turnieju olimpijskim drużyn, inicjatywę przez większość meczu mieli zawodnicy z Litwy. Dopiero w czwartej kwarcie Argentyńczycy, dopingowani w Rio przez dużą rzeszę kibiców, zaczęli ścigać Litwinów. Niestety, Albicelestes nie trafili w tej odsłonie meczu aż siedmiu rzutów wolnych i zaprzepaścili swoją szansę na zwycięstwo. Argentyńczycy mieli problem z trafianiem osobistych zresztą przez całe spotkanie – zaledwie 57% trafionych prób z linii 4 metrów, a 7 pudeł zaliczył sam Manu Ginobili.