Villanova Wildcats – Mistrzem NCAA 2016

Nova-ArcidiaconoDrugi w historii NCAA tytuł Mistrza trafił w ręce graczy z Villanova Wildcats. Bohaterem meczu został Chris Jenkins, który buzzer-beaterem zza łuku odzyskał tytuł dla 'Novy’ po 31 latach. Wcześniej, dopingowany przez samego Michaela Jordana, Marcus Paige wyrównał stan meczu na po 74.

W początkowej fazie meczu można było odnieść wrażenie, iż to North Carolina wywalczy tytuł… Do przerwy zespół Roy’a Williamsa (28 lat prowadzi Tar Heels) prowadził 39:34. Losy meczu , na korzyść Wildcats, odwróciły się w drugiej połowie, kiedy podopieczni Jay’a Wrighta odrobili straty i doprowadzili do 10-punktowego prowadzenia (67:57). W końcówce jego koszykarze stracili koncentrację i pozwolili rywalom doprowadzić do remisu; na sześć sekund przed końcem trafił Paige

…potem piłka powędrowała w ręce Jenkinsa, zakończył mecz z 14 pkt. Nagroda MVP Final Fourt rafiła do rąk jego kolegi, Ryana Arcidiacono (16 pkt).

Po stronie Tar Heels wyróżnili się Marcus Paige ( z 21 pkt oraz 4/7 za trzy ) oraz Joel Berry II ( z 20 pkt ).

Podsumowując, stało się to , co przewidywał nasz ekspert od NCAA, CCPrice. North Caroline’a słabo broniła trójki…

Komentarze do wpisu: “Villanova Wildcats – Mistrzem NCAA 2016

1. finiosh typowo jak z filmu. Z pewnoscia Jenkins nie zapomni tego do konca zycia. I ten cieszacy się zalany Jordan ;D