Liga Letnia 2016: Las Vegas – dzień czwarty

buddy hield

(1-2) Milwaukee Bucks 81-85 Memphis Grizzlies (2-1)

Mecz był show D.J.’a Stephensa – zawodnika grającego w ubiegłym sezonie w Iowa Energy w D-League. Przy wyrównanym wyniku na trzy minuty przed końcem, Stephens zdobył pięć punktów z rzędu, co dało Grizzlies bezpieczną przewagę do końca spotkania. Memphis zdominowało Bucks pod koszem, wygrywając walkę zbiórek 43-24 i w pomalowanym 36-24. Pierwszorundowy wybór Milwaukee, Thon Maker nie ukończył meczu z powodu… 10 fauli.

A. Harrison – 12 pkt, 6 ast, 4 zb, 4 TO, 2/14 FG

(2-0) Brooklyn Nets 72-65 Atlanta Hawks (2-1)

Nets bardzo szybko rozpoczęli ten mecz, wypracowali sobie sporą przewagę (16 punktów po pierwszej połowie) i nie dali sobie jej wydrzeć aż do samego końca. Hawks próbowali jeszcze zrywu w końcówce, ale na mało się on zdał. Po słabym pierwszym meczu odblokował się Chris McCullough, natomiast w drużynie Atlanty ze świecą szukać zawodnika, który dobrze się wczoraj zaprezentował.

W. Tavares – 4 pkt, 8 zb, 5 blk, 4 TO, 1/5 FG

(1-2) Houston Rockets 71-89 NBA D-League Select (2-1)

Przedstawiciele D-League absolutnie zdominowali trzecią kwartę, zdobyli 16 kolejnych punktów bez odpowiedzi rywali i dowieźli wysokie prowadzenie do końca spotkania. Różnicę zrobiła ich ławka rezerwowych, która zdobyła aż 46 punktów, przy zaledwie 20 Houston. Rakiety wbiły gwóźdź do własnej trumny, popełniając 16 strat i trafiając zaledwie 11 z 21 rzutów wolnych.

B. Fields – 13 pkt, 5 zb, 5/7 FG

(3-0) Toronto Raptors 80-69 Dallas Mavericks (1-1)

Obrona Raptors była najważniejszym czynnikiem w tym spotkaniu, zatrzymała Mavericks na 35.1% z gry i 23.1% za trzy punkty. Toronto zdobyli także 18 punktów po szybkich atakach. Co ciekawe, w innych elementach gry lepsi byli Mavs – wygrali walkę na tablicach 36-33, w pomalowanym (42-36), mieli mniej strat (17, przy 22 Toronto). Ostatecznie jednak to gwiazda Normana Powella świeciła wczoraj najjaśniej i to Raptors wygrali swój trzeci kolejny mecz w Las Vegas.

J. Anderson – 10 pkt, 6 zb, 4 TO, 4/16 FG

(1-1) Miami Heat 92-81 Denver Nuggets (2-1)

Bardzo wyrównane spotkanie, w którym Nuggets prowadzili przez pierwsze dwie i pół kwarty. Później jednak kontrolę przejęli Heat, zaliczając run 28-7 i nie oddali już prowadzenia do samego końca. Wiele z tego zawdzięczają swojej świetnej skuteczności zza łuku (17/33), na którą Nuggets nie byli w stanie odpowiedzieć (5/22). Również ławka Miami zapracowała w tym meczu lepiej od tej z Denver, wypunktowując ją 45-10. Nuggets grali bez Emmanuela Mudiaya i Gary’ego Harrisa, a Heat bez Justuse’a Winslowa i Josha Richardsona.

J. Hernangomez – 14 pkt, 12 zb, 5 ast, 6/7 FG

(1-2) Cleveland Cavaliers 99-68 Minnesota Timberwolves (0-3)

Timberwolves pozbawieni Krisa Dunna (objawy wstrząśnienia mózgu) kompletnie nie potrafili znaleźć swojego rytmu i dali się zdominować ekipie Cavaliers, prowadzonej przez Raphiaela Putneya i Kaya Feldera. Cleveland już w pierwszej połowie wypracowali sobie 10-punktowe prowadzenie, a w trzeciej kwarcie wygrali z Wolves aż 20 oczkami. Przez całe spotkanie Cavs mieli świetną skuteczność – 54.7% z gry i 48.1% za trzy punkty, zatrzymując także Wolves na zaledwie 26.4% z gry.

A. Payne – 9 pkt, 5 zb, 2/12 FG

(0-3) Sacramento Kings 66-70 New Orleans Pelicans (1-2)

Kings wydawałoby się kontrolowali to spotkanie, prowadząc całą pierwszą połowę w granicach 10 punktów, natomiast trzecia odsłona była popisem Pelicans, a w szczególności Buddy’ego Hielda. 6. pick draftu zdobył w niej 17 z 27 punktów Pels, co dało New Orleans prowadzenie, którego nie stracili już do końca. W drugiej połowa poprawiła się także obrona zespołu z Nowego Orleanu, która łącznie w całym meczu wymusiła aż 26 strat Kings oraz zatrzymała ich na skuteczności 35.8% z gry.