Brian Roberts wraca do Hornets

Po półrocznym pobycie w Portland Trail Blazers Brian Roberts powraca do Charlotte Hornets, gdzie będzie ich trzecim rozgrywającym. 30-latek podpisze kontrakt za minimum dla weterana, a więc za około 1 milion dolarów.

brian roberts

Roberts wcześnie spędził w Charlotte półtora sezonu, po czym w lutym został dwukrotnie wytransferowany – najpierw do Miami Heat, a następnie do Portland Trail Blazers. W 30 meczach Szerszeni, Roberts zaliczał średnio 4.8 punktu i 1.3 asysty w 11 minut gry. Po przenosinach do Portland, jego statystyki spadły do 2.9 punktu i 0.8 asysty na mecz.

Jest to dość jasne, że Roberts będzie w rotacji Hornets zarówno za Kembą Walkerem, jak i za pozyskanym wcześniej Ramonem Sessionsem. Trener Steve Clifford chciał się jednak zabezpieczyć na wypadek kontuzji któregoś z nich.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *