Liga Letnia 2016: Las Vegas – dzień ósmy

Zapraszamy na relację siódmego dnia Ligi Letniej w Las Vegas, podczas którego 16 drużyn, które odpadły już z rywalizacji o mistrzostwo, zagrało w Summer League po raz ostatni.

(0-5) Sacramento Kings 86-90 San Antonio Spurs (3-2) /OT

Kiedy Kings wyszli na dwucyfrowe prowadzenie w końcówce trzeciej kwarty, wydawało się, że wygrają swoje pierwsze spotkanie w lidze letniej. Przegrali jednak czwartą odsłonę meczu 28-18, a dogrywkę 6-2 i to Spurs udało się wywalczyć zwycięstwo w ich ostatnim spotkaniu w Summer League. Kings mieli problemy zarówno ze stratami (23), jak i z chronieniem własnej strefy podkoszowej (42 punkty Spurs z paint).

D. Bertans – 15 pkt

(1-4) New Orleans Pelicans 76-88 NBA D-League Select (3-2)

Pelikany prowadziły 10 punktami schodząc na przerwę, ale przedstawiciele D-League zaliczyli w drugiej połowie run 16-0, który kompletnie odwrócił losy spotkania. Zawodnicy z NBDL wykorzystywali powolne powroty Pelicans do obrony i zdobyli aż 25 punktów z kontrataku.

J. Johnson – 11 pkt, 7 zb

(2-3) Portland Trail Blazers 80-75 Boston Celtics (1-4)

Na tablicy wyników na trzy minuty przed końcem meczu widniał wynik remisowy, natomiast to Trail Blazers przycisnęli w ostatniej fazie spotkania, zaliczyli run 9-2, po którym Boston nie potrafił już się pozbierać. Kluczem do zwycięstwa były świetny występ duetu Pat Connaughton – Pierre Jackson oraz defensywa Portland, która zatrzymała Celtics na skuteczności 22.7% za trzy punkty i wymusiła 20 strat.

J. Mickey – 12 pkt, 13 zb, 4 TO

(1-4) Milwaukee Bucks 89-92 Houston Rockets (2-3)

Rakiety prowadziły już 14 punktami na trzy minuty przed końcem spotkania i mało brakowało, a zaliczyliby spektakularną wtopę. Bucks nie starczyło jednak siły, by zniwelować do końca swoją stratę i ostatecznie Houston doczłapali do mety ze zwycięstwem. W przeciągu całego spotkania, Rakiety trafiały z bardzo dobrą skutecznością 52.2% z gry, zatrzymując Milwaukee na 39.5%.

K. McDaniels – 15 pkt, 4 zb, 5 TO

(4-2) Atlanta Hawks 89-79 Memphis Grizzlies (2-3)

Jastrzębie przez całe spotkanie utrzymywali dość niskie prowadzenie, ale kontrolowali przebieg spotkania i spokojnie wygrali swój ostatni mecz w tegorocznej lidze letniej. Hawks wygrali także walkę na tablicach z Grizzlies 42-25 i zdominowali paint, wypunktowując tam Memphis 46-30.

A. Harrison – 11 pkt, 5 as, 6 TO, 3/18 FG

(2-4) Philadelphia 76ers 74-66 Miami Heat (3-3)

Obrona Philadelphii zatrzymała Heat na skuteczności 34.3% z gry i 20.8% za trzy punkty i wywalczyli sobie swoje drugie i ostatnie zwycięstwo w trakcie ligi letniej w Las Vegas. Miami zawężało swoją rotację na przestrzeni ostatnich spotkań i w tym meczu zagrało zaledwie ośmiu graczy. W barwach Sixers dość nieoczekiwanie na parkiecie pojawił się Ben Simmons.