Rozkład jazdy, dzień #3 : wszystkie oczy na Jordana

Memphis Grizzlies v Los Angeles Lakers

GRIZZLIES (0-1) – PACERS (0-1)

12 : 00, Niedźwiedzie Grizzly uległy na własnym parkiecie Kawalerzystom , grając fatalnie. Pacers na niskiej skuteczności i bez większego pomysłu na defensywę nie dali rady podbić Toronto. Teraz już na pewno jedna z drużyn odniesienie zwycięstwo po nieudanej inauguracji. Monta Ellis i Paul George będą musieli mocno wyregulować celowniki by znów nie zawieść swoich fanów. Niewątpliwie największą przewagą Grizzlies będą podkoszowi gracze. Pacers, którzy pozbyli się w lato Davida Westa oraz Roy’a Hibberta będą musieli znaleźć receptę na mocnych fizycznie – Marca Gasola i Zacha Randolpha. Faworytem są podopieczni Dave’a Joergera.

1:00

HAWKS (0-1) – KNICKS (1-0)

Jastrzębie mają w nogach słabiutką inaugurację , przegraną z Tłokami. Tym razem naprzeciwko zawodników Mike’a Budenholzera staną skrzydłowi uwielbiający trafienia z dystansu – Carmelo Anthony i Kristaps Porzingis. Hawks postarają się oprzeć swoją taktykę na szybkich rozgrywających – Jeffie Teague’u i Dennisie Schroederze oraz wszechstronnych podkoszowcach – Paulu Millaspie oraz Alu Horfordzie. Być może doczekamy się debiutu Tima Hardaway’a Juniora, który pauzował w pierwszą noc. Knicks po udanym wyjeździe do Milwaukee otworzą sezon w Madison Square Garden. Czy zaczną go od zwycięstwa? Kluczem do wygranej Dereka Fishera może znów okazać się ławka rezerwowych.

3:30

MAVS (1-0) – CLIPPERS (1-0)

Mocniejsi rotacją Clippers otwierają sezon w Staples Center, po wygranej w Sacramento. Mavs, mieli spacerek po Arizonie i do L.A. wpadną bez kontuzjowanego Derona Williamsa (staw skokowy). Na pierwszym planie jest jednak DeAndre Jordan niechlubny bohater – letniej sagi transferowej. Tym razem dostanie on wsparcie kalifornijskiej publiczności, ale podejrzewam, że gracze Dallas mogą uciekać się do taktyki HACK-a-Jordan…Ile razy DeAndre stanie na linii rzutów wolnych? Faworytem są Clippers.

Do usłyszenia już jutro rano, podczas Telegramu. Pozdrawiam!