Jared Dudley wraca do Phoenix Suns

Jared Dudley spędził w Phoenix Suns pięć lat i w przyszłym sezonie ponownie będzie grał dla Słońc. Według swojego agenta, Marka Barelsteina, Dudley podpisze z Suns trzyletni kontrakt o wartości 30 milionów dolarów. Swoją decyzję potwierdził sam zawodnik na Twitterze, pisząc „coming home”.

jared dudley

Dudley grał dla Phoenix w latach 2008-2013. Najlepszym sezonem były dla niego rozgrywki 2011/12, kiedy zaliczał średnio 12.7 punktu, 4.6 zbiórki i 1.7 asysty na skuteczności 38.3% za trzy punkty.

Zeszłego lata Dudley wykorzystał opcję zawodnika na 5 milionów dolarów, wiedząc że w lipcu czeka na niego operacja pleców. Bucks wymienili go do Washington Wizards, gdzie zagrał całkiem niezły sezon, zdobywając średnio 7.9 punktu, 3.5 zbiórki i 2.1 asysty na skuteczności 42% za trzy punkty.

W Wizards, Dudley często przechodził na pozycję silnego skrzydłowego i być może – po stracie Mirzy Teletovicia – w Suns będzie pełnił podobną rolę. Dudleya chcieli podpisać także Wizards, Brooklyn Nets i Utah Jazz.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *