Meyers Leonard z nowym kontraktem w Portland

Meyers Leonard był jednym z trzech zastrzeżonych wolnych agentów Portland Trail Blazers i jego pozostanie w zespole z Oregonu raczej uważano za pewność. Tak też się stało, Leonard podpisze ze swoim macierzystym klubem czteroletnią umowę na 41 milionów dolarów.

meyers leonard

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Leonard był w ostatnich latach ważną częścią rotacji Trail Blazers ze względu na swoją umiejętność walki na tablicach oraz trafiania rzutów z dystansu. Zeszły sezon skończył się dla niego przedwcześnie – w marcu – z powodu kontuzji barku.

W październiku ubiegłego roku Leonard odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu, jednak miał intencje, by pozostać w Portland. W ostatnim sezonie zagrał 61 spotkań, zaliczając średnio 8.4 punktu (37.7% za trzy punkty), 5.1 zbiórki i 1.5 asysty w 22 minut gry.

Oprócz Leonarda, zastrzeżonymi wolnymi agentami Blazers są także Allen Crabbe (który podpisał 75-milionową ofertę od Nets) i Maurice Harkless. Obaj mają dość spore szanse, by zostać w Portland.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *