41. Duranta i remis w serii Spurs – Thunder

spurs-thunder-miniTylko pierwsza odsłona była po myśli Gregga Popovicha i jego podopiecznych (27-17) , potem – powoli – do gry budził się Kevin Durant. Lider Thunder zanotował najlepszy występ w serii przeciwko Ostrogom, uzyskując 41 oczek i wyrównując najlepsze osiągnięcie serii należące do wczoraj do LaMarcusa Aldridge’a (G2 – 41 pkt). Dzięki wspaniałej postawie swojego All Star – skrzydłowego podczas drugiej połowy , Thunder odwrócili losy spotkania. Durant aż 29 punktów ze swojego rekordowego (wyrównanego) osiągnięcia w play off zanotował podczas drugiej połowy meczu

17 punktów Kevina to sam dorobek czwartej odsłony, wygranej przez gospodarzy aż 34-16. Kevin w tej samej kwarcie był 6/6 z gry! Podczas całej drugiej połowy trafił 10 z 13 rzutów z gry i pchał ofensywny wózek Billy’ego Donovana.

KD mógł liczyć na wsparcie swoich kolegów; Russell Westbrook mimo tylko 5 celnych rzutów z gry zanotował dublet z 14 pkt i 15 as. Dodatkowo świetnie spisał się autor kolejnego dubletu, Steven Adams (16 pkt i 11 zb). Klasą dla siebie okazał się nieregularny Dion Waiters, który od wejścia z ławki popisał się skutecznością 7/11 z gry, kończąc mecz z dorobkiem 17 oczek.

Największą przewagą gospodarzy okazały się rzuty dystansowe; w nich przewaga OKC była dość wyraźna (9/23), bowiem Spurs trafili tylko 2 z 12 prób…

Tim Duncan w 12 minut zagrał na 'zero’. Danny Green chybił wszystkie trzy rzuty. Kawhi Leonard po świetnym meczu numer trzy (31 pkt), zanotował tylko 7 na 19 z gry. Wynik 111-97. Teraz rywalizacja wraca do San Antonio i na pewno będzie gorąco!

Komentarze do wpisu: “41. Duranta i remis w serii Spurs – Thunder

1. Nieźle. Oglądałem i liczyłem na Spurs a tu jednak Thunder pokazali jaja :) Jest jeszcze ciekawiej i tym lepiej dla nas ;)

2. Mama Duranta była na publiczności, więc to nie mogło się inaczej skończyć. Nawet Russ wkręcił się w grę pod tytułem: podaję Durantuli a nie rzucam sam jak szalony.

3. Pieknie :) OKC walczcie !! Russ jak rzuca mniej niz Durant, i skupia sie na rozegraniu to wygrana przychodzi duzo latwiej.

4. Kiepski mecz Spurs, a przy tym znakomity Duranta.
    Duncan – zero wsparcia dla drużyny (może poza mentalnym – „luz Panowie, zdobędę 0 punktów ale Wy jesteście najlepsi!!”).
    Green – wsparcie prawie żadne („wezmę przykład z Duncana ale Wy jesteście najlepsi!!”).
    Leonard – momentami bardzo siłował akcje i oddawał bezsensowne rzuty, za dużo strat jak na tego gracza (wyglądało to tak, jakby Kawhi na jedną noc przejął supermoce Westbricka, który zagrał wyjątkowo dobry mecz, uznając Duranta za lidera zespołu).